Zprávy

0:00
/
0:00

V kauze údajné korupce ve VV vypovídali další politici

Proces v případu údajné korupce uvnitř vládních Věcí veřejných (VV), který od pondělí rozplétá Obvodní soud pro Prahu 5, ve čtvrtek pokračoval výslechy dalších svědků, především politiků spjatých s VV. Před trestním senátem tak vypovídali například vicepremiérka a místopředsedkyně strany Karolína Peake, ministr školství Josef Dobeš (VV) nebo poslanec Stanislav Huml (dříve VV, nyní ČSSD). Ten mluvil mimo jiné o svých výhradách k fungování strany a o tom, že ji fakticky "odjakživa" řídil nynější šéf poslanců VV Vít Bárta. Proces má být odročen na duben.

Bárta se podle obžaloby pokusil koncem loňského března uplatit nyní nezařazené poslance Jaroslava Škárku a Kristýnu Kočí (oba dříve VV). Škárkovi prý dal 170.000 korun, Kočí půl milionu. Škárku žalobci viní z přijetí úplatku. Zatímco Bárta tvrdí, že šlo o půjčky, Škárka hovoří o úplatku, který si prý nechtěl nechat. Škárka soudu předal nahrávku ze schůzky, na níž dostal od Bárty peníze. Prý je ale poškozená. Dopoledne před soudem svědčily i poslankyně VV Lenka Andrýsová a Jana Suchá, Bártův bratr a šéf agentury ABL Matěj Bárta a člen VV Lukáš Vích. Vích mimo jiné prohlásil, že se Kočí v minulosti v souvislosti se svými výdaji zmínila o možnosti půjčit si od Bárty.

Matěj Bárta soudu popsal, jak si u něj jeho bratr uložil zhruba 2,5 milionu korun a loni 28. března ho požádal, aby mu z toho vydal dvakrát 150.000, jedenkrát 170.000 a jedenkrát 500.000 korun. Peníze dal do obálek s iniciálami VB, KK, JŠ a všechny vložil do větší obálky, kterou předal bratrovu řidiči. Na co měly peníze být, Matěj Bárta ale neví. Andrýsová uvedla, že se s Kočí setkala několik dnů poté, co dostala peníze. Kočí prý začala šeptat a hovořit o tom, že má dojem, že jí dal Bárta úplatek. Andrýsová se prý ptala, za co by to mělo být, a Kočí odpověděla, že za loajalitu.

Nečas k Bártovu soudu: Pohled do stranických útrob nebývá hezký

Pohled do útrob té či oné vládní nebo nevládní politické strany obvykle není příliš příjemný a hezký, řekl premiér Petr Nečas (ODS), když komentoval nynější soud s předsedou poslaneckého klubu vládních Věcí veřejných Vítem Bártou a poslancem zvoleným za VV Jaroslavem Škárkou. "Ano, je to věc, která poškozuje českou politiku," připustil předseda vlády. Upozornil ale také, že v demokratickém právním státě nezávislé soudy posuzují individuální vinu či nevinu konkrétních lidí. "V demokratickém právním státě neprobíhá politický proces s tou nebo onou politickou stranou," dodal Nečas.

Klaus: Milosti mají smysl, pravomoc by měla hlavě státu zůstat

Pravomoc udělovat milosti by měla prezidentovi zůstat, je užitečným přídavkem k soudnímu systému. V televizi Nova to řekl prezident Václav Klaus. Špatná je podle něj i myšlenka, že by milosti měl spolupodepisovat například předseda vlády. Měnit se podle Klause nemají ani další pravomoci prezidenta. Klaus byl v minulých měsících několikrát kritizován za udělení kontroverzních milostí. Rozruch vzbudila například jeho milost pro ředitelku soukromé Metropolitní univerzity Praha Annu Benešovou, které odpustil podmínečný trest za podplácení a zpronevěru. Podle médií pojily Benešovou vazby s manželkou prezidenta Livií Klausovou. V Nově ale znovu popřel jakoukoliv možnost korupce v této věci. Opoziční ČSSD chystá kvůli sporným Klausovým milostem ústavní novelu, podle níž by prezidentské milosti musel podepisovat také premiér nebo ministr spravedlnosti.

