Zprávy

0:00
/
0:00

Vládní krize graduje, na stole je odchod několika ministrů

Vládní krize v pondělí nabrala na obrátkách, když se premiér Petr Nečas (ODS) odhodlal předat odvolání dvou ministrů za VV Radka Johna a Josefa Dobeše prezidentu Václavu Klausovi. Odnesl mu zároveň demisi ministra dopravy Víta Bárty (VV). Nečas chce po aféře kolem údajného uplácení poslanců neformálním lídrem VV Bártou a informacím o propojení VV s bezpečnostní agenturou ABL, kterou Bárta vlastnil, odchod tří ministrů z VV z kabinetu. Věci veřejné se záměry Nečasovy ODS a koaliční TOP 09 nesouhlasily a žádaly koaliční jednání před tím, než Nečas odnese odvolání ministrů na Hrad. VV zároveň byly ochotné vyměnit své ministry jedině tehdy, pokud zároveň odejdou ministři financí Miroslav Kalousek (TOP 09), obrany Alexandr Vondra a zemědělství Ivan Fuksa (oba ODS). Nečas nakonec demisi Bárty a odvolání Johna a Dobeše na Hrad odpoledne donesl bez jednání s VV. Prohlásil ale, že chce pokračovat v koaličním projektu ODS, TOP 09 a VV. Vondra krátce potom nabídl svou rezignaci s tím, že nechce bránit změnám ve vládě a umožnit fungování trojkoaličního kabinetu.

Klaus premiéra ještě předtím vyzval, aby přišel s plánem dalšího fungování vlády, pak prý teprve přistoupí k odvolání ministrů či přijetí demisí. S překvapivým tahem přišel ministr obrany Alexandr Vondra (ODS), který sám nabídl Nečasovi svou rezignaci. Hrad po schůzce s premiérem oznámil, že Klaus o demisi, ani odvolání ministrů zatím nerozhodl. Očekává, že řešení vládní krize přinese jednání koaličních stran ve formátu K9.

ČT: Poslankyně Kočí nalezla doma odposlouchávací zařízení

Poslankyně a bývalá členka Věcí veřejných Kristýna Kočí našla ve svém bytě odposlouchávací zařízení. Informaci České televize v pondělí ČTK potvrdila mluvčí policejního prezídia Pavla Kopecká. Případ nyní od pražských policistů přebírá protikorupční policie, neboť se podle všeho týká kauzy údajného uplácení poslanců Věcí veřejných. Pražská policie přijala po 17:00 oznámení, že se v bytě poslankyně Kočí nachází odposlechové zařízení. Policisté ihned vyrazili na místo, následně dorazili i detektivové z celostátních útvarů, kteří v současné době zajišťují důkazy. O jaké věci se jedná, ale Kopecká blíže nespecifikovala. Kočí společně s dalším bývalým členem VV Jaroslavem Škárkou minulý týden podala trestní oznámení na ministra dopravy Víta Bártu (VV) kvůli podezření z uplácení. Faktický šéf VV měl dát Škárkovi 170.000 a Kočí 500.000 korun. Bárta ovšem tvrdí, že jim peníze pouze půjčil. Podezření ze sledování a odposlechu mobilního telefonu Kočí vyjádřila už minulý týden. Stejně se vyjádřil i Škárka, jehož pohyb prý někdo monitoroval v době, kdy jel státnímu zástupci předat materiály o údajném uplácení. Nejen bývalí, ale i stávající poslanci a členové nejmenší vládní strany se potýkají s odposlechy. Poslanec Jiří Štětina v pondělí v rozhovoru s ČTK naznačil, že mohou být odposlouchávány prostory poslaneckého klubu VV. "Máme určitá podezření... Několikrát unikly informace ještě před skončením klubu," uvedl Štětina.

