Čeští hokejisté už stavějí mužstvo na nadcházející olympiádu

r_2100x1400_radio_praha.png

Jako poslední ze šestice hokejových velmocí prozradilo Česko jména nominovaných hokejistů na nadcházející olympiádu. Výsada dle pravidla "to nejlepší nakonec" náleží totiž Česku coby obhájci zlata z předchozího turnaje v Naganu. Kdo bude tedy republiku reprezentovat, prozradí Kateřina Brezovská.

Za osobní účasti předsedy Mezinárodní hokejové federace Reného Fasela představil v neděli v pražském hotelu Hilton předseda Českého svazu ledního hokeje Karel Gut oficiálně celému světu jména prvních osmi hráčů nominovaných pro olympijský turnaj v roce 2002 v Salt Lake City. Zapečetěnou obálku se jmény přinesla v rudém hokejovém dresu medailistka posledních zimních her - běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová. Mezi elitním výběrem země úřadujících olympijských vítězů a mistrů světa v seniorské i juniorské kategorii figuruje šest hráčů, kteří pamatují historický úspěch českého hokeje před třemi lety v Naganu. Je mezi nimi i brankář Dominik Hašek, který však do hotelu Hilton prostřednictvím velké televizní obrazovky vzkázal: Dalšími nominovanými hráči jsou: obránce Petr Svoboda, útočníci Milan Hejduk, Petr Sýkora, Patrik Eliáš, Martinové Straka s Ručinským a samozřejmě chybět by neměl ani Jaromír Jágr. Nominovaná osmička je výkladní skříň českého hokeje. To potvrdil i předseda Mezinárodní hokejové federace René Fasel, který na otázku, zda ho některé jméno překvapilo, odpověděl:

"Ani ne. Jsem velmi rád, že je mezi nimi i Dominik Hašek . Když jsem totiž slyšel o tom, že končí byl jsem smutný protože si myslím, že je nejlepším brankářem na světě. Bylo by skvělé kdyby se s hokejovou kariérou rozloučil druhou zlatou medailí na olympiádě. A také další hráči, třeba Jágr, kteří patří k nejlepším na světě, nebo Svoboda jsou prostě neuvěřitelní. Budete tam mít velmi silný tým."

Zbývajících 15 jmen musí být známo do 20. prosince letošního roku. Posledním otazníkem je trenérské obsazení, o kterém se rozhodne až po sezoně. Podle neoficiálních informací by na střídačce měli stát naganští kouči Ivan Hlinka, Slavomír Lener a současný reprezentační trenér Josef Augusta.