Nečas: Česko by mělo představit plán, jak řešit chyby v dotacích EU

Nejslabší místo českého čerpání peněz z evropských fondů spatřuje Evropská komise a Evropský účetní dvůr v systému auditů řízených ministerstvem financí, řekl novinářům premiér Petr Nečas (ODS). Odkázal se v této souvislosti na svůj úterní telefonický rozhovor s evropským komisařem pro regionální záležitosti Johannesem Hahnem, který má fondy na starosti. Hahn podle premiéra ještě tento měsíc navštíví Prahu. Za skutečně "kruciální" problém Nečas před novináři označil nutnost nalézt takzvanou road map, tedy přesný plán českého postupu při odstraňování námitek, které má v současné době Evropská komise vůči způsobu, jak ČR peníze dosud čerpala. Zřejmě nejkritičtějším bodem je pak systém auditů, který podle Nečase bude potřeba vyřešit v dialogu s Evropskou komisí. "Na druhé straně zase nemůžeme přistoupit úplně automaticky na to, že všechno, co EK říká, je automaticky pravda a my se máme jenom jakýmsi způsobem kát. Je potřeba si některé věci vysvětlit," podotkl Nečas.

Klaus hájil před studenty školné, vzdělání je podle něj investicí

Zavedení částečně platby za studium je naprosto v pořádku. Vysokoškolské vzdělání je investicí, ze které má student soukromý zisk, a měl by si na ně částečně přispívat. Prezident Václav Klaus to řekl při debatě se studenty na České zemědělské univerzitě v Praze. Protesty některých studentů proti vládnímu plánu vysokoškolské reformy označil za "řev, který nastal strašlivě předčasně". Reformu podle něj ještě čeká složité jednání ve vládě i ve sněmovně a ze zavedení školného podle něj nakonec stejně sejde. "Bude to ale chyba," poznamenal. Prezident vystoupil před studenty poprvé od zahájení protestních akcí proti plánům ministerstva školství na reformu veřejných vysokých škol. Odpůrci vládního záměru mimo jiné odmítali právě i zavedení školného.

Úspory navrhované MF pokládá ministerstvo kultury za nereálné

Ministerstvo kultury považuje úsporné kroky, které navrhuje ministerstvo financí, za nereálné. V návrhu, který zahrnuje sloučení nebo rušení některých státních úřadů, se předpokládá začlenění státních fondů kultury a kinematografie do ministerstva kultury. "To ale není možné, protože naše fondy hospodaří nikoli se státními prostředky, ale mimorozpočtovými zdroji, o které bychom tak přišli," řekla Helena Fraňková z ministerstva. Fond kinematografie ze svých zdrojů podporuje vznik a výrobu českých filmů, jejich distribuci a propagaci i modernizaci české kinematografie. Státní fond kultury vznikl jako mimorozpočtový zdroj podpory české kultury; po několika letech, kdy nefungoval, má nyní nově zvolenou radu a nový zdroj příjmů zejména z reklamy vysílané ve veřejnoprávní televizi.

Server Česká pozice: Do Prahy přiletí Clinton a možná i Medveděv

Bývalý americký prezident Bill Clinton a současná prezidentka Brazílie Dilma Rousseffová přiletí na konci května do Prahy, kde se zúčastní mezinárodní konference Energy Gas Storage Summit 2012. Podle informací serveru Česká pozice přijede možná i dosluhující prezident Ruska Dmitrij Medveděv. Významným tématem akce, kterou na Pražském hradě pořádá skupina CE Group a nad níž převezme záštitu prezident Václav Klaus, bude otázka velkých zásobníků plynu a na ně navazující infrastruktury. Na konferenci dále vystoupí evropský komisař pro energetiku Günther Öttinger, viceprezident Evropské banky pro obnovu a rozvoj a bývalý předseda úřednické vlády Jan Fischer a zástupci velkých energetických společností EON, GDF a Gazprom, sdělil České pozici předseda CE Group Ladislav Dráb.

ODS chce sankce pro členy vlády při nedodržení finanční ústavy

Občanská demokratická strana chce prosadit, aby vymáhání pravidel ustanovených ve finanční ústavě bylo zajištěno i možným snížením platů zodpovědných ústavních činitelů o 20 procent. Součástí finanční ústavy by měla být i tzv. dluhová brzda, pravidla pro rozpočtové výdaje a vyrovnané hospodaření krajů a měst nebo vznik Národní rozpočtové rady. Řekl to premiér Petr Nečas (ODS). Finanční ústavu chce podle Nečase ODS prosadit do konce letošního roku. "Její neschválení by byl natolik negativní signál, že její nepřijetí by mohlo mít i významné makroekonomické a rozpočtové dopady. To by mohlo vést až ke snížení ratingu. Nedokážu si představit, že by demokratické strany nepřijaly tuto ústavu," uvedl Nečas.