Místostarosta Prahy 1 Jan Krejčí se rozhodl vystoupit z VV

Místostarosta Prahy 1 Jan Krejčí se rozhodl vystoupit z Věcí veřejných. Nesouhlasí s kroky vedení strany, řekl v pondělí ČTK. Zastupitelský mandát si chce ponechat. Zda skončí v pozici zástupce starosty, rozhodne jednání koalice v příštích dnech. Podle stranické kolegyně a zástupkyně starosty Jany Pařízkové by se měl mandátu zastupitele vzdát. Pařízková se v pondělí zároveň dohodla se starostou Oldřichem Lomeckým (TOP 09), že se kvůli své minulosti spojené s ABL nebude dva týdny účastnit rozhodování rady. Vedení radnice tak má dostat čas na vyřešení kauzy. "Ze strany jsem se rozhodl vystoupit po pečlivém uvážení. Důvodem jsou moje pevné názory a zásady, které se v nynější situaci radikálně rozcházejí s vedením strany," vzkázal Krejčí ČTK přes mluvčí Prahy 1 Veroniku Blažkovou. Krejčí již své rozhodnutí oznámil vedení strany v neděli. Dodal, že v nejbližších dnech by se mělo rozhodnout o osudu jeho místostarostenské funkce. Předpokládá, že se ho Věci veřejné pokusí z pozice odvolat. Jeho setrvání ve funkci pak bude záležet na postoji zbylých dvou koaličních stran TOP 09 a ČSSD.

Policie zahájila trestní řízení v kauze údajného uplácení ve VV

Protikorupční policie v pondělí zahájila trestní řízení v kauze údajného uplácení poslanců strany Věci veřejné (VV). Případem se zabývá s podezřením na spáchání trestných činů podplacení a neoprávněného nakládání s osobními údaji. K prověření všech skutečností byla ustanovena pracovní skupina, řekl mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Roman Skřepek. Nyní již bývalí poslanci VV Kristýna Kočí a Jaroslav Škárka minulý týden podali trestní oznámení kvůli údajnému uplácení ze strany ministra dopravy a neformálního lídra VV Víta Bárty. Kočí prý Bárta předal půl milionu korun v hotovosti, podle jejího dřívějšího vyjádření to měla být odměna za obnovení její loajality po několikatýdenní kritice vnitrostranických praktik a za zachování jednotného vystupování poslanců VV. Škárka zase tvrdí, že od Bárty dostal 170.000 korun jako platbu za to, že má prosadit zrušení klubu Věcí veřejných v Plzni, který se stavěl proti spolupráci s bývalým primátorem města Pavlem Rödlem, již prosazoval Bárta. Také poslankyně VV Jana Suchá v týdeníku Respekt popsala, že jí Bárta nabídl peníze. O peníze si prý Bártovi neřekla. Bárta tvrdí, že v případě peněz pro poslance šlo o půjčky.

Některé státy EU včetně ČR kritizují Itálii kvůli imigrantům

Ministři vnitra Evropské unie v pondělí na jednání v Lucemburku tvrdě kritizovali Itálii kvůli udělení dočasného povolení k pobytu tuniským imigrantům. Některé státy EU, především Rakousko a Francie, dokonce pohrozily obnovením kontrol na hranicích. Povolení k pobytu totiž Tunisanům umožňuje, aby se svévolně pohybovali v rámci celého schengenského systému. "Tisíce, desítky tisíc, možná stovky tisíc migrantů by mohly přijít z Tuniska. Toto není čistě italská, italsko-francouzská či francouzsko-italská záležitost. To je čistě evropská záležitost," řekl v pondělí novinářům italský ministr zahraničí Franco Frattini. Itálie již delší dobu žádá, aby si imigranty rovnoměrně rozdělily všechny členské státy EU. Řada z nich to ovšem odmítá s tím, že jde o čistě italskou záležitost. "My nemůžeme akceptovat, že do Evropy bude proudit spousta ekonomických migrantů přes Itálii," uvedl německý ministr vnitra Hans-Peter Friedrich. Německo se přitom již samo nabídlo, že přijme zhruba stovku imigrantů, ale z Malty, která je rovněž "zaplavena" uprchlíky ze zemí severní Afriky, kterými zmítají nepokoje. Kritikou na adresu Italů nešetří ani Češi. "Česká republika se řadí k těm, které nepovažují krok Itálie za správný. Jestliže Itálie umožnila šestiměsíční pobyt těmto migrantům, umožňuje jejich volný pohyb po schengenském prostoru. To by ještě nebyl ten hlavní problém. Ale ukazuje to dalším migrantům, že uspěli a mohou je následovat," řekla novinářům česká velvyslankyně při EU Milena Vicenová.

