Německá krasobruslařka Katarina Wittová se znovu představí pražskému publiku

r_2100x1400_radio_praha.png

Závěr sportovního roku ozdobí v Praze světová krasobruslařská show. Hlavní hvězdou nedělního programu nazvaného Vánoce na ledě bude dvojnásobná olympijská šampionka Katarina Wittová. Čtyřicetiletá německá reprezentantka se do české metropole vrací po šesti letech, kdy zde pro stanici DSF komentovala evropský šampionát.

Katarina Wittová, foto: ČTK
Katarina Wittová během své bohaté kariéry už na českém ledě startovala. V osmaosmdesátém roce se představila pražskému publiku v rámci šampionátu starého kontinentu a znalce asi nepřekvapí, že si odvážela zlatou medaili. Rudá princezna, jak se Wittové také přezdívá však zdaleka není jedinou hvězdou nadcházející krasobruslařské exhibice. Diváci se mohou těšit i na Rusy Alexeie Jagudina či jeho jmenovce Urmanova a také na velkého showmana Jozefa Sabovčíka. Exkluzivitu podtrhuje fakt, že počet vystoupení v evropské části tohoto turné je opravdu velmi střídmý, což dokládá i tiskový mluvčí pořádající agentury Interkoncerts Petr Novák.

"Ty vystoupení jsou pouze tři v Evropě, v Německu, Velké Británii a u nás. Budou téměř totožná, zrovna v tuto chvíli probíhá jejich pečlivé secvičování a vypilovávání jednotlivých čísel."

Medailová sbírka krasobruslařských legend čítá dohromady čtyři olympijské, osm světových a jedenáct evropských zlatých kovů. Na jejich chování vůči organizátorům však tyto úspěchy nemají žádný vliv.

"Přestože to jsou velká krasobruslařská jména, tak je nelze srovnávat s rockovými hvězdami. Že by měly nějaké speciální požadavky na hotely, šatny, jídlo, to rozhodně ne. Jsou to skromní lidé a velcí profesionálové a navíc za nimi stojí výkony, nikoliv tým, který by je dostal k úspěchu. Ten k nim nespadl ze dne na den, jsou to vynikající sportovci a nemají žádné hvězdné manýry."

Wittová vstoupila do historie neopakovatelným ztvárněním Carmen na ledě, celosvětovou proslulost jí však zajistili až nafocené akty pro magazín Playboy.

"Zajímavostí může být, že výtisk Playboye na titulní straně s Katarinou Wittovou byl po Marilyn Monroe druhým nejprodávanějším v historii."

Německá šampionka pochopitelně nebude v české metropoli pouze bruslit. Její osobní program je však prozatím zahalen tajemstvím.

"Její program je tak jako tak nabitý. Když jsem přijela na tiskovou konferenci, tak se zdržela dvě hodiny a hned na ní čekalo letadlo, aby mohla zase trénovat. Nechci v tuto chvíli říkat, jak dlouho se zdrží, samozřejmě jak říkala, ráda si prohlédne Prahu, protože se jí líbí a zase tak často tady nebyla. Určitě si to tu bude chtít užít, ale něco konkrétního z jejího programu v tuto chvíli netuším."

Autor: Jan Hloch
klíčové slovo:
spustit audio