všechny články autora
-
Vodní nádrž Les Království
Přehrada vystavěná na řece Labi v roce 1920 získala své jméno podle starého hraničního hvozdu. Kvůli svému architektonickému provedení je vyhledávaným turistickým cílem.
-
Průhonický park: Romantika mezi tisíci rododendrony
Průhonický park se zámkem je Národní kulturní památkou a památkou UNESCO. Najdeme ho na jižním okraji Prahy nedaleko dálnice na Brno u obce Průhonice.
-
Milešovka: Hromová hora
Královna Českého středohoří, kterou Němci označují jako Donnersberg – Hromovou horu. Bouří tu nejčastěji v Česku.
-
Cesta do gulagu: Osobní příběh o úctě, pokoře a velkém odhodlání
Začátkem října měl v Praze premiéru dokumentární film režiséra Tomáše Polenského Cesta do gulagu. Třicetiminutový snímek vychází z materiálů, které v roce 2013 pořídil…
-
New Yorské listy a jejich svět
19. století se v dějinách amerického New Yorku neslo zejména v duchu rozvoje a přílivu imigrantů. Do Manhattanského přístavu mimojiné připlouvaly i stovky českých krajanů…
-
Česká škola bez hranic připravuje projekt fakultních škol
V Praze v těchto dnech probíhá dvoudenní setkání zástupců Českých škol bez hranic. Cílem této mezinárodní sítě vzdělávacích institucí je výuka předškolních a školních dětí…
-
Osudy Romů za druhé světové války na území Protektorátu Čechy a Morava
Jak vypadala skladba romské populace za první republiky, jaký byl osud romských uprchlíků po nástupu nacismu, jak a proč vznikly na území Čech a Moravy pracovní kárné…
-
"Nikdy sem žádný blbý rozhodnutí neposlouchala"
Pavla Kováčová je v mnohém obdivuhodná žena. Dnes si jen těžko umíme představit, jakými strastmi musela se svým manželem a dvěma dětmi za doby nacistického Německa projít…
-
Továrna na "ne-emigranty"
Historik Michal Frankl z Židovského muzea v Praze nám krátce přiblížil osudy emigrujících českých a moravských Židů a úlohu židovských obcí za druhé světové války.