Krachem CK Tomi Tour se zabývá i policie
Páteční krach cestovní kanceláře Tomi Tour v sobě skrývá hned tři silné příběhy. Prvním je jeho rozsah. Druhým pak podezřelé okolnosti a třetím neslavný konec kdysi velké osobnosti nejen českého turistického ruchu Václava Fischera.
Ti, kteří přišli o dovolenou, nyní mají šanci se do dvou měsíců obrátit na pojišťovnu Union se sídlem ve slovenské Bratislavě, kde byla cestovka pojištěna proti úpadku. Do šesti měsíců by se měli dočkat odškodnění, jehož obvyklý rozsah je 80 až 95 procent ze zaplacené ceny zájezdu.
Tím však příběh zdaleka nekončí. Přestože podle anket spousta klientů dovedla pochopit, že někdo může zkrachovat, nemohli se smířit s tím, že Tomi Tour do poslední chvíle prodávala zájezdy a vehementně popírala problémy. "Tohleto mi připadá trošku podpásovka od nich. I když jsem tady byl včera, tak všechno bylo v pohodě, říkali mi ještě dopoledne, jako odjezd, nic se nedělo,"řekl jeden z klientů po pátečním oznámení krachu a zrušení letu.
Podle ministra vnitra Martina Peciny bylo poškozeno velké množství lidí, proto se celou věcí zabývá policie a prověřuje, jestli nedošlo ze strany majitelů cestovky k nějakému podvodu: "Tomu pánovi se to zjevně nestalo poprvé a do poslední chvíle všechny ujišťoval, že je všechno v pořádku a vybíral peníze na další zájezdy a platil za reklamu a tak dále a tak dále,"řekl ministr v narážce na osobu mediální tváře firmy, Václava Fischera. A to je třetí část příběhu.
Po emigraci do západního Německa založil v Hamburku cestovní kancelář Fischer Reisen, která pro středoevropany objevila nové destinace a stala se příběhem úspěšného českého krajana. Po roce 1989 Václav Fischer přenesl své aktivity do Prahy, kde třináct let osobního, podnikatelského a krátce dokonce i politického úspěchu náhle skončilo krachem předlužené firmy nesoucí jeho jméno. Po nějaké době se Václav Fischer znovu objevil na veřejnosti jako marketingový ředitel a hlavně mediální tvář Tomi Tour. Ovšem dnes už víme, že to byl příběh mnohem kratší – a se stejným koncem.