Zprávy Radia Praha

Havel mezi nominovanými na letošní Nobelovu cenu za mír

Mezi nominovanými osobnostmi na letošní Nobelovu cenu za mír je opět i bývalý český prezident Václav Havel. Informovala o tom z Osla agentura Reuters s odvoláním na Norský Nobelův výbor. Jde o devátou Havlovu nominaci. Po loňském oznámení laureátů Nobelových cen bral Havel další nezdar sportovně a poblahopřál čerstvé držitelce ceny za mír íránské právničce Šírín Ebadíové. Dodal, že pokud si správně pamatuje, poprvé byl na Nobelovu cenu navržen v roce 1982, kdy pobýval ve vězení na Borech. Mezi ostatními nominovanými pro letošní rok je podle Reuters například papež Jan Pavel II. a někteří čínští disidenti. Jsou zde také americký prezident George Bush a britský premiér Tony Blair. Havel loni poznamenal, že cena za mír by měla podporovat především jedince, kteří se za dodržování lidských práv, spravedlnosti a lidské důstojnosti angažují dobrovolně, jako občané, aniž jsou za to placeni.

Zaorálek požádal o zjednodušení udělování víz do USA

Předseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek požádal nového velvyslance USA v Česku Williama Cabanisse o zjednodušení procesu udělování víz pro české občany, kteří cestují do Spojených států. Úplné zrušení víz však podle Zaorálka zatím není pravděpodobné. Vízová povinnost mezi oběma zeměmi není symetrická. Zatímco čeští občané pro cesty do USA víza potřebují, Američané je při cestě do ČR mít nemusejí. Cabaniss už dříve zdůraznil, že vízovou povinností pro české občany nechtějí USA Českou republiku jakkoli izolovat. Vízová povinnost pro Čechy trvá, protože počet zamítnutých žádostí překračuje ze zákona danou tříprocentní hranici. Podle médií to je nyní mezi deseti a 20 procenty. Zaorálek a Cabaniss jednali rovněž o rozvoji česko- amerických hospodářských vztahů a o zlepšení podmínek pro vstup amerických investorů do Česka.

Euroinspektoři ukončili kontrolu potravinářských provozů

Inspektoři Evropské unie při své čtrnáctidenní kontrole tuzemských potravinářských zpracovatelských závodů odhalili šest provozů, které nesplňují požadavky unie. Během inspekce přitom prověřili téměř stovku provozů. Podle mluvčího Státní veterinární správy Josefa Dubna správa výsledek šetření inspektorů akceptovala a šesti provozům ihned odňala schválení ke zpracování potravin. Jsou mezi nimi dvě mlékárny, dva závody zpracující zvěřinu, jatka a bourárna. Veterinární správa do konce loňského roku uzavřela ze 4200 potravinářských provozů 505 provozoven, které nesplňovaly požadavky hygienických a veterinárních směrnic unie. Později se podařilo pěti provozům podmínky splnit.

Letošní inflace přesáhne tři procenta

Ministerstvo financí zvýšilo v nové makroekonomické prognóze odhad letošní inflace na 3,1 procenta. Podle odhadu z loňského října měly ceny v roce 2004 vzrůst jen o 2,6 procenta. Ministerstvo také zvýšilo odhad růstu domácí ekonomiky za loňský rok na 2,9 procenta. Proti říjnovému odhadu to představuje zvýšení o 0,4 procentního bodu. Nezaměstnanost by se měla v průměru pohybovat na 10,3 procenta proti loňským 9,9 procenta. Na konci letošního roku by ale měla dosahovat 10,6 procenta. Ministerstvo financí je v odhadech růstu domácí ekonomiky v letošním roce pesimističtější než centrální banka. Ta předpokládá růst HDP o 2,9 až 3,4 procenta. Inflace by se podle ČNB měla na konci letošního roku pohybovat mezi 2,6 až 4,0 procenta.

