Ze sportu:

Obhájkyně prvenství a největší adeptka na triumf v anketě Sportovec roku 2010 Martina Sáblíková je v elitní desítce, kterou vybralo v prvním kole hlasování rekordních 240 členů Klubu sportovních novinářů. Dvojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení bude aspirovat na třetí vítězství. Slavnostní vyhlášení ankety proběhne v pražském hotelu Hilton ve středu 22. prosince.

Český tenista Tomáš Berdych zakončil sezonu šestým místem ve světovém žebříčku, které si udržel i po Turnaji mistrů v Londýně. Další český hráč Radek Štěpánek je v novém vydání na 62. pozici.

Vzpěrač Jiří Orság obsadil na mistrovství Evropy do 23 let na Kypru druhé místo v kategorii nad 105 kilogramů. Ve dvojboji prohrál jen s Rusem Jevgenijem Pisarevem, který zvedl o pět kilogramů více. V nadhozu byl Orság výkonem 226 kg rovněž druhý, v trhu získal za 181 kg bronzovou medaili. Pátá v Limassolu skončila Laura Lozová v kategorii do 63 kilogramů, Petr Petrov byl v soutěži do 62 kilogramů šestý.