Eurokomisař: Zemědělská reforma nesníží dotace českým farmám

Navrhovaná reforma společné zemědělské politiky EU by neměla po roce 2013 snížit dotace českým zemědělcům, řekl v pondělí na tiskové konferenci eurokomisař pro zemědělství Dacian Ciolos, který navštívil Českou republiku. Čeští zemědělci se přitom již delší čas obávají, že plánované zavedení limitů pro základní agrární dotace by je mohlo připravit o šest až 12 miliard korun ročně. Průměrná výměra české farmy je největší v celé EU. "Opatření, která by měla být součástí navrhované reformy, by neměla být na újmu těmto velkým zemědělským podnikům," uvedl v pondělí eurokomisař. "Neměla by zmenšit finanční příspěvek, který je směřovaný do České republiky," dodal. Již delší čas se v EU objevují úvahy o zavedení stropů plateb pro velké farmy. To by znevýhodnilo české zemědělce. Průměrný zemědělský podnik v Česku dnes hospodaří na výměře 84 hektarů, unijní průměr je přitom 13 hektarů. České republice se během jednání v uplynulých měsících na svoji stranu podařilo získat pět spojenců. Kromě Slovenska, Německa a Velké Británie, kde jsou farmy také větší, se překvapivě na českou stranu přidaly také Rumunsko a Itálie s převážně malými podniky. Odpůrci zavedení dotačního stropu tak na půdě Evropského parlamentu získali takzvanou blokační menšinu a při budoucím jednání o společné zemědělské politice by se jim velmi pravděpodobně mělo podařit zabránit tomuto záměru.

Hasičům se podařilo zlikvidovat požár firmy v Chropyni

Hasičům se v pondělí podařilo kompletně zlikvidovat rozsáhlý požár firmy Remiva na recyklaci plastů v Chropyni na Kroměřížsku. Krizový štáb původně zvažoval, zda kvůli rychlému uhašení budovy v areálu odstřelí, nebo zvolí mnohem levnější, ale až několikatýdenní čekání na postupné vyhoření. Majitel podniku se navíc rozhodl, že se na své náklady postará o demolice objektů a další nutné úklidové práce, řekl v pondělí ČTK mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Se zřejmě nejzávažnějším požárem ve Zlínském kraji se hasiči potýkali od pátku od přibližně 1:00. Plameny se jim podařilo lokalizovat až po 17 hodinách intenzivních prací. Čtyřicet hodin trvalo uhašení dvou třetin plochy požářiště, samotné ohnisko s množstvím hořících plastů však odolávalo až do neděle. V pondělí ráno se jim pak podařilo dostat pod kontrolu poslední velké ohnisko. "Těžkou pěnou se nám dnes podařilo požár zlikvidovat. Už nehrozí, že by se objevila další ohniska, nejsou ohroženy žádné další budovy, škodlivé látky z kouře neunikají do ovzduší. V ovzduší nebyly naměřený žádné škodliviny," poznamenal Mitáček. Dodal, že zvrat nastal také při prohlášení majitele firmy Remiva Miroslava Valy, že se o následné likvidační práce postará. "Začaly se mi ozývat specializované firmy, které mi nabídly pomoc," řekl ČTK Vala. Vstup na požářiště je stále zakázaný. Na místě nyní pracuje speciální skupina vyšetřovatelů hasičů a policistů. Vyšetřovatelé prostor uvolní až po zadokumentování a zajištění případných stop.

Při technické generálce maturit v pětině škol nefungoval tisk

Při technické generálce maturit se vyskytly potíže s tiskárnami na pětině škol. Dodavatelská firma Logica nyní posílá školám omluvu. Novinářům to v pondělí řekl šéf centra pro přípravu maturit CERMAT Pavel Zelený. Maturity startují v květnu, při říjnové generálce bylo špatně vyhodnoceno 12.000 testů. Do maturit ale zřejmě nezůstane v křesle ministra školství Josef Dobeš (VV), premiér Petr Nečas (ODS) v pondělí donesl na Hrad návrh na jeho odvolání. "Zhruba na 20 procentech se ukázalo, že, zjednodušeně, tiskárna nefunguje," řekl v pondělí Zelený. Jednou z příčin prý může být to, že zaměstnancům škol nebylo dostatečně vysvětleno, jak zapojit kabely. Zelený ale upozornil, že problémy s tiskem a naskenováním testů mohla dodavatelská firma řešit rychleji. Firma Logica, která na zajištění logistiky a digitalizace zkoušek vyhrála třísetmilionový tendr, proto nyní posílá školám omluvný mail. "Není to nic fatálního, rozhodně to nic neohrožuje," uklidňoval ale Zelený. Do maturit prý posílí linku na pomoc školám na 80 pracovníků. Problémy technického rázu se prý budou řešit průběžně buď na dálku, nebo zajedou technici přímo do škol.

