Zprávy

r_2100x1400_radio_praha.png
0:00
/
0:00

Mrazy v Praze nepřežil další muž, v celém Česku to je nejméně 19. oběť

Od počátku října pravděpodobně kvůli chladnému počasí zemřelo v Česku nejméně 19 lidí. Další člověk nepřežil pondělní mrazivou noc v Praze. Tělo asi pětatřicetiletého muže bylo nalezeno ráno v Kobylisích. Možnou příčinou smrti je podchlazení, sdělila mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová. Je to desátá oběť zimy v hlavním městě, již osmá od začátku prosince. Kolik lidí nepřežilo dosavadní chladné počasí v celém Česku, není jasné. Centrální evidence totiž neexistuje. Lékaři záchranné služby často podchlazení určují pouze jako možnou příčinu smrti a konečný verdikt určí až pitva. Ne vždy jde o bezdomovce, zmrznout mohou i opilí lidé. V hlavním městě žije nejvíce lidí bez domova, jejich počet je podle některých odhadů asi 3500. Asi 1300 lidí bez střechy nad hlavou žije v Brně.

Bývalá ministryně Kovářová odejde z čela Justiční akademie

Bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová se rozhodla, že ke konci ledna 2011 rezignuje na funkci šéfky Justiční akademie. Kovářová to odůvodnila údajnou šikanou ze strany ministerstva spravedlnosti na pokyn šéfa úřadu Jiřího Pospíšila (ODS). Rozhodnutí podle ní přispělo zjištění, že prý na ni ministerstvo připravuje vykonstruované trestní oznámení a kompromitující materiály, i informace o rozhodnutí zrušit Justiční akademii. Podle Kovářové to byl Pospíšil, kdo ji do funkce šéfky akademie v roce 2008 dosadil. Byl prý v minulosti s její činností spokojený a všechny její kroky podporoval. Vše se však podle ní změnilo, když jej nahradila ve funkci šéfa resortu, a po jejím návratu do čela Justiční akademie. Na Pospíšilův pokyn pak s ní prý ministerstvo přestalo spolupracovat. Jako příklad uvedla údajné ignorování komunikace, ministerstvo prý nereaguje na materiály, návrhy nebo dotazy. Dalším projevem je prý bojkot akcí pořádaných akademií. Ministerstvo údajně rovněž zakázalo úředníkům, aby s ní komunikovali, zvedali jí telefon a scházeli se s ní.

Policejní prezident Martinů informoval premiéra o stavu policie

Policejní prezident Oldřich Martinů, kterého před týdnem vyzval ministr vnitra Radek John k rezignaci, se sešel s premiérem Petrem Nečasem. Informoval ho o stavu policie. Po zhruba hodinovém jednání novinářům Martinů řekl, že ještě do konce tohoto týdne by se měla odehrát schůzka mezi ním, Nečasem a Johnem. Premiér chce do té doby mluvit s ministrem mezi čtyřma očima. Ani dnes nechtěl Martinů komentovat 19 bodů, které John uvedl jako důvod své výzvy při návštěvě u prezidenta Václava Klause. Spor o budoucnost policejního prezidenta považuje premiér za velmi citlivou věc, která může poškodit vztahy ve vládní koalici i bezpečnost země. Oba aktéry sporu už přijal na Hradě prezident. Nejdříve mu svůj pohled na věc vylíčil Martinů, v pátek John.

Poslanci rozhodnou o rozpočtu i o snížení svých platů

Poslanci projednají na nadcházející schůzi sněmovny návrh státního rozpočtu pro příští rok se schodkem 135 miliard korun. Neočekává se, že v hospodářském plánu provedou nějaké podstatné změny. Základní parametry návrhu rozpočtu už poslanci schválili dříve. Ve středečním druhém čtení budou moci navrhovat přesuny uvnitř kapitol a mezi nimi. ČSSD už avizovala, že bude prosazovat zvýšení částek pro policisty, hasiče a také vysoké školy. Na programu zasedání, které začíná v úterý, jsou rovněž například vládní předlohy o omezení imunity zákonodárců a o snížení platů ústavních činitelů, soudců a státních zástupců o pět procent. Poslanci by se mohli dostat rovněž k návrhům opoziční ČSSD na přímou volbu prezidenta a uzákonění obecného referenda.

