Fotbalisté pražské Sparty porazili v Lize mistrů Feyenoord 4:0 a vedou skupinu

Bouřlivé ovace vstoje a mohutné skandování Sparta, Sparta. Taková euforie zaplavila v úterý večer stadion na pražské Letné po prvním domácím vystoupení sparťanských fotbalistů v Lize mistrů. Ti totiž po bezchybném výkonu porazili druhý tým nizozemské ligy Feyenoord Rotterdam 4:0 a připomněli tak dva roky starou výhru ve stejném poměru nad jiným nizozemským klubem z Tilburgu. Pokračuje Kateřina Brezovská.

Téměř zaplněné tribuny věřily, že fantazie započatá remízou Sparty minulý týden na Bayernu Mnichov bude pokračovat, ale to, že si Feyenoord nakonec odveze čtyřgólovou prohru nečekal nikdo. Jak ihned po zápase potvrdil sparťanský záložník Martin Hašek, překvapeni byli i samotní hráči:

"Už jsme určitě viděli Spartu sehrát spustu výborných utkání, ale toto patřilo určitě mezi ty nejlepší v posledních pěti, deseti letech. A navíc si musíme uvědomit, že proti nám stál výborný soupeř za který hrála řada vynikajících fotbalistů. Takže opravdu to byla jízda, že jsme se sami divili."

"Tímhle způsobem jsem ještě Spartu hrát neviděl. Musím se přiznat, že hráči předčili moje očekávání," řekl sparťanský trenér Jaroslav Hřebík. " Uznání si zaslouží všichni hráči prototře odvedli správnou práci.", dodal. Podle něj byla základem sparťanského úspěchu důsledná obrana. Jedním z jejich pilířů byl i mladičký Tomáš Hübschman.

"Já si myslím, že jsme se docela dobře sehráli v obraně. Myslím si, že 180 minut v Lize mistrů nedostat gól o něčem svědčí, ať už jenom o obraně, nebo i o celém mužstvu. Mně to samotného překvapilo, že jsme na ně takhle vlítli a nedali jsme jim žádnou šanci vlastně, aby nás nějak vážněji ohrozili. Ty góly k tomu přišly sami, no."

Úterní vítězství zajistilo fotbalistům Sparty také vedení v tabulce skupiny H. Díky lepšímu skóre totiž přeskočili i obhájce titulu Bayern Mnichov, se kterým minulý týden uhráli bezbrankovou remízu. Tomáš Hübshman nicméně na otázku, zdy si bude po těchto úspěších Sparta víc věřit v lize mistrů odpověděl.

"Já si myslím, že Češi mají být víc podceňovaní, to jim svědčí. Myslím si, že nejde o to mít strach z někoho, ale spíše respekt, aby jsme běkoho nepodcenili, protože česká povaha je taková, ře se to lehce podcení. Musíme být prostě pořád v pozoru a připravovat se na každé mužstvo."