Factum: Volby by teď vyhrála ČSSD; roste podpora menších stran

Sociální demokraté by nyní vyhráli volby do sněmovny a získali by 75 mandátů, o 19 více než po posledních volbách. Vyplývá to z průzkumu agentury Factum Invenio z přelomu února a března, jehož výsledky byly zveřejněny ve čtvrtek. Do sněmovny by se dostaly jen ČSSD, KSČM, ODS a TOP 09, postupně však přibývá příznivců mimoparlamentních stran. Všem stranám pod pětiprocentní hranicí by připadlo rekordních 31,5 procenta hlasů. K pětiprocentní hranici pro vstup do sněmovny se blíží pět stran, a to KDU-ČSL, Strana zelených, Strana práv občanů - zemanovci (SPOZ), Strana svobodných občanů vedená Petrem Machem a Suverenita Blok Jany Bobošíkové. Z mimoparlamentních stran by teď nejvíce lidí dalo svůj hlas SPOZ, a to 4,7 procenta. KDU-ČSL by volilo 4,2 procenta lidí, Stranu zelených 3,9 procenta, SPOZ 4,7 procenta, Stranu svobodných občanů 3,6 procenta a Suverenitu 3,5 procenta účastníků průzkumu.

Tři čtvrtiny lidí se bojí, že je reforma penzí připraví o peníze

Připravované penzijní reformě většina lidí nerozumí. Tři čtvrtiny se obávají, že kvůli ní přijdou o naspořené peníze, dvě procenta věří, že se díky reformě budou mít v důchodu lépe. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK pro společnost Fincentrum. Do druhého pilíře reformovaného důchodového systému plánuje vstoupit asi čtvrtina lidí ve věku od 15 do 27 let. Penzijní reforma navržená vládou a odsouhlasená parlamentem by měla začít platit v roce 2013. Je určena především pro lidi mladší 35 let. Druhý pilíř má tvořit individuální spoření v důchodových fondech, do nichž by lidé převáděli část příspěvků státu, které nyní platí do prvního pilíře na průběžné financování penzí. Zákon o doplňkovém penzijním spoření má transformovat třetí pilíř důchodového systému, tedy stávající penzijní připojištění. Podle předlohy by svěřené příspěvky a majetek společností měly být odděleny tak, aby lidé o své úspory při případném bankrotu společnosti nepřišli.

Platy.cz: Ženy vydělávají téměř o čtvrtinu méně než muži

Ženy vydělávají v průměru o 24 procent méně než muži. Rozdíly ve výši platu jsou na trhu práce od okamžiku, kdy na něj lidé vstoupí. Nejvýraznější jsou po třicítce, nejmenší pak po 55. roce věku. Vyplývá to z internetového průzkumu Platy.cz. V průměru podle něj vydělávají muži 27.942 korun, ženy 21.302 korun. Odlišnosti ve výši výdělků jsou ovlivňovány několika faktory, jedním z nich je povolání. "Když jsme porovnali jen platy mužů a žen na stejných pozicích, vyšlo nám, že rozdíl mezi jejich výdělkem je deset procent," uvedl Lubomír Valenta ze společnosti Profesia CZ, která portál provozuje. Nejvýraznější rozdíl mezi platem mužů a žen je na pozicích provozní manažer (29 procent), barman (24 procent), a vedoucí výroby s 23 procenty.

I kvůli extrémním mrazům stoupla nezaměstnanost na 9,2 procenta

Míra nezaměstnanosti v únoru vzrostla na 9,2 procenta z lednových 9,1 procenta. O práci se ucházelo 541.685 lidí, což je meziměsíčně o 7596 více. Důvodem byly podle analytiků vedle oslabující ekonomiky také extrémní mrazy, které zastavily sezonní práce. V jarních a letních měsících nezaměstnanost klesne, ale koncem roku se vrátí na nynější úroveň, odhadují ekonomové. Uchazečů o zaměstnání, kteří mohli okamžitě nastoupit do zaměstnání, úřady práce na konci února evidovaly 525.119. Meziměsíčně to bylo o 7396 více, meziročně naopak o 22.138 osob méně.