Státní podpora k hypotékám klesne na jedno procento

Na procento ze současných dvou procent se od února sníží státní podpora hypotečních úvěrů na pořízení staršího bydlení. Podle mluvčího ministerstva pro místní rozvoj Petra Dimuna pokles reaguje na snížení tržních úrokových sazeb v loňském roce. O podporu mohou požádat lidé do 36 let. Pokud si vezmou milionový úvěr se splatností deset let, tak od státu při tržní úrokové sazbě 5,5 procenta získají dotaci zhruba 490 korun měsíčně. U bytu je maximální výše úvěru, kterou stát podporuje, 800.000 korun. U domku s jedním bytem je hranice úvěru pro státní dotaci 1,5 milionu korun. Díky podpoře hypoték se podle Dimuna od roku 1996 podařilo postavit přes 34.000 bytů, na které stát uvolnil 1,93 miliardy korun. Letos má ministerstvo na podporu hypoték 430 milionů korun, což je proti loňskému roku o sto milionů korun méně.

Vláda by měla privatizaci dolů projednat do tří týdnů

Privatizaci hnědouhelných firem Severočeské doly a Sokolovská uhelná by měla vláda projednat za dva až tři týdny. Podle ministra průmyslu a obchodu Milana Urbana jsou stále reálné čtyři scénáře vývoje privatizace. Buď vláda rozhodne na základě prosincového doporučení privatizační komise či zahájí exkluzivní jednání o ceně a podnikatelském záměru s firmami, které kabinetu komise doporučila. Třetí možností zůstává jednání se všemi účastníky soutěže, vyloučeno není podle ministra ani zrušení tendrů. Podle neoficiálních informací nabídla před více než měsícem za státní podíl v Severočeských dolech 6,83 miliardy korun společnost J&T, na druhém místě měla skončit česko-slovenská skupina Penta nabízející 5,4 miliardy a třetí skupina Appian Group s nabídkou 4,8 miliardy korun. Skupina Penta, která údajně nejlépe uspěla při hodnocení podnikatelských záměrů, však postupně nabídku zvýšila na 7,5 miliardy.

Privatizace ČEZ se odkládá

Vláda Vladimíra Špidly by neměla do konce volebního období privatizovat energetickou společnost ČEZ. Potvrdil to ministr průmyslu a obchodu Milan Urban. Dříve přitom připustil, že by kabinet mohl privatizovat část akcií firmy do konce volebního období. Čtyřletý mandát vlády by měl skončit v polovině roku 2006. První pokus vlády privatizovat ČEZ zkrachoval v roce 2002. V dubnu minulého roku převzal ČEZ od státu jeho podíly v osmi distributorech a stal se v pěti z nich majoritním vlastníkem, opačným směrem putoval podíl v přenosové soustavě ČEPS. Antimonopolní úřad však firmě nařídil prodat jeden majoritní podíl a všechny tři menšinové podíly.

Koláček odstoupil z vedení OKD

Předseda představenstva OKD a spolumajitel koncernu Karbon Invest Viktor Koláček se vzdal funkce ve vedení OKD. Podle mluvčího společnosti Jiřího Hrabovského Koláčkovo odstoupení nesouvisí s tím, že jej policie obvinila ze dvou trestných činů. Vedení OKD dosáhlo původních vizí a Koláček se chce věnovat účasti koncernu na privatizací některých polských dolů, uvedl Hrabovský. Na svůj post Koláček navrhl dosavadního technického ředitele OKD Josefa Goje. Šéfa odborové organizace OKD Miroslava Syrového odstoupení Koláčka překvapilo, i když se o tomto kroku prý hovořilo už delší dobu. "Mrzí nás ale, že jsme mu nestáli za to, aby nám to oznámil přímo," řekl odborový předák a Koláčkův postup označil za nestandardní. Syrový se nedomnívá, že by změna ve vedení OKD nějak ovlivnila vztahy mezi zaměstnavatelem a odboráři.

Václav Fischer odchází ze své cestovní kanceláře

Zakladatel největší české cestovní kanceláře Václav Fischer odchází po 14 letech ze společností, kde koncem loňského roku získala majoritní podíl firma podnikatele Karla Komárka K&K Capital Group. Jde mimo jiné o CK Fischer, sdělila její mluvčí Věra Kudynová. Po schválení organizačních změn v cestovní kanceláři odstoupil Fischer z funkce v představenstvu firmy. Je to podle něj poslední nutný krok, který musí pro záchranu značky Fischer učinit. Bývalý senátor neuvedl, čím se chce v budoucnu zabývat. Cestovní kancelář hodlá i po Fischerově odchodu pokračovat v jeho filozofii nabídky kvalitního cestování se zárukou poskytovaných služeb. Zachováno zůstane i jméno.

