Červnové setkání na Partyzánské louce

Červnové setkání na Partyzánské louce v Bratislavě, foto:  Klub občanů ČR v Bratislavě

Po dvou úspěšných květnových akcích – oslavě 20. výročí vzniku Klubu občanů České republiky, která se konala na ZÚ ČR na Hviezdoslavově náměstí v Bratislavě, zájezdu na jižní Moravu, který byl spojen s evropskými volbami - se skalní členové klubu sešli 17.6. na Partyzánské louce v Bratislavě. Toto dnes už tradiční červnové posezení, spojené s grilováním, povídáním, zpěvem, se stalo v posledních letech velmi populární.

Partyzánská louka, která společně se Železnou studánkou patří k nejznámějším rekreačním zónám Bratislavy, nabízí množství různých letních aktivit. Pokaždé to tu voní jinak, jednou jako pokosená tráva, jindy voní lípy, občas i čerstvá vůně bouřky... a to vše nedaleko centra Bratislavy. Je možno se sem dostat nejen autem, ale i městskou hromadnou dopravou.

Sešli jsme se v 15.00 a poslední účastníci se rozešli po 20.00. Letos jsme měli poněkud horší podmínky, protože v areálu se konala ještě další podniková akce, a celý byl plný především mladších lidí. Ale vůbec jsme si nepřekáželi. Mezi nás přišel i harmonikář Stanislav Domček ze spřáteleného folklorního Slováckého krúžku, který hrál nejen k poslechu, ale i k aktivnímu zpívání, ale hlavně na přání přítomných. Konzumovaly se tradiční grilované dobroty a množství příloh k nim. A něco se i popilo. Tradičně byla skvělá nálada, byli jsme rádi, že jsme spolu a těšili se především z toho, že máme čas na povídání, vzpomínání, ale také jsme mluvili o tom, co bychom ještě mohli v dalších měsících organizovat.

Červnové setkání na Partyzánské louce v Bratislavě,  foto:  Klub občanů ČR v Bratislavě

Příště se společně potkáme na tradičním vánočním koncertu. Máme rádi tyto naše akce, na kterých můžeme mluvit mateřským jazykem, zazpívat si oblíbené lidové, ale i jiné písně. Budí v nás také pocit sounáležitosti se zemí, ve které už dlouho nežijeme, která ale nikdy nepřestala být naší vlastí.

klíčové slovo:
spustit audio