Česko-americká TV Herald se představila divákům v Chicagu

0:00
/
0:00

Česko-americká TV Herald vysílá v americkém Chicagu více než rok a za tu dobu si mezi krajany ve Spojených státech vysloužila respekt i sledovanost. Minulý víkend se ve známé restauraci Klas na předměstí Chicaga konal 1. benefiční večer televize, kterého se zúčastnilo několik stovek lidí. S ředitelem Česko-americké TV Herald Janem Honnerem se do Chicaga telefonicky spojil Jaromír Marek.

"Vysílání stojí nemalé peníze a z části je hrazeno z neziskového sektoru, z části ze soukromého sektoru a z části i samotnými diváky. Ti měli nyní možnost zúčastnit se této benefiční akce na podporu Česko-americké TV Herald. Akce se zúčastnilo přes 300 lidí, přišlo více lidí, než jak je obvyklé na krajanských piknicích. Přirovnal bych to, co do počtu, k zimním plesům. Přišla celá řada osobností, např. ministryně financí státu Illinois Judy Baar Topinka, která je českého původu. Její prarodiče sem přišli z českých zemí a ona se těmto etnickým záležitostem věnuje. Dále bych zmínil pana Kurandu, který vlastní MidAmerica Bank, která má asi 40 poboček nebo Johna Pritasila, který je prezident Česko-amerického kongresu, který sdružuje několik desítek krajanských spolků ve státě Illinois."

Spolupracujete s některými subjekty v ČR nebo obecně českými subjekty?

"Je jich celá řada. Jsou to menší televizní studia např. v Prachaticích nebo ve Frendštátu pod Radhoštěm a máme zájem o to spolupráci prohloubit. Krajané mají velký zájem o reportáže z jejich původní vlasti nebo vlasti jejich předků. Chtějí vidět, jak oni říkají, obrázky z Prahy a Plzně a Brna a dalších míst ČR. Spolupracujeme také s vámi,tedy Radiem Praha. Tady v Chicagu spolupracujeme s pobočkou Czechtrade a nedávno otevřenou Česko-americké obchodní komory a Czechtourism."