Lupič přepadl banku ve Vysokém Mýtě

Ozbrojený lupič přepadl v pátek dopoledne pobočku Československé obchodní banky ve Vysokém Mýtě na Ústeckoorlicku. Loupeží získal zhruba milion korun. Podle mluvčí ústeckoorlické policie Evy Sichrové vstoupil maskovaný muž do banky krátce po 10:00 a se zbraní v ruce požadoval od ženy za přepážkou peníze. Ta mu peníze a valuty v celkové výši přibližně jeden milion korun vydala. Při přepadení nebyl nikdo zraněn. Policie se při pátrání po lupiči obrátila i na veřejnost.

Gross zprostil mlčenlivosti klíčového svědka v kauze Lizner

Ministr vnitra Stanislav Gross zprostil tento týden mlčenlivosti korunního svědka v kauze bývalého šéfa Centra kuponové privatizace Jaroslava Liznera. Bývalý policejní důstojník Ondřej Hoch tvrdí, že může soudu poskytnout informace, které svědčí o Liznerově nevině. Lizner byl v roce 1996 odsouzen k šesti letům vězení za zneužití pravomoci veřejného činitele a za úplatkářství. O zproštění Hocha mlčenlivosti informoval soudce případu Tomáš Hájek z Obvodního soudu pro Prahu 7. Gross tak změnil své původní rozhodnutí z loňského listopadu. Podle mluvčí ministerstva vnitra Marie Masaříkové tak učinil proto, že Hoch již k celé kauze zveřejnil řadu informací. Hoch v rozhovoru pro Český rozhlas zopakoval svá dřívější tvrzení, že policisté i soud v Liznerově kauze naletěli na falešné informace.

Vyděrač z OKD byl odsouzen na sedm let

K sedmi letům ve vězení odsoudil v pátek soud pětačtyřicetiletého podnikatele Milana Štěpničku z Karviné za to, že vydíral OKD. Štěpnička po důlní společnosti požadoval 34 milionů korun, jinak hrozil odpálením bomby. Soud Štěpničku uznal vinným nejen z pokusu o vydírání, ale i za nedovolené ozbrojování. Při domovní prohlídce u něj totiž policisté našli malorážkovou pušku, velké množství nábojů, cvičný protitankový granát a průmyslové rozbušky. Odsouzený se na místě proti rozsudku odvolal, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na rozmyšlenou. Stejně se rozhodl i zmocněnec OKD. Společnost požaduje náhradu několikamilionové škody, která jí vznikla kvůli prohledávání šachet a zpřísnění bezpečnostních opatření. Podle soudce by svůj nárok měla uplatnit v občanskoprávním řízení.

V případě střelby před mosteckou diskotékou přibyl další obviněný

Policie v kauze střelby před mosteckou diskotékou Neprakta klub obvinila dalšího mladíka. Patřil ke skupině, která se pokoušela násilím dostat do klubu. Z příslušníků ochranky, kteří po varovných výstřelech smrtelně postřelili dva útočníky, policisté zatím nikoho neobvinili. S definitivním závěrem ale musejí počkat na stanovisko znalce z oboru nutné obrany. Tato zpráva by měla být hotova do měsíce. Podle zjištění policie vyvolala skupinka mladíků před svým útokem na Neprakta klub ještě jeden incident, tentokrát před mosteckým klubem Kosmos. Zde podle policie jeden z později obviněných mladíků hajloval.

Vězně Hanykovicse a Novotného odvezla eskorta do Prahy

Radek Hanykovics a Emil Novotný, kteří kvůli pašování drog strávili několik let v thajských věznicích, jsou zdravotně v pořádku. V pátek proto byli z vězeňské nemocnice v Brně-Bohunicích eskortováni do vazební věznice v Praze- Ruzyni, kde se rozhodne o jejich dalším osudu. Dvojice pašeráků byla vydána z Thajska k odpykání trestů v českých věznicích 13. ledna. Po příletu do vlasti byli převezeni na karanténu infekčního oddělení bohunické nemocnice, protože hrozilo, že mohou z Asie přivézt některá nebezpečná onemocnění - v podobě průjmových a parazitární chorob, nákazy přenosnou žloutenkou typů A a E. Vězni podstoupili vyšetření i v souvislosti s onemocněním SARS. Všechna podezření na choroby byla však vyloučena.