ČSÚ: Meziroční inflace v březnu vzrostla o 1,7 procenta

Meziroční míra inflace v březnu zpomalila růst na 1,7 procenta po 1,8 procenta v únoru. Meziměsíčně spotřebitelské ceny stouply o 0,1 procenta, uvedl v pondělí Český statistický úřad. Největší vliv na meziroční růst měly dražší potraviny, nealkoholické nápoje a bydlení. Vyšší než loni byly zejména ceny běžného pečiva, a to o 12 procent, mouky o téměř 32 procent, těstovin o více než desetinu, mléka o bezmála 15 procent, másla o necelých 17,5 procenta, jedlých olejů o 23 procent, brambor o více než 62 procent, kakaa o skoro 16 procent a kávy o téměř deset procent. V bydlení vzrostly ceny elektřiny o 4,8 procenta, zemního plynu o 9,2 procenta, tepla a teplé vody o 2,4 procenta a vodného a stočného o zhruba šest procent. Čisté nájemné se zvýšilo o 1,7 procenta, v tom regulované nájemné vzrostlo o 4,6 procenta a tržní o 0,5 procenta. Ceny pohonných hmot byly vyšší o 10,7 procenta. Nižší než loni byly ceny oděvů o 3,3 procenta a obuvi o 2,5 procenta. Z potravin zlevnila zejména rýže o 6,5 procenta, vejce o 20,2 procenta a citrusy o zhruba 12 procent. O 3,5 procenta se snížily i ceny domácích spotřebičů, ceny zboží a služeb pro běžnou údržbu domácnosti klesly o 1,7 procenta, ceny audiovizuálních a fotografických zařízení o 10,4 procenta a ceny mobilních telefonů byly v březnu meziročně nižší o 12,6 procenta.

Česká spořitelna podala na ECM insolvenční návrh, soud vyhověl

Česká spořitelna v pondělí podala na realitní společnost ECM Real Estate Investments (ECM) insolvenční návrh a návrh na povolení reorganizace. Vyplývá to z dokumentů v insolvenčním rejstříku. Soud požadavku banky vyhověl, zahájil insolvenční řízení a omezil ECM nakládání s majetkem. Firma je v Česku známá hlavně výstavbou výškových budov v Praze na Pankráci. Nyní se potýká s vysokým zadlužením. Generální ředitel a hlavní akcionář ECM Milan Janků v pondělí řekl, že až do středy nebude insolvenční řízení komentovat, uvedl server Patria.cz. Ve středu 13. dubna má ECM zveřejnit také hospodářské výsledky za rok 2010. Podle dokumentů ECM dluží bance po splatnosti přes sedm milionů korun na úrocích z vydaných dluhopisů. Před splatností spořitelna eviduje u ECM přes 179 milionů jako jistinu z vydaných dluhopisů a z podmíněné pohledávky dalších 7,5 milionu korun.

Stíhání Marka Stehlíka v kauze Poldi definitivně skončilo

Trestní stíhání někdejšího výkonného ředitele kladenských hutí Poldi Marka Stehlíka je definitivně u konce. Krajský soud v Praze loni v říjnu zastavil jeho stíhání pro neúčelnost, Vrchní soud v Praze ke konci března rozhodnutí potvrdil. ČTK to v pondělí řekl mluvčí krajského soudu Jiří Wažik. Již dříve bylo přerušeno i stíhání otce Marka Stehlíka a někdejšího šéfa Poldi Vladimíra. Z původní trojice tak nyní čelí obvinění ze zneužívání informací v obchodním styku a z porušování povinnosti při správě cizího majetku již jen bývalý ekonomický ředitel oceláren Luboš Pejpa. "Hlavní líčení v jeho věci doposud nařízeno nebylo," uvedl Wažik. Vladimír Stehlík koupil Poldi prostřednictvím firmy Bohemia Art. I se synem byl obviněn již v roce 1996, oba byli čtyři měsíce ve vazbě. Policie obvinila muže z toho, že neodvedli 25 milionů korun na zdravotní pojištění zaměstnanců a daň ze mzdy. Kladla jim za vinu také to, že poskytovali své firmě Bohemia Art bezúročné půjčky, čímž ocelárny utrpěly škodu kolem 67 milionů korun. Další škoda za zhruba 113 milionů korun vznikla podle policie kvůli neoprávněnému vložení majetku oceláren do nově založené společnosti Poldi Steel.

