Dětenice - cesta do středověku

Krčma, foto: Archiv Radia Praha
0:00
/
0:00

Zážitková turistika je na vzestupu. A zajímavé zážitky nabízí turistům Dětenice. Nejenže si projdou zdejší zámek, ale mohou navštívit pivovar, středověkou krčmu a nakonec se bát ve středověkém hotelu.

Před hotelem ohniště, u dveří žebračka, do dlouhé chodby osvětlené svícemi mě vede trpaslík. Na zemi pytle a místy sláma. Otevírám dřevěná dvířka do pokoje a několik minut marně hledám světlo. A, už je tady, dovedně zakryté kůží. Jsem ve středověkém hotelu v Dětenicích. Imitace pokoje před několika sty lety je dokonalá.

Zámek Dětenice,  foto: CzechTourism
Ale než se uložím ke spánku, vyrážím na prohlídku Dětenic a zdejšího zámku. Ves tu stála už v 11. století a podle pověstí našel v lesích přemyslovský kníže Oldřich dvě opuštěné děti. Ujal se jich a na jejich počest nechal postavit ves, kterou pojmenoval Dětenice. Na zámku se vystřídalo mnoho majitelů, dokonce i Maltézští rytíři. Ti Dětenice spravovali díky velkopřevorům. Jak připomněla průvodkyně Nikola Lencová, nejznámější z nich byl Othénio Lichnovský.

"Ten Dětenice velmi miloval a chtěl je učinit světoznámé. Proto sem nechal zavést železnici. Zde na zdi můžete vidět lopatku, kterou udělal první symbolický výkop."

Jako vzpomínka na Maltézské rytíře tu jsou ve vstupní hale i děla z bronzu.

Zámek Dětenice,  foto: Oficiální stránky zámku Dětenice
"Byly použity roku 1522 při lodní bitvě u ostrov Rhodos. Na počest této bitvy je Othénio Lichnovský nechal v 19. století vyzvednout z mořského dna. Bohužel z jedenácti děl se dochovalo těchto pět."

Zámek v pozdějších letech doplatil na obchodní risk. Syn dalšího z majitelů Rudolf Bloch ho za jediný den prohrál na burze. V roce 1927 koupil zámek v dražbě inženýr Emanuel Řehák a zpřístupnil ho turistům už za první republiky. Přišel však rok 1948 a Řehákům byl zámek odebrán. Byla tu dívčí škola i výchovný ústav pro chlapce. Záchrana pro zámek přišla v roce 1998, kdy ho koupili Pavel a Darina Ondráčkovi. Nastala náročná obnova, protože minulé využití se na zámku podepsalo. Když jsem navštívila Dětenice před osmi lety, měli majitelé velké plány a ty se podařilo splnit. Ze staveb, které vypadaly zchátrale, je dnes středověká krčma, hotel a pivovar.

Pivovar,  foto: Oficiální stránky zámku Dětenice
"Vítám vás na prohlídce Dětenického pivovaru,"

vedla nás do jeho dveří Pavla Černá. Pivovar je dnes kombinace muzea i výroby. Dětenické pivo se tu vařilo už v roce 1307 za vlády pána Beneše z Dětenic a Valdštejna. Tajný recept na pivo údajně dovezl do Čech jistý rytíř Artur, alespoň to vypráví pověst.

"Zde v okolí Boleslavi se svými kumpány přepadával vesnice a naživu nechával pouze mladé panny. Vždy za úplňku si Artur vybral tu nejhezčí z panen a ta mu musela pivečko podle jeho tajného receptu uvařit. Aby ani ona tento recept nemohla vyzradit, tak jí vždy nechal vyříznout jazyk. To se samozřejmě nelíbilo našemu pánu, tak si na Artura a jeho kumpány počkal se svými zbrojnoši na místě zvaném Na horkách a tam se pobili. Náš pán věděl o tom, že Artur má recept na pivo a chtěl jej znát, tak jeho jediného nechali přežít. Přitáhli ho sem do Dětenického zámku, kde ho uvrhli do hladomorny a tak dlouho mučili, až jim recept vyzradil. Teprve potom ho nechali zaživa pohřbít za jeho nepřístojnosti."

Pivovar,  foto: Oficiální stránky zámku Dětenice
Od těch dob se zde vaří pivo podle rytíře Artura. V 18. století se tu dělaly stavební úpravy. Postavila se větší varna, větší ležácké sklepy a spilka, což je lednice. Dětenický pivovar byl vždycky soběstačný. Měl sušičku, drtičku, tkalcovský stav na sukna a na pytlovinu. V 19. století za vlády maltézských rytířů místní pivo dodávali na stůl i samotnému Františku Josefu. Součástí muzea je i laboratoř a kancelář dětenického sládka, kde ochutnával to, co uvařil. Jsou tu i památky na sládka Čeňka Petáka, který zemřel ve stejném roce, co se jeho pivovar musel zavřít. O tom, že se v Dětenicích zase pivo vaří, se turisté přesvědčí v srdci pivovaru, ve varně.

Krčma,  foto: Archiv Radia Praha
"Už z té vůně poznáte, že nejsme v muzeu, ale že se to pivečko tady pořád dodnes vaří. A to především v těchto dvou starých kotlích. Pod každým z nich se vaří na otevřeném ohni a přikládá se dřevem. A co se zde uvaří, to se zde také vypije, takže se nikde nedá koupit dětenické pivo. Musí se do dvou tří dnů vypít, jinak se pak kazí. Proto hodně chlastejte, ať se nám toho zkazí co nejméně."

Krčma,  foto: Archiv Radia Praha
Pavla Černá nás už tak trochu připravila na středověkou krčmu, kde číšník místo uctivého: co si budete přát, na vás houkne slovy: co budeš chlastat holoto? Program v krčmě byl v plném proudu. Na stole tancovaly tanečnice, občas se k nám přitočila žebračka, či fakír s hadem. Na trpaslíka si počíhali jeho dva kumpáni a honili ho s pochodněmi. To pak turista rád zalehne, ale nespí. Je právě před jednou hodinou v noci a hotelovou chodbou se ozývá možná bezhlavý rytíř se svojí družinou strašidel. Ale pozor, pokud se radujete, jak jste na středověká strašidla vyzráli, nemáte pravdu. Za hodinu a půl vás dostanou znovu.

10
50.367860500000
15.170230900000
default
50.367860500000
15.170230900000