Údajný badatel okrádal archívy a muzea

Z krádeže více než tří desítek dopisů převážně bývalých terezínských vězňů podezřívá policie sedmatřicetiletého nezaměstnaného muže z Pardubic. Podle policistů pachatel dopisnice z Památníku Terezín ukradl loni v listopadu. Kromě Památníku Terezín zavítal muž i do pražského Národního muzea a do muzeí v Teplicích, Mladé Boleslavi a Opavě. Policie zjistila, že si odtud odnesl archiválie, jejichž hodnota činí téměř 590.000 korun. Muž se podle policie v muzeích vydával za historika, který chce studovat dokumenty. Z Národního muzea přitom loni ukradl pohlednice, korespondenci a fotografie, z teplického muzea si v prosinci odnesl 770 historických pohlednic a dalších 228 zcizil z muzea v Mladé Boleslavi. Policisté ještě nevědí, zda dokumenty kradl, aby je prodával, či na objednávku někoho cizího. Stíhán je ve vazbě.

Stíhané matky budou moci mít u sebe malé děti

Obviněné matky budou moci mít u sebe ve vazbě malé děti. Počítá s tím novela zákona o výkonu trestu, kterou v pátek podepsal prezident Václav Klaus. Prezidentův podpis, který je nutný k platnosti zákona, se objevil i pod novelou zákona o evidenci obyvatel. Tento zákon prodlouží platnost občanských průkazů bez strojově čitelných údajů. Občanské průkazy vydané do konce minulého roku budou platit až do 31. prosince 2008, tedy o tři roky déle, než předpokládaly dosavadní zákony.

Počet žadatelů o azyl loni v ČR vzrostl o více než třetinu

V loňském roce požádalo v České republice o azyl 11.396 cizinců, což je v porovnání s rokem 2002 nárůst o 34 procent. Česká republika zároveň loni udělila 208 azylů, to je dvojnásobné množství ve srovnání s rokem předchozím. Nejvíce žadatelů tvořili občané z Ruska, respektive z Čečenska. Podle náměstka ministra vnitra Miloslava Koudelného činil podíl žadatelů z Ruska na celkovém množství 42 procent. V počtu žádostí pak následují Ukrajinci, Slováci, Číňané a Vietnamci. Ochranu v podobě azylu dostalo také 30 Afghánců, 26 Arménů a 20 Bělorusů. Od roku 1990 vstoupilo na české území do azylového řízení 71.867 osob, z čehož uspělo 2425.

Léčení malých Iráčanů v ČR bude pokračovat i letos

Na léčení iráckých dětí v českých nemocnicích by letos vláda měla vyčlenit pět milionů korun. Je to o dva miliony korun méně než loni. Lékaři zatím pomohli 18 dětem, z nichž 16 již odcestovalo domů. Dvě zatím zůstávají v péči českých lékařů. Šestiletému chlapci a jedenáctileté dívce ošetřovala vinohradská nemocnice rozsáhlé popáleniny a před návratem do vlasti je čeká ještě rehabilitace. Nemocné děti v Iráku vybírala česká polní nemocnice v Basře. Většina malých pacientů měla vrozenou vadu, například srdce, močových cest nebo krvetvorby.

Železničáři v Libereckém kraji vyhlásili kvůli sněhu kalamitu

Nejvyšší stupeň zimní pohotovosti museli v pátek ráno vyhlásit železničáři v Libereckém kraji. Na tratích z Liberce do Tanvaldu a Železného Brodu, z Tanvaldu na Harrachov a ze Smržovky do Josefova Dolu přívaly sněhu výrazně zkomplikovaly dopravu. Do odklízení sněhu se vedle pluhů a frézy zapojili i všichni dostupní pracovníci Českých drah. Kvůli sněhovým přívalům museli cestující počítat se zhruba dvacetiminutovým zpožďováním vlaků. Přesto se železničáři snažili dopravu na tratích udržet. Do některých lokalit je dráha totiž jediným fungujícím spojením. Nejhorší situace byla ve skalních úsecích a na otevřených pláních trati z Tanvaldu do Harrachova, kde leží přes metr sněhu a na železnici se tvoří až dvoumetrové závěje.

