Přehled tisku

Letiště Praha Ruzyně
0:00
/
0:00

Stavba nové letové dráhy na Letišti Praha v Ruzyni je vážně ohrožena, informují o tom Lidové noviny. Nejvyšší správní soud totiž v úterý vyhověl stížnosti dvou obyvatel Nebušic, kteří proti zamýšlené stavbě protestovali. Soud tak zpochybnil rozhodnutí hlavního města, které rozšíření letiště podporuje a kvůli stavbě změnilo v této lokalitě územní plán.

Stavba nové letové dráhy na Letišti Praha v Ruzyni je vážně ohrožena, informují o tom Lidové noviny. Nejvyšší správní soud totiž v úterý vyhověl stížnosti dvou obyvatel Nebušic, kteří proti zamýšlené stavbě protestovali. Soud tak zpochybnil rozhodnutí hlavního města, které rozšíření letiště podporuje a kvůli stavbě změnilo v této lokalitě územní plán. Město podle soudu postupovalo svévolně, když při rozhodování nebralo v úvahu námitky 170 fyzických a právnických osob, které vlastní nemovitosti v okolí zamýšlené letové dráhy. Zásadní připomínky měly například městské části Nebušice, Lysolaje, Suchdol a Přední Kopanina. Těm se nelíbí, že se ještě víc zvýší hlučnost. Tisková mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí pro Lidové noviny uvedla, že "výstavba nové dráhy nemá za cíl posílit ty stávající, ale nahradit je. Chceme dráhu, která nebude směřovat na Prahu. ... Pokud se postaví nová dráha, pro 150 tisíc Pražanů to bude znamenat úlevu od hluku."


Po zpřísnění policejních kontrol sáhla řada motoristů v restauraci po ještě nedávno vysmívaném nealkoholickém pivu. Zaregistrovala to Mladá fronta Dnes. Protože mnozí řidiči drželi nealkoholickou verzi piva v ruce poprvé, vyděsila je