Zetor letos dodá do Iráku 200 traktorů

Společnost Zetor tractors obnovila dodávky traktorů do Iráku, kde měla v minulosti montovnu. Loni do země dodala více než 80 kusů, letos jich bude 200. Irácká víceletá zakázka má letos tvořit sedm procent prodejů firmy. Zetor tractors víceletý kontrakt s iráckou stranou podepsal loni. Celkem má do země do roku 2013 dodat 1500 traktorů. Loni firma do Iráku dovezla 70 traktorů Antar, který je díky speciálnímu motoru určený především pro náročné prašné podmínky. Dále firma dodala do země osm traktorů Forterra a čtyři řady Proxima.

ČNB odejmula licenci záložně Unibon

Česká národní banka odejmula spořitelnímu a úvěrnímu družstvu Unibon povolení působit jako družstevní záložna. Důvodem byly přetrvávající nedostatky v podnikání záložny, které negativně ovlivňovaly její bezpečnost a stabilitu. Záložna podle ČNB dlouhodobě porušovala limity angažovanosti vůči některým svým členům a ekonomicky spjatým skupinám osob, a to i přes opakovaná upozornění centrální banky. Rozhodnutí nabylo právní moci. Záložna Unibon, sídlící v Ostravě, spravovala koncem minulého roku vklady přes 2,8 miliardy korun zhruba 4400 klientů. Záložna Unibon nesmí s okamžitou platností přijímat vklady, poskytovat úvěry a provozovat další činnosti, s výjimkou těch, které jsou nezbytné k vypořádání jejích pohledávek a závazků.

Ministr obrany ocenil v Prostějově vojáky za misi v Afghánistánu

Slavnostním oceněním udělal v Prostějově ministr obrany pomyslnou tečku za misí osmé jednotky provinčního rekonstrukčního týmu (PRT) v Afghánistánu. V centru města poděkoval téměř 300 vojákům, kteří působili v afghánské provincii Lógar. Jádro jednotky tvořili průzkumníci z Prostějova. Celkem 292 vojáků, mezi nimi i devět žen, působilo v Lógaru od poloviny srpna do poloviny února. Pod velením Pavla Andráška se dostávali do přestřelek s nepřáteli, vyzkoušeli si například i "zátah" na nepřátelské odstřelovače. Jeden z vojáků byl vyznamenán americkou bronzovou hvězdou za záchranu života svého amerického kolegy, který byl těžce zraněn výbuchem improvizované nástrahy.

ČLK: Plánované domácí porody jsou v rozporu s poznatky vědy

Vědecká rada České lékařské komory (ČLK) se domnmívá, že plánovaný domácí porod je v rozporu s nejmodernějšími poznatky lékařské vědy. Novinářům to po jednání vědecké rady řekl prezident ČLK Milan Kubek. Odborníci v radě se podle něj shodli, že v domácím prostředí nelze v žádném případě vyřešit případné komplikace tak jako ve zdravotnickém zařízení. "ČLK udělá vše pro to, aby práce celé generace porodníků a neonatologů nepřišla vniveč kvůli ideologické zaslepenosti některých fanatiků," řekl Kubek. Porodníci odmítají porody doma jako neúměrné riziko pro matku i dítě. Podle dřívějších odhadů se k porodu doma rozhodne ročně asi stovka žen. Část porodů započatých doma končí kvůli komplikacím v porodnici, objevují se i tragické případy.

Policie stíhá pět lidí kvůli podvodu s licencí na solární energii

Detektivové z protikorupční policie obvinili pět lidí kvůli podvodům při získávání licence na stavbu solární elektrárny. Podle policie předkládali nepravdivé dokumenty Energetickému regulačnímu úřadu (ERÚ) i distribuční společnosti, aby prokázali, že je zařízení dokončené v době, kdy byla garantována vyšší odkupní cena. Údajně mohli způsobit škodu až 182 milionů korun.

