Policisté našli mrtvé tělo pohřešované holčičky

Terezka Čermáková

Česká veřejnost sledovala v uplynulých třech týdnech dramatické pátrání po pětileté Terezce Čermákové. Mnozí doufali, že skončí šťastně, to se však nestalo. Po dvaceti dnech našli kriminalisté v kladenském lesoparku její tělo. Skončila tak pátrací akce, která svým rozsahem neměla v uplynulých deseti letech obdoby. Více informací má Zdeňka Kuchyňová.

výpověď - neví co v době zmizení dítěte dělala. Den nato hledalo Terezku už šestset policistů. Jak se později ukáže, kolem místa jejího těla prošli několikrát a selhal i služební pes. Pak přišel dramatický zlom, matka se pokusila spáchat sebevraždu skokem z okna a byla odvezena do nemocnice. Místo, kde by mohla Terezka být označila sama po několika dnech. V blízkém lesoparku pak tělíčko dítěte policisté objevili. Jak uvedl vyšetřovatel Milan Řečínský lékaři poté provedli téměř tříhodinovou pitvu.

Terezka Čermáková
Vždy, když se ztratí dítě, nasazují kriminalisté do terénu vše co má ruce a nohy. Nejinak tomu bylo i v tomto případě, kdy se 20. června ztratila ani ne pětiletá Terezka Čermáková. Přesto je tento případ ojedinělý. Zmizení Terezky nahlásila její matka s tím, že dcera zmizela z dětského hřiště, když si odběhla nakoupit. Okolí začalo prohledávat 150 policistů, zapojili se psovodi a vrtulník s termovizí. Druhý den matka uvedla jinou verzi - v osudnou chvíli se opalovala, na chvíli zavřela oči a dcera zmizela. Po dítěti už pátralo třista policistů a potápěči. Další den matka opět změnila

"Pitva bezpečně prokázala, že se jedná o pohřešovanou Terezku Čermákovou. Naše pohřešovaná měla drobnou srdeční vadu, důvodem smrti byla srdeční a dechová nedostatečnost."

Bezprostředně po pitvě nechtěli policisté účast osob na smrti Terezky nijak komentovat. Zároveň posuzují příčetnost matky při zmizení dítěte. Jak uvedl kriminalist Roman Hošta, informace o nalezení Terezky přijala s velkým neklidem.

"Reagovala tak, že celou noc nespala a v současné době musela být na doporučení lékaře tišena tišícími prostředky, to znamená léky."

Podle lékařů však konstatování dechové a srdeční nedostatečnosti neříká nic o příčině smrti. Zda zemřela udušením, či zda jí kvůli vrozené vadě selhalo srdce, by měli určit do čtrnácti dnů soudní znalci.