Policie obvinila cizince, který řečnil na akci DSSS v Krupce

Policie obvinila cizince, který se v sobotu v Krupce účastnil pochodu Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Mluvčí policie Ilona Novotná v pondělí ČTK řekla, že policisté muže podezírají z pronášení rasistických výroků během jeho projevu. Na oblečení prý měl zakázané nacistické symboly včetně hákového kříže. Dalších pět lidí policie podezřívá z přestupku. Jeden podle policistů spáchal přestupek proti občanskému soužití, další prý neuposlechli výzvy veřejného činitele. Mluvčí připustila, že během vyhodnocování záznamů mohou policisté obvinit více lidí. Předseda DSSS Tomáš Vandas tvrzení, že by obviněný muž měl na sobě hákový kříž a další nacistické symboly, odmítl. Podle něho šlo pouze o znak Slovenské pospolitosti, která řádně registrovaným občanským sdružením na Slovensku. V ulicích patnáctitisícové Krupky na Teplicku demonstrovali v sobotu příznivci krajní pravice. Pochodem chtěli údajně upozornit na incident, který se tam odehrál před necelým rokem. Dva mladí Romové tehdy brutálně zbili a zneužili dvanáctiletého chlapce.

Po dlouhé nemoci zemřel herec Ladislav Lakomý

Po dlouhé nemoci v pondělí zemřel brněnský herec Ladislav Lakomý. Bylo mu 79 let. ČTK to řekla mluvčí Národního divadla Brno Šárka Motalová. Doménou Lakomého bylo divadlo, ale nasbíral také desítky filmových, rozhlasových a televizních rolí. Působil jako uznávaný divadelní pedagog, recitátor a dabér. Poslední Lakomého divadelní rolí byla postava Walta v konverzační komedii Dobře rozehraná partie. Městské divadlo Brno ji poprvé uvedlo loni v prosinci, Lakomý se na scéně naposledy objevil 28. ledna. Poté musel jeho roli nastudovat v alternaci jiný herec. "Jeho stav už bohužel nebyl takový, aby mohl účinkovat na jevišti," řekla ČTK mluvčí Městského divadla Brno Lucie Broučková. "České divadlo ztrácí v Ladislavu Lakomém mimořádnou hereckou osobnost výjimečné kultivované profesionality. Všem, kdo měli to štěstí, že jej mohli sledovat při jeho práci a být svědky jeho kreací, přetrvá vzpomínka na tento zážitek až do konce jejich dní," uvedl ředitel Městského divadla Brno Stanislav Moša.

Lakomý se narodil v roce 1931 v Náměšti na Hané. Vystudoval Janáčkovu akademii múzických umění a většinu života spojil s brněnskými scénami. Začínal v Divadle bratří Mrštíků. V druhé polovině 60. let byl krátce uměleckým šéfem divadla v Uherském hradišti. Poté zakotvil v Národním divadle Brno, které se stalo jeho domovskou scénou. Lakomého herectví vynikalo vnitřní silou a neokázalou přesností, jež mu umožňovala vytvářet nejrůznější psychologické typy. Vynikal například při ztvárnění postav s hlubokým vnitřním životem, hledajících či rozpolcených. Brněnská jeviště neopustil ani v pozdním věku. Pravidelně se objevoval například v komorních inscenacích Divadla U stolu. Ztvárnil tam třeba hlavní postavy v představeních Láhev je prázdná, zůstalo jen trošínku na dně podle Antona Pavloviče Čechova, v Boží duze podle Jaroslava Durycha a dramatizaci prózy Julia Zeyera Dům u tonoucí hvězdy.