Do stávky se podle odborů zapojí 2500 škol

Do středeční stávky zaměstnanců státní a veřejné správy se podle odhadů školských odborářů zapojí na 2500 škol z celé České republiky, tedy asi čtvrtina všech škol. Z toho zhruba 500 škol se uzavře úplně, ostatní omezí provoz školní jídelny, sdělil předseda školských odborů František Dobšík. Protestují totiž zejména nepedagogičtí pracovníci škol jako kuchařky, školníci a administrativní pracovníci. Těm mají na rozdíl od učitelů klesnout od příštího roku platy o deset procent. Odboráři již dříve uvedli, že průměrný plat nepedagogického pracovníka činí asi 13.000 korun. Při změně platových tarifů a snížení základních mezd státních zaměstnanců o desetinu by například u hospodářky školy s mnoha lety praxe snížení dělalo až 2000 korun za měsíc. Naproti tomu pro učitele vyjednal ministr školství Josef Dobeš (VV) navýšení 2,1 miliardy korun, plat začínajících učitelů díky tomu poskočí na 20.000 korun měsíčně. Kantoři jsou však jediní státní zaměstnanci, kteří by měli v příštím roce dostat přidáno.

Nemocnice zajistí akutní péči při stávce

V nemocnicích a zařízeních sociální péče bude při středeční stávce akutní péče zajištěna, řekla předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková. Očekává, že z 80.000 lidí, kteří budou ve službě, jich stávku podpoří přinejmenším 60.000, možná i víc. "Nemocnice po celé republice pojedou na víkendový provoz, je dohodnuto, že pacienty s akutními obtížemi ošetří. Zdravotníci nemohou práci přerušit, nastoupí do služby s viditelným označením na oděvu STÁVKA a budou podepisovat archy na podporu stávky. V řadě nemocnic se pět minut po 12:00 sejdou zaměstnanci na veřejném shromáždění," upřesnila Žitníková. Podle zjištění ČTK je ale v Praze podpora stávky menší, fakultní nemocnice zřejmě provoz ani neomezí. Podporu stávce zdravotníků vyslovil Lékařský odborový klub - Svaz českých lékařů. Jeho předseda Martin Engel řekl, že klub nic neorganizuje, nechal na zvážení členů, zda se chtějí k akci připojit.

Vláda projedná, jak zabránit odebírání dětí z chudých rodin

Vláda na svém úterním zasedání projedná soubor opatření, která mají zabránit odebírání dětí z péče rodičů kvůli chudobě a sociálnímu vyloučení. Důvodem jsou rozsudky Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) z uplynulých let. Stalo se tak mimo jiné v souvislosti s kauzou rodiny Wallových, kterým v roce 2000 české úřady odebraly pět dětí. Štrasburský soud v roce 2006 konstatoval, že státní úředníci selhali a neměli děti odebrat. Manželům Wallovým uznal odškodnění 10.000 eur (asi čtvrt milionu korun). Změnit se má například zákon o sociálně-právní ochraně dětí tak, aby se zamezilo umístění dítěte do náhradní péče zařízení pouze z důvodu špatných materiálních podmínek v rodině.

Ministr školství Dobeš chce přísnější ústavy pro dětské násilníky

Ministr školství Josef Dobeš (VV) chce zřídit přísnější ústavy pro dětské násilníky. Měly by podle něho vzniknout čtyři skupiny, nejpřísnějšími by byly detenční ústavy s podobným režimem jako pro dospělé kriminálníky. Také chce zavést psychology na školách. Dobeš to řekl v Orlové na Karvinsku v reakci na narůstající agresivitu dětí, když předminulý týden šestnáctiletý mladík v Ostravě postupně pobodal a vážně zranil tři děti. Nové detenční ústavy by mohly podle ministra vzniknou v současných výchovných ústavech v Boleticích v Děčíně a v Polance nad Odrou v Ostravě. Problematiku bude řešit s ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem (ODS). Ve školách by podle Dobeše mělo také působit zhruba 1000 psychologů nebo speciálních pracovníků. Ministr zvažuje, že nechá prověřit postup školy v případu nezletilého útočníka, který pobodal tři děti. Česká školní inspekce by měla zjistit, jestli škola nahlásila problémy a náznaky násilného chování u útočníka sociálnímu odboru radnice.

