Literárně-výtvarná dílna s Veronikou Válkovou a Petrem Koplem v České škole bez hranic Brusel

Pozvánka na llistopadovou literárně-výtvarnou dílnu

V sobotu 15. 11. 2014 měli žáci České školy bez hranic v Bruselu jedinečnou možnost potkat spisovatelku Veroniku Válkovou, která publikuje učebnice dějepisu, ale zároveň píše dobrodružnou beletrii pro děti. Naš í škole představila knihu Egypt v nitru pyramidy. Přijela společně s ilustrátorem svých knih Petrem Koplem. V první části proběhlo čtení ukázek, při nichž děti napětím tém ani nedýchaly.

Dozvěděly se, co jsou to hieroglyfy a pokoušely se samy nějaké vytvořit. Poté se ujal slova, a hlavně fixy, pan Kopl, který vysvětloval, jak jsou ilustrace důležité, protože jim rozumí každý, i když mluví jinou řeč í. Vyhlásil pak soutěž, v níž měly děti nakreslit smajlík, který by vyjadřoval emoci strachu.

Pan Kopl a Veronika Válková následně vylosovali pět žáků, kteří za svého emotikona obdrželi knihu. V poslední části našeho literárního odpoledne vyprávěla paní Válková, jak je potřebné mít velkou slovní zásobu, aby se autor knih ve svých dílech stále neopakoval, ale naopak aby byl co nejvíce rozmanitý.

Děti pak vzpomínaly, jaké různé odstíny barev existují a k čemu všemu se barvy přirovnávají. Odpoledne rychle uteklo a žáci byli nadmíru spokojení. Nasvědčoval tomu i fakt, že všechny knihy, které Veronika Válková s sebou přivezla, se rozprodaly, a děti si tak domů odnášely krásnou vzpomínku s podepsanou knihou. Ještě jednou děkujeme jak Veronice Válkové, tak ilustrátoru Petru Koplovi, že nás navštívili, a těšíme se, až za námi zase někdy přijedou, aby nám představili svou další knihu.

klíčové slovo:
spustit audio