Komunistické Československo vedlo záznamy o 12.000 Rakušanech

Někdejší československé komunistické tajné služby vedly záznamy o 12.000 Rakušanech, mezi kterými byla řada politiků, novinářů a dalších prominentních osob. Většina z nich ale nepatřila k agentům či spolupracovníkům Státní bezpečnosti (StB). Právě o činnosti československých zpravodajských služeb jednají od čtvrtka čeští, rakouští a slovenští historikové na dvoudenní konferenci v severorakouském městečku Raabs an der Thaya nedaleko hranic s Českem. Doslova magnetem byla pro StB rakouská ambasáda v totalitním Československu. "StB sbírala (informace) a sledovala rakouské velvyslanectví v Praze velmi intenzivně; v archivu bezpečnostních složek jsou stovky dokumentů, ve kterých je proklepnut každá pracovník od velvyslance až po řidiče nebo sekretářku," sdělil ČTK rakouský historik Philipp Lesiak, který konferenci pomáhá organizovat.

Plzeň přispěje biskupství na muzeum církevního umění

Půl milionu na provoz a dalších 200.000 korun na investiční akce věnuje Plzeň místnímu biskupství na otevření nového Muzea církevního umění plzeňské diecéze v bývalém františkánském klášteře v centru města. Muzeum, které má nabídnout liturgické předměty mimořádné hodnoty i cenná výtvarná církevní díla, se otevře v polovině června, řekl novinářům primátor Martin Baxa (ODS). Není to poprvé, co magistrát na projekt nového muzea přispěl. V letech 2008 až 2011 dostalo biskupství zejména na rekonstrukce a restaurátorské práce od města celkem 740.000 korun. Klášter, cenná gotická stavba, která je spojována s nejstarší historií Plzně, se od poloviny 90. let postupně opravuje.

Archeologové objevili v Kutné Hoře doklady počátků těžby stříbra

Významné doklady počátků těžby stříbra z 13. a 14. století v areálu bývalé jezuitské koleje v Kutné Hoře objevili archeologové při záchranném výzkumu. Pocházejí z období počátků Kutné Hory jako města. Archeologové od loňského září shromáždili 500 beden nálezů a velké množství přírodovědných vzorků. Výzkum bude spolu s terénními úpravami areálu pokračovat ještě nejméně do května, uvedl Archeologický ústav, který se na něm podílí spolu s Ústavem archeologické památkové péče středních Čech. "Odhaleny byly jámy, zřejmě pokusné šachty, žlab pro přívod vody a podezdívky staveb v sousedství jednoho ze známých vstupů středověkého dolu Osel," uvedl vedoucí výzkumu Jan Frolík. Archeologové objevili také četné od vozů vyježděné koleje, které svědčí o rušném provozu. Vrstvy hlušiny místo zakonzervovaly a uchovaly pro budoucnost, dodal archeolog. Na parcelách za domy stály menší stavby, zděné sklípky a odpadní jámy, které dokreslují vybavení středověkých kutnohorských domácností. V jedné usedlosti se například vyráběly z kostí a parohů užitkové předměty.

Výročí Charty připomenou kulturní akce a Havlovy divadelní hry

Týden kulturních, naučných a vzpomínkových akcí připravili k 35. výročí založení Charty 77 a k připomenutí odkazu filozofa Jana Patočky signatáři dokumentu. Program je určen nejen pamětníkům a zájemcům o historii, ale především studentům, kterým má přiblížit náladu a dění ve společnosti svírané komunistickým režimem v době vzniku tohoto dokumentu, řekla novinářům mluvčí Týdne Charty 77 Petruška Šustrová. Od 12. do 18. března budou otevřeny výstavy, konat se budou mimořádná divadelní představení her Asanace a Zahradní slavnost prvního polistopadového prezidenta Václava Havla, osobnosti z okolí Charty 77 budou diskutovat se studenty a veřejností. Odkazu filozofa Patočky, který zemřel po mnohahodinovém vyčerpávajícím výslechu Státní bezpečnosti, bude věnován seminář. U Patočkova hrobu na Břevnovském hřbitově se bude konat pietní akt. "Přáli bychom si, aby Charta 77 byla povzbuzením a inspirací zejména pro mladé lidi, protože občanská angažovanost nebyla potřebná jen v dobách komunismu, ale je a bude potřebná pořád," uvedla Šustrová.

