Literární diaspora a Češi ve světe, jedno z hlavních témat letošního ročníku festivalu Svět knihy

Veletr Svět knihy v roce 2014

21. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha proběhne letos v termínu 14.-17. května. Jedná se o největší knižní akci v České republice. Do areálu výstaviště v pražských Holešovicích přijíždějí pravidelně vystavovatelé a hosté z více jak 30 zemí a regionů celého světa. Jedním z hlavních témat letošního ročníku je "Literární diaspora a Češi ve světě".

Téma "Literární diaspora a Češi ve světě" zavede návštěvníky festivalu do zahraničí. Ředitelka veletrhu Dana Kalinová zvolené téma přibližuje takto:

„Chceme tímto programem upozornit na ty, kdo žijí či žili mimo Českou republiku, a přesto nezapomněli na svou rodnou zem.“

Vybrané osobnosti budou prezentovat svou tvorbu nebo besedovat o svém životě zpoza hranic vlasti.

„Návštěvníci se mohou těšit například na Patrika Ouředníka, Soňu Červenou, Ivu Procházkovou, Jaroslava Vejvodu, Jana Nováka či zakladatelku projektu Česká škola bez hranic Lucii Boucher Slavíkovou. Český rozhlas představí ve svých audionahrávkách rozhovory s dalšími zajímavými krajany“, upřesňuje Dana Kalinová.

A právě besedy s krajany a audionahrávky z krajanského vysílání Českého rozhlasu budou provázet celým programem. Více informací o hostech festivalu naleznete zde.

Autoři: Kristýna Maková ,
klíčové slovo:
spustit audio