Olympijská kronika - snowboard

Foto: www.snowboarding.cz
0:00
/
0:00

Spolu s curlingem je nejmladším olympijským sportem snowboard. V Turíně bude psát teprve svou třetí olympijskou kapitolu. Vůbec poprvé se na hrách v tomto progresivním odvětví představí i čeští reprezentanti.

Po předchozích absencích teď do Itálie míří hned trio našich reprezentantů. Petra Elsterová se představí v paralelním slalomu, Michal Novotný ve snowboardcrossu a Martin Černík bude závodit na U-rampě. Právě posledně jmenovaný má mezi českými olympioniky výjimečné postavení, neboť byl až po oficiálním schválení nominace dodatečně donominován na základě úspěšného vystoupení ve SP v Leysinu. Českou výpravu tak rozšířil na 83 členů, ovšem s rolí posledního se pro samotné olympijské klání rozhodně nesmiřuje.

"Určitě se budu snažit jet co nejvýš a zařadit co nejvíc technických triků. Budeme mít k dispozici dvě jízdy v kvalifikaci, ze kterých se udělá dvanáctičlenné finále. Pro mě bude důležité pokusit se dostat do toho finále, protože jestli budu 20. nebo 30. je jedno. Ve snowboardu je vždy základ postoupit do dalšího kola."

Pro všechny české snowboardisty by bylo umístění v elitní desítce velkým úspěchem a navíc by ještě více přispělo k zpopularizování tohoto sportu u nás.

Autor: Jan Hloch
klíčové slovo:
spustit audio