Mirka Knapková by si v Pekingu měla doveslovat pro stříbro

Miroslava Knapková, foto: ČTK

Skif patří po dlouhá léta do výkladní skříně českého veslování. Na OH v Barceloně na něm nejzkušenější člen letošní české výpravy - Václav Chalupa, vybojoval stříbrnou medaili a návdavkem přidal dalších pět cenných kovů z MS. V současnosti v této individuální veslařské disciplíně excelují Ondřej Synek a Mirka Knapková.

Miroslava Knapková,  foto: ČTK
Ačkoliv má za sebou naše skifařka sérii druhých míst jak na SP, tak i na ME či MS, o medailových ambicích pro Peking hovoří velmi opatrně.

"Ráda bych zabojovala o přední pozici. Člověk by rád uspěl, ale těžko se to říká dopředu. Olympiáda je pro každého sportovce vrchol, na který se speciálně připravuje, takže tam budou všichni soupeři nejlépe připravení."

Jestliže Mirka Knapková má dlouhodobou sérii 2. míst, tak její největší soupeřka, už 36letá Běloruska Karstenová celých pět let neprohrála. Naše veslařka však z ní žádný velký komplex nemá. Naopak čeká na její zaváhání.

"Nemám z ní žádný komplex. Je to dvojnásobná olympijská šampionka a pětinásobná mistryně světa, takže k ní mám obrovský respekt. Do budoucna jí toužím někdy porazit a kdyby se to podařilo v Pekingu, tak by to bylo super."

S Běloruskou Karstenovou Mirka žádná velká kamarádka není, ale přesto k ní cítí sympatie.

"Je spíše uzavřená, já také nejsem upovídaná. Pozdravíme se, i když není zvláště kamarádská, tak na mě působí skromným dojmem. Problémem je také jazyková bariéra."

Skif je individuální disciplína, neštve vás, že vám nikdo nepomůže a musíte si to všechno oddřít sama?

"V poslední době jsem na tím občas přemýšlela, ale v podstatě mi skif vyhovuje. Mám zodpovědnost sama za sebe a když se mi něco nepovede, tak mi nemůže nikdo nadávat. Vyčítat si to může jenom já sama."

Autor: Jan Hloch
klíčové slovo:
spustit audio