Temelín je proti německému Isaru vzorem bezpečnosti, tvrdí rakouský poslanec

Rakouský poslanec za stranu Zelených Peter Pilz v pátek přes varování německých politiků rozdával v Mnichově kopie tajné zprávy německé Společnosti pro bezpečnost jaderných reaktorů, která kritizuje bezpečnost německých jaderných elektráren. Za obzvláště nebezpečnou je v ní označena bavorská jaderná elektrárna Isar I. Výslovně se podle Pilze uvádí, že český Temelín je ve srovnání s elektrárnou Isar I "klenotem jaderné bezpečnosti". Německá strana Pilze varovala před možnými právními důsledky zveřejnění důvěrné zprávy. To může znamenat i nebezpečný "návod" pro teroristy, protože se v ní například uvádí, které reaktory v Německu jsou zranitelné útokem velkého letadla. Pilz varování odmítl s tím, že zpráva je již rok stará. Odpovědné úřady přesto nepodnikly nic k odstranění nedostatků.

Česko bude mít s Kazachstánem společný podnik Škoda Auto

Česká republika má v úmyslu vytvořit s Kazachstánem společný podnik na montáž automobilů Škoda Auto. Po setkání s prezidentem Kazachstánu Nursultanem Nazarbajevem to v pátek na úvod své návštěvy v kazachstánské metropoli Almaty oznámil český ministr zahraničí Cyril Svoboda. Podle ministra zahraničí Kazachstánu Kasymžovarta Tokajeva v kazachstánském městě Usť-Kamenogorsk už pracuje montovna ruských automobilů VAZ, kde by mohla být vhodná materiální základna pro společný podnik. V současné době obě strany pracují na technickoekonomickém zajištění projektu, jehož realizace by podle ruského ministra mohla začít ještě v letošním roce. Mluvčí automobilky Jaroslav Černý uvedl, že jednání o projektu v Kazachstánu stále pokračují. Škoda podle něho hodlá v Kazachstánu použít podobný model jako na Ukrajině, kde tamní firma Eurocar od roku 2001 montuje vozy Škoda z dovážených dílů.

Energizer ukončí letos ve Slaném výrobu

Americký výrobce baterií Energizer letos ve Slaném ukončí výrobu. O práci tak podle ředitele kladenského úřadu práce Miroslava Taubera přijde více než 100 zaměstnanců. Vedení české pobočky společnosti se k údajnému skončení výroby odmítá vyjádřit. Vedení slánské radnice o odchodu jednoho z největších světových výrobců baterií z města ví, starosta Ivo Rubík je však zklamán, že s ním nikdo z Energizeru nemluvil. Důvodem je podle něj fakt, že firma v Česku vyrábí deset let a nyní jí končí daňové prázdniny. Konec výroby zřejmě nebude mít dopad na nezaměstnanost ve městě. V polovině roku totiž v jedné z průmyslových zón dokončí výstavbu nové haly výrobce jeřábů Demag Cranes.

Mackerras se stal čestným doktorem JAMU

Britský dirigent Charles Mackerras převzal v pátek v brněnském Besedním domě čestný doktorát Janáčkovy akademie múzických umění. Světově proslulý dirigent a propagátor děl Leoše Janáčka do Brna přijel v rámci festivalu Janáčkovo Brno 2004. Osmasedmdesátiletý Mackerras v děkovné řeči uvedl, že poprvé se s Janáčkem setkal v roce 1947, kdy Václav Talich v pražském Národním divadle dirigoval Káťu Kabanovou. "Byl to tak intenzivní zážitek, že jsem se rozhodl ke studiu tvorby tohoto skladatele," uvedl Mackerras, který je považován za velkého znalce české hudby. Janáčkovy opery řídil po světě při stovkách představení a v Praze i Brně měl za uplynulá léta řadu koncertů.

Pražská část Febiofestu skončila

Pražská část mezinárodní přehlídky filmu, televize a videa Febiofest v pátek skončila. Tvůrci nejlepšího celovečerního, animovaného a dokumentárního filmu převzali tradiční Kristiány - ceny, o kterých rozhodli filmoví kritici a publicisté. Jejími nositeli se stali režisér Vladimír Morávek za celovečerní hraný film Nuda v Brně, Slovák Peter Kerekes za dokumentární snímek 66 sezón a Čech Aurel Klimt za animovaný film Franta Nebojsa. Festival se už o víkendu vydává do regionů - v neděli začne jeho šestidenní brněnská část. O den později zahájí jeho ředitel sérii projekcí v Ostravě, pak i v Liberci a Pardubicích.