ČR dá půl miliardy korun na systém ochrany vojáků NATO

Česká republika i přes škrty v rozpočtu obrany přispěje více než půl miliardou korun do satelitního systému NATO určeného na ochranu aliančních vojáků v zahraničních misích. Napsal to dnes server Natoaktual.cz. Členské státy Severoatlantické aliance na nedávném summitu v Lisabonu označily projekt za jednu z naprostých priorit, bez nichž se spojenci neobejdou. "Česká republika pokládá setrvání v programu za důležité," sdělilo ministerstvo obrany. Systém propojuje síť satelitů, bezpilotních letadel a radarových letounů včasné výstrahy AWACS. Hlavní schopností AGS má být stopování pohybujících se objektů a radarové snímkování pozorovaných oblastí. Získané informace bude systém předávat velitelům i vojákům v reálném čase přímo v boji. Češi si ale pro svůj příspěvek dali podmínku, chtějí, aby se do přípravy systému zapojil český obranný průmysl. Požadovali také záruky, že se český podíl na financování AGS nebude dále navyšovat.

Obrana zaplatí 90 milionů za techniku pro mise a servis pandurů

Ministerstvo obrany nakoupí vojákům v zahraničních misích minomety a GPS přijímače za 67 milionů korun. Dalších 13 milionů vyčlení na servis ozbrojených transportérů Pandur nasazených v Afghánistánu. Obrana všechny smlouvy uzavřela se státním podnikem VOP Šternberk. Největší částku armáda zaplatí za pořízení celkem 540 satelitních navigací GPS. Zařízení určená pro jednotlivé vojáky i pro vojenská vozidla ji přijdou na 56,5 milionu korun. Cílem je, aby všechny jednotky ve vojenských misích byly vybaveny GPS. Ministerstvo obrany nakupuje techniku pro vojáky v misích často. V minulosti se objevila četná podezření na neprůhledné či zmanipulované zakázky. Pochybnosti provázely například pořízení čtyř transportních letadel CASA, nákup obrněných vozidel Pandur nebo obrněnců Iveco.

ÚS: Policie může odebírat podezřelým sliny a vlasy i bez souhlasu

Policisté mohou při vyšetřování odebrat podezřelým pachové stopy, sliny a vzorky vlasů i proti jejich vůli. Nově tak rozhodlo plénum Ústavního soudu. Ve starších nálezech přitom soud někdy zastával jiný názor. Teď se většina patnáctičlenného sboru soudců přiklonila k závěru, že získání podobných stop proti vůli podezřelého není v rozporu se zákazem nucení k sebeobvinění v trestním řízení. Odlišný názor zaujala místopředsedkyně soudu Eliška Wagnerová. V minulosti soud vynesl protichůdná usnesení. V roce 2006 soudci například dali za pravdu stěžovateli v tom, že nemůže být pokutou nucen k poskytnutí důkazu, který může být použit proti němu. Také v roce 2007 soud vyhověl jinému stěžovateli v typově podobném případě, jaký projednával nyní. Naopak v roce 2008 Ústavní soud zamítl stížnost muže, který se vyhýbal testu DNA nařízenému soudem kvůli sporu o otcovství. Tvrdil, že z psychických důvodů nemohl podstoupit odběr krve ani stěr z ústní dutiny.

Aktivista Penc chce zveřejnit databázi StB

Aktivista Stanislav Penc potvrdil, že v pátek od Úřadu na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) získal databázi komunistické Státní bezpečnosti (StB). Podle něj jde o absurdní situaci, protože jej úřad za dřívější zveřejnění databáze obviňuje z porušení zákona na ochranu osobních údajů a hrozí mu pokutou až jeden milion korun. Databázi, kterou mu ÚOOÚ poskytl, hodlá Penc také zveřejnit na internetu. Databáze, která obsahuje osobní data asi 770.000 lidí, o něž měla StB zájem, je součástí spisu v případu Pencova stíhání. Dříve zveřejněné databáze Penc získal v elektronické podobě od prvního šéfa slovenského Ústavu paměti národa Jána Langoše. Pencem nyní získaná databáze podle něj pochází z Archivu bezpečnostních složek.