Laureát Lustigovy ceny Malý: Klíčem ke štěstí jsou lidské vztahy a ideály

Klíčem k osobnímu štěstí nejsou ekonomické ukazatele životní úrovně, ale lidské vztahy a vědomí, že se člověk má v životě o koho opřít, řekl katolický biskup Václav Malý, který se ve čtvrtek stal prvním laureátem ceny Arnošta Lustiga. Velkou osobností je přitom podle něho takový člověk, který má pevné životní přesvědčení. "Není dobré jen životem plout ze dne na den a jenom se dívat na to, co bude příští den," doplnil. Cenu založila Česko-izraelská smíšená obchodní komora k prvnímu výročí úmrtí Arnošta Lustiga jako trvalou připomínku světově proslulého prozaika a humanisty a také událostí holokaustu. Členové výboru, kteří vybírali prvního nositele ceny, hledali osobnost, která zosobňuje vlastnosti jako je odvaha, statečnost, lidskost a spravedlnost. "Cena Arnošta Lustiga přichází v době, kdy společnost bolestně pociťuje nedostatek etických hodnot," uvedl předseda vlády Petr Nečas (ODS), který cenu předával. Ve svém projevu vyzdvihl především Lustigovu morální sílu.

Nákladové nádraží Žižkov je znovu kulturní památkou

Ministerstvo kultury opět prohlásilo nákladové nádraží Žižkov kulturní památkou. Památkový odbor MK tak rozhodl již 21. února. Informovalo o tom sdružení Tady není developerovo, které se o záchranu nádražní budovy zasazuje. Proti rozhodnutí se může odvolat vlastník objektu, který tak již v dřívějším řízení učinil. V tom případě by pak o památkové ochraně nádraží rozhodovala jako odvolací orgán už sama ministryně kultury Alena Hanáková (STAN). Podle jejího dřívějšího vyjádření je památková hodnota budovy "nesporná". Majitel objektu, tedy firma společnost Žižkov Station Development, rozhodnutí obdržela 28. února a od té doby běží patnáctidenní lhůta, ve které se může odvolat, sdělili ČTK pracovníci památkového odboru MK.

Zátopek je mezi prvními členy Síně slávy světové atletiky

Český vytrvalec Emil Zátopek je mezi prvními dvanácti členy Síně slávy, kterou mezinárodní atletická federace IAAF založila k příležitosti oslav svého stoletého výročí. Spolu s čtyřnásobným olympijským šampionem Zátopkem jsou mezi prvními členy Jesse Owens, Carl Lewis, Fanny Blankersová-Koenová nebo Abebe Bikila. V průběhu letošního roku bude podle agentury AP do Síně slávy uvedeno dalších 12 atletů. Podmínkou pro členství je zisk nejméně dvou zlatých medailí na olympiádě nebo mistrovství světa a alespoň jeden světový rekord. Atlet také může být do Síně slávy zařazen až deset let po ukončení kariéry.

Ze sportu:

U fotbalistů Slavie Praha skončil trenér František Straka. Bývalý kouč Sparty se rozhodl rezignovat s tím, že nechce nadále vystavovat tým nepřízni fanoušků namířené proti němu, a představenstvo klubu jeho žádosti vyhovělo. Straka se s vedením dohodl na okamžitém ukončení smlouvy, kterou měl do 30. června. ČTK o tom informovala mluvčí Slavie Soňa Nouzáková.

Zástupci českého sportu osloví otevřeným dopisem primátory a starosty obcí, aby finance získané novelou loterijního zákona, který začal platit 1. ledna, investovali do sportu, zejména ve prospěch mládeže.

Hokejisté Plzně přišli opět na nějaký čas o jednu ze svých ofenzivních hvězd Tomáše Vlasáka. Zkušeného útočníka budou kvůli potížím s kolenem patrně postrádat během celé čtvrtfinálové série proti Zlínu.

Zhruba 250 policistů bude v pátek dohlížet na veřejný pořádek v souvislosti s fotbalovým zápasem mezi Žižkovem a Spartou, informoval ČTK mluvčí pražské policie Jan Daněk. Předehrávka 20. ligového kola začíná na hřišti posledního týmu tabulky ve 20:15, policisté však budou v metropoli hlídat fanoušky obou táborů po celý den.

Profesionální boxer Lukáš Konečný se na začátku dubna v Brně utká se Salimem Larbim z Francie a ve hře by měl být prozatímní titul mistra světa organizace WBO v lehké střední váze. Přesné informace o duelu pořadatelé zveřejní na tiskové konferenci v pátek v Brně.

Počasí v Česku na pátek:

V pátek bude oblačno až polojasno. Nejvyšší teploty 4 až 8 stupňů, na horách kolem nuly. Foukat má mírný západní až severozápadní vítr.