Torzo sochy leželo ve Vltavě zhruba 220 let

V pátek po poledni vyzdvihli dělníci za pomoci potápěčů ze dna Vltavy pod Karlovým mostem torzo sochy, která tam ležela asi 220 let. Podle památkářů jde zřejmě o část anděla ze sousoší svatého Václava s anděly, jehož autorem je Ottavio Mosto. Sousoší bylo umístěno na Karlově mostě začátkem 18. století. Socha anděla se do Vltavy zřítila při povodni v roce 1784, kdy byl most silně porušen. Podle vedoucí archeologa památkového ústavu Zdenka Dragouna je socha velmi zachovalá. Pobyt ve vodě pro ni byl daleko příznivější, nežli pobyt na znečištěném vzduchu. Torzo bylo odvezeno do lapidária Národního muzea.

Železný bude znovu kandidovat do MOV

Český oštěpař Jan Železný se bude znovu ucházet o členství v Mezinárodním olympijském výboru. Trojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman bude v srpnu v Aténách bojovat nejen o medaili, ale i o důvěru ostatních olympioniků. Český olympijský výbor schválil jeho kandidaturu do komise sportovců, jejíž členové jsou od roku 1999 zároveň členy MOV. Volby do komise sportovců se uskuteční během her v Aténách a volební právo mají jen olympionici. Pokud by Železný uspěl, bude jediným českým zástupcem v MOV, jehož členové mimo jiné rozhodují o pořadatelství her. Železný už v komisi byl od roku 1996, ale v prosinci 2001 na svou funkci rezignoval s tím, že se chce ještě naplno věnovat sportovní kariéře. Věra Čáslavská se před dvěma lety členství vzdala ze zdravotních důvodů.

Navrátilová potvrdila, že na konci roku s tenisem skončí

Tenistka Martina Navrátilová hraje poslední sezonu. Své rozhodnutí ukončit na konci roku kariéru v pátek potvrdila na grandslamovém Australian Open. Prohlásila rovněž, že její odchod z tenisové scény je nezvratný. V příštích letech by se chtěla věnovat televiznímu komentování. Už v Melbourne střídá tenisový dvorec a komentátorskou kabinu. "Mám to ráda. Je to legrace a myslím, že se můžu zlepšit," řekla Navrátilová. Sedmačtyřicetiletá česká rodačka hrající za Spojené státy postoupila s Indem Leanderem Paesem do finále smíšené čtyřhry a jediný vyhraný zápas tento pár dělí od obhajoby titulu.

K Čechovu přestupu do Chelsea už chybějí jen formality

Francouzský fotbalový klub Stade Rennes a londýnská Chelsea dolaďují poslední detaily ve smlouvě o přestupu brankáře Petra Čecha do Anglie, na které jsou už bezmála dva týdny domluveny. Český reprezentační brankář by měl do Anglie odejít k 1. červenci. Zprávy o tom, že by za něj Chelsea měla zaplatit 12 až 13 milionů eur, odmítlo vedení klubu komentovat. Jednadvacetiletý Čech je odchovancem plzeňského fotbalu, po angažmá v Blšanech a ve Spartě přišel do Rennes v létě roku 2002. Na svém kontě má 15 startů v dresu národního mužstva, předloni vychytal českému výběru do 21 let titul z mistrovství Evropy ve Švýcarsku.

Lístky na duel s Čechy na hokejovém MS požaduje 170.000 Němců

Enormní zájem je v Německu o vstupenky na zápas s českými hokejisty v základní skupině A mistrovství světa, které budou na přelomu dubna a května hostit Praha a Ostrava. Pořadatelé dostali z německé strany na tento jediný zápas 170.000 žádostí o lístky. Nová hala, kterou v Praze buduje společnost Sazka, pojme 17.000 lidí. Zápas domácího výběru s Německem patřil mezi ty, na které bylo vyprodáno během několika desítek minut.

A na závěr ještě krátce o tom, jaké bude počasí:

Oblačno, místy se sněžením, teploty se budou pohybovat od +1 až +5 stupňů, na horách kolem nuly. Vítr bude mít v nárazech a na horách rychlost kolem 50-ti km za h.

Tolik zprávy Radia Praha.