USA s ČR budou spolupracovat v jaderné energetice

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek ve Washingtonu podepíše deklaraci o spolupráci Česka a Spojených států v jaderné energetice. Měla by mít jak komerční, tak vědeckou podobu. Kocourek zároveň ve Spojených státech zahájí s americkým ministrem obchodu Gary Lockem vzájemný obchodní dialog, který by měl povzbudit výměnu zboží a investice mezi oběma zeměmi. V Česku se nyní chystá lukrativní dostavba jaderné elektrárny Temelín, o niž se uchází i firma Westinghouse sídlící ve Spojených státech. Zakázka má hodnotu několik set miliard korun. Češi zase mají k dispozici odborníky na jadernou energetiku, kteří mají zkušenost s výstavbou jaderných elektráren, a jejichž znalosti by se tak mohly uplatnit i ve Spojených státech. Země totiž v současnosti uvažuje o renesanci jaderné energetiky. Podle ministerstva průmyslu a obchodu jsou Spojené státy pro Českou republiku 14. největším obchodním partnerem a 13. největším exportním trhem.

Průměrná mzda ve 3. čtvrletí vzrostla o 2 procenta na 23.665 Kč

Průměrná nominální mzda v letošním třetím čtvrtletí vzrostla meziročně o 473 korun na 23.665 Kč. Meziročně tak byla vyšší o dvě procenta. Reálně po odečtení inflace se mzda zvýšila jen o 0,1 procenta. Informoval o tom Český statistický úřad s tím, že zhruba dvě třetiny zaměstnanců mají nižší mzdu než je průměr. V podnikatelské sféře se průměrná mzda zvýšila o 676 Kč (2,9 procenta) na 23.650 Kč, reálně vzrostla o rovné procento. V nepodnikatelské sféře klesla průměrná mzda o 439 Kč (1,8 procenta) na 23.731 Kč. Reálně se ale snížila o 3,6 procenta. Minimální mzda se nezměnila již od ledna 2007 a činí 8000 Kč. Kvůli snižujícímu se počtu zaměstnanců, nízké inflaci a stále omezenému hospodářskému oživení neočekávají analytici oslovení ČTK ani v následujícím období výraznější růst mezd. Mzdy podle nich budou prakticky stagnovat.

Mid Europa prodá České Radiokomunikace

Skupina fondů vedených Mid Europa Partners prodá 100procentní podíl ve společnosti České Radiokomunikace za 574 milionů eur (zhruba 14,3 miliardy korun) fondům vedeným firmou Macquarie. Mid Europa to oznámila v tiskové zprávě. Transakce ještě podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Mid Europa Partners ovládla České Radiokomunikace po získání tří čtvrtin společnosti Falcon Group před dvěma lety. ČRa vlastní podíl 39,2 procenta v tuzemském mobilním operátoru T-Mobile.

Rozptylové podmínky v Moravskoslezském kraji se výrazně zlepšily

Ovzduší v Moravskoslezském kraji se proti víkendu výrazně zlepšilo. Na řadě měřicích stanic už průměrné denní koncentrace polétavého prachu klesly pod přípustný limit 50 mikrogramů na metr krychlový. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Kvůli špatným rozptylovým podmínkám byl v pátek a z noci na sobotu vyhlášen na Ostravsku, Karvinsku a Třinecku signál regulace. Na Třinecku už meteorologové tento signál odvolali, v oblasti však nadále zůstává v platnosti upozornění varující před možným smogem. Na Ostravsku a Karvinsku i nadále platí signál regulace, který pokud bude odvolán, tak nejdříve odpoledne.

Pod Krušné hory se vrátil smog

V Ústeckém kraji opět platí kvůli znečištění ovzduší stav regulace, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Koncentrace poletavého prachu PM10 po 14 hodinách v Chomutově opět překročila hodnotu 150 mikrogramů na metr krychlový a aktuální hodnoty slibují další růst i v Tušimicích a okolí. Stav regulace znamená omezení provozu zejména v energetice a v kraji platil už od pátku do nedělního večera. Za rychlý návrat smogu může nečekané zhoršení rozptylových podmínek. Špatné rozptylové podmínky panují i na Chomutovsku a Mostecku. Nejvyšší hodnoty znečištění zatím zaznamenali v noci z pátku na sobotu; v Lomu u Mostu se tehdy objem zachyceného prachu vyšplhal nad 450 mikrogramů, tedy devítinásobek povolené hodnoty.

