Fotbalová Sparta ani popáté v Lize mistrů neprohrála

Neporazitelnost fotbalistů pražské Sparty v nejvyšší evropské pohárové soutěži - Lize mistrů - neskončila ani ve středu večer v Moskvě. V pátém utkání skupiny H totiž český tým remizoval se Spartakem Moskva na jeho půdě 2:2. Podrobnosti má Kateřina Brezovská.

Dvě hodiny před zápasem začal Moskvou poletovat sníh a stále větší mráz chystal pro fotbalisty Prahy nemilé klimatické podmínky. Jak potvrdil trenér Sparty Jaroslav Hřebík, namrzlý trávník některým z nich dělal značné problémy.

"Ta tráva byla zespoda trochu tvrdší a nahoře byla maznice a tak hlavně vyšší hráči hrozně klouzali i když jsme si mysleli, že takhle klouzat nebudou. Byl to problém s pohybem."

Navíc sparťané působili v úvodu chladně, jako by podvědomě mysleli na to, že poté, co si v minulém kole zajistili postup do osmifinále Ligy mistrů, jim v tomto utkání až tak o moc nejde.

"Neběhalo nám to tak, jak jsme si představovali a nenapadali jsme tak precizně jako v minulých zápasech,"řekl po zápase záložník Martin Hašek. To fotbalisté Spartaku Moskva dali podle svého slibu do zápasu všechno. První poločas vyhráli 2:1 a domácí fanoušci, kterých ale na zápas přišlo jen pár tisíc, se už v mrazivém moskevském večeru chystali slavit první výhru Spartaku, ale nedočkali se. Rozhodla o tom 93. minuta, kdy fotbalisté Sparty dali vyrovnávací gól. Kouč Hřebík byl podle svých slov s remízou nakonec spokojený.

"Já už jsem docela chtěl, aby jsme dostali gól, aby z nás spadla ta tíha totho, že hrajemme už asi 15 zápasů bez obdržení branky. Takže gól jsme dostali. Ale jenom proto, že jsme vstoupili do zápasu dost zbytečně sebevědomě a zbytečně volně. Prvních deset minut minut se mi nelíbilo, ale potom ta hra byla už v pořádku - my jsme vlastně měli víc šancí než soupeř, tak jsme si tu remízu zasloužili."

Výsledkem 2:2 skončila velká série brankáře Petra Čecha. Ten totiž inkasoval gól poprvé po 20 hodinách a 20 minutách.

"Mně bylo jedno, že skončila moje série, mně hlavně vadilo, že jsme prohrávali 2:1 a naštěstí jsme ten výsledek zvrátili. Nikdo asi nemohl čekat, že celou tu skupinu odehrajeme bez obdržené branky. Prostě jsme dokázali, že i když jsme prohrávali, že to naše mužstvo má sílu a vyrovnali jsme na 2:2."

A ještě jedna zajímavost provází Spartu Ligou mistrů. A to, že hraje velmi čistě. Za pět odehraných zápasů zatím nasbírala jedinou žlutou kartu. Příští středu čeká Spartu poslední zápas základní skupiny. O první místo v tabulce se utká na Letné s obhájcem titulu Bayernem Mnichov.