Škrétu vidělo v Národní galerii 71.000 lidí

Výstavu Karel Škréta: Doba a dílo, která v neděli skončila, navštívilo asi 71.000 lidí. Jen za posledních pět dnů přišlo 11.000 návštěvníků, kteří využili prodloužené otevírací doby do 22:00 hodin. ČTK to řekla mluvčí Národní galerie Petra Jungwirthová. Výstava se konala od 26. listopadu v Jízdárně Pražského hradu a ve Valdštejnské jízdárně. Představila vzácná oltářní plátna barokního umělce i jeho portréty a kresby, ale i plastiky a obrazy jeho současníků a dokumenty o Škrétově životě. Výstava o Škrétovi se s návštěvností nad 70.000 lidí stala jednou z nejúspěšnějších výtvarných událostí v Praze poslední doby. Loni byla nejvíce navštěvovanou výstava Decadence Now! Za hranicí krajnosti v Galerii Rudolfinum s více než 56.000 návštěvníky. Expozice byla součástí dvouletého vědeckého projektu o barokním malíři Karlu Škrétovi. Experti Národní galerie prozkoumali zhruba 500 děl Škréty a jeho následovníků, z toho 170 obrazů bylo restaurováno. Na výstavě bylo možné spatřit vzácná plátna z litoměřické katedrály, z Týnského chrámu na Staroměstském náměstí, ze sbírek Arcibiskupství pražského a z muzeí a galerií. Zhruba pětinu škrétovských děl na velkou výstavu zapůjčili soukromí, zejména zahraniční sběratelé.

V Praze bude vystaveno pět pláten Slovanské epopeje

Pět pláten Alfonse Muchy z cyklu Slovanská epopej si budou moct lidé prohlédnout v Praze už od úterý. Obrazy jsou v Malé dvoraně Veletržního paláce Národní galerie. Nepůjde o samostatnou výstavu, nezahájí ji vernisáž ani nebude stanoveno zvláštní vstupné. Návštěvníci plátna uvidí v rámci expozic Veletržního paláce a za běžné vstupné, a to až do 22. května. ČTK to řekla mluvčí Galerie hl. m. Prahy Michaela Moučková. Základní vstupné do Veletržního paláce činí 250 korun, snížené 120 korun a rodinné 350 korun. Otevřeno je denně mimo pondělí od 10:00 do 18:00 hodin. Po 22. květnu bude všech pět pláten svěšeno a umístěno do depozitáře. Lidé je znovu uvidí na velké připravované výstavě v říjnu spolu se zbylými patnácti obrazy, které zatím zůstávají na zámku v Moravském Krumlově. Do konce minulého týdne na plátnech pracovali restaurátoři pražské galerie. "Na obrazech nebylo zjištěno žádné závažné poškození, byly prováděny drobné lokální retuše a především se odstraňovala silná prachová vrstva," uvedla Moučková. Restaurátoři se nyní přesunuli do zámku v Moravském Krumlově. Budou chtít přemístit několik pláten ze zámecké kaple do sálu v prvním patře. Expozice na zámku se otevře 19. dubna a bude přístupná do 30. září. Poté se díla převezou do Veletržního paláce na velkou výstavu všech dvaceti obrazů. Krumlovští doufají, že po pražské výstavě se obrazy vrátí na Moravu.

Příchod fanoušků Slavie na Letnou si vyžádal zásah policie

Příchod několika stovek příslušníků tvrdého jádra fanoušků fotbalové Slavie k derby na stadion pražské Sparty na Letné si vyžádal zásah policie. Ta zakročila proti rozvášněným fandům, kteří se pokusili napadnout příznivce druhého tábora. Několik fanoušků muselo být na místě ošetřeno. Podle policie nedošlo ke zraněním vinou zásahu policejní jednotky. Problémy s do té doby klidným průvodem slávistů začaly na křižovatce před stadionem Sparty, kde se do sebe pustily obě znepřátelené skupiny. Nejdříve vzduchem létaly nadávky, poté světlice, pet láhve a nakonec i sklo. Hrozící střet policisté, jejichž kordon odděloval obě skupiny, uklidnili za pomoci několika dělbuchů. Při příchodu příznivců Slavie do jejich vyhrazeného sektoru došlo k dalšímu střetu, při kterém policisté zadrželi několik osob.

Počasí

V úterý bude oblačno, přechodně až zataženo, od západu déšťové přeháňky, ve vyšších polohách i sněhové. Odpolední teploty 11° až 15° Celsia.