TOP 09 požaduje mimořádné zastupitelstvo kvůli přestavbě čističky

TOP 09 požaduje svolání mimořádného pražského zastupitelstva. Projednat by mělo miliardový tendr na přestavbu čistírny odpadních vod. Zastupitelský klub TOP 09 požaduje zrušení výběrového řízení, které má prý "obrovský korupční potenciál". ČTK to řekl předseda klubu Tomáš Hudeček. Zadání totiž podle něj neumožňuje, aby se do soutěže mohly přihlásit firmy, které by mohly nabídnout modernější a levnější technologické řešení. Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) ČTK řekl, že zastupitelstvo svolá v řádném termínu, tedy do patnácti dnů.

V Česku se nebudou příští rok stavět nová obchodní centra

V Česku skončil boom výstavby nákupních center. Příští rok se podle poradenské firmy v oboru nemovitostí Cushman & Wakefield nechystá otevření žádného velkého obchodního centra s výjimkou menších nákupních parků či maloobchodních ploch v centrech měst. "Příští rok se developeři v České republice omezí na rozšíření stávajících projektů, poprvé od roku 1990 neproběhne otevření nového nákupního centra. Skončilo období živelného růstu, trh poroste přirozeně. Nebude se už stavět plošně na území celé země. Očekáváme, že developeři budou stavět architektonicky kvalitní budovy na dobře viditelných místech v centrech měst," uvedl vedoucí výzkumu trhu v C&W Alexander Rafajlovič.

Loni se pro alkohol a drogy ambulantně léčilo přes 41.000 lidí

Pro závislost na drogách a alkoholu se loni v ČR ambulantně léčilo 41.419 lidí, z toho 67 procent mužů. Oproti roku předchozímu je to o tři procenta méně. Mezi uživateli nelegálních drog zaznamenali statistici nárůst u dětí do 15 let, u kanabinoidů (marihuana) z předloňských 20 na loňských 40 dětí. Stouply také počty dětí, kteří si aplikují drogu injekčně - u opiátů (heroin) z jednoho v roce 2008 na čtyři loni, u ostatních stimulancií (pervitin, extáze a některé léky) ze tří na 12.

Po Anně Janatkové se pátrá i v Rakousku

Po devítileté Anně Janatkové, která v říjnu v Praze zmizela cestou ze školy, se pátrá i v Rakousku. Rakouská média zveřejnila snímky a popis ztraceného děvčete. Předali jim je rakouští kriminalisté. Podle rakouské policie ale není zřejmé, že by stopy vedly právě do Rakouska, kam by dívka mohla být případně unesena. Anička byla naposledy spatřena 13. října odpoledne při cestě ze školy v pražské Troji. Okolnosti dívčina zmizení jsou nejasné. Čeští policisté informace o jejím zmizení předali do Schengenského informačního systému už v polovině října.

Komise expertů se shodla na modernější vizi Národní galerie

Odborníci z Komise pro otázky galerií se na ministerstvu kultury shodli na modernější vizi Národní galerie (NG). Text takzvaného Poslání Národní galerie v Praze definuje NG jako "národní muzeum výtvarného umění". Text poslouží i jako podklad pro zájemce o post ředitele či ředitelky NG při zpracování jejich koncepcí. V komisi zasedají mimo jiné galeristka Vlasta Čiháková Noshiro, ředitelka organizace ProCulture Marta Smolíková, rektor AVU Jiří Kotalík, Jiří Jůza z Rady galerií nebo Lubomír Konečný z Ústavu dějin umění Akademie věd a Tomáš Pospiszyl z FAMU.

Na benátské bienále pojede navzdory Knížákovi Dominik Lang

Českou republiku bude na bienále v Benátkách zastupovat Dominik Lang. Rozhodl o tom ministr kultury Jiří Besser (za TOP 09), a to navzdory postoji šéfa Národní galerie (NG) Milana Knížáka. Langa již dříve doporučila komise expertů, Knížák ale její doporučení nerespektoval a vybral před nedávnem projekt trojice Vasil Artamonov, Alexej Klyuykov a Pavel Sterec. Ti ovšem na protest proti Knížákovu postupu účast v Benátkách odmítli. Skupina asi 150 umělců, pedagogů a kurátorů odeslala ministrovi otevřený dopis, v němž požadovala, aby se Besser do problému vložil a aby do Benátek odjel Dominik Lang. Besser ve vyslání Langa vidí v současné chvíli nejlepší a dost možná jediné řešení, jak naši účast na prestižní přehlídce umění v roce 2011 zachránit. S Knížákem se prý dohodl, že organizaci bienále a odpovědnost za výběr umělců převezme do budoucna ministerstvo kultury.

Cheb by chtěl dostat hrad na seznam památek UNESCO

Město Cheb by rádo dostalo místní hrad na seznam památek UNESCO. Císařská falc s unikátní dvojitou kaplí by ale napřed musela být zapsaná mezi národní kulturní památky. Vedení radnice chce využít 950. výročí první zmínky o Chebu, které připadá na příští rok, a začít o zapsání památky jednat, řekl novinářům místostarosta Michal Pospíšil (ODS). Chebský hrad začal stavět ve druhé polovině 12. století římský císař Fridrich I. Barbarossa. Patří mezi nejvýchodnější císařské falce.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí mezi nejlepšími v Evropě

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí patří mezi pětici nejhezčích historických adventních tržišť v Evropě. Podle prestižního turistického průvodce Lonely Planet se Praha v tomto hodnocení zařadila po bok rakouské Vídně, německého Kolína nad Rýnem, belgických Brugg či alsaského Štrasburku ve Francii. "Toto ocenění je pro nás něco jako michelinská hvězda. Snažíme se, aby se trhy lidem líbily a aby co nejvíce zapadly do historického centra Prahy," řekla Helena Groutová, výkonná ředitelka společnosti Taiko, která letos už posedmé pořádá trhy na Staroměstském a Václavském náměstí. Ocenění jednoho z nejprestižnějších vydavatelů turistické literatury považuje za obrovskou poctu a zároveň velkou výzvu. Pořadatelé trhů na Staroměstském náměstí vsadili letos na secesní styl. Tvůrci dekorací se inspirovali atmosférou z přelomu 19. a 20. století. Podnětem pro vytvoření ozdob byly malby malíře Alfonse Muchy.

Ze sportu

Český lyžař Ondřej Bank obsadil šestnácté místo v obřím slalomu Světového poháru v americkém Beaver Creeku a potřetí v sezoně bodoval v třetí různé disciplíně. Suverénně zvítězil domácí favorit Ted Ligety. Třicetiletý Bank potvrdil, že Beaver Creek patří mezi jeho oblíbené tratě. Před třemi lety tam dosáhl svého největšího úspěchu v podobě třetího místa v superkombinaci SP. V sobotu si připsal poprvé v kariéře bod v superobřím slalomu za 30. místo a navázal na zisk ze slalomu v Levi.

Čeští florbalisté remizovali na mistrovství světa s Norskem 4:4 a vyhráli základní skupinu D. Ve čtvrtfinále tak s největší pravděpodobností dostanou snadnějšího soupeře pro čtvrtfinále. Tým trenéra Tomáše Trnavského by měl ve středu od 19:30 narazit na Estonsko, vyhne se favorizovanému Švédsku.

Čeští tenisté zakončí rok na třetím místě žebříčku Davisova poháru. Letošní semifinalisty slavné týmové soutěže předstihli díky finálové výhře nad Francií Srbové. Svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila se drželi na druhém místě až do víkendového souboje o titul, po němž je odsunuli na třetí pozici jejich semifináloví přemožitelé ze Srbska. Nový ročník Davisova poháru zahájí Češi v březnu proti Kazachstánu, který je v žebříčku šestnáctý.

Počasí

Bude zataženo, na většině území déšť nebo déšť se sněhem. Teploty zítra mezi -1 až +3st., na horách kolem 0. Meteorologové stále varují před ledovkou, výstraha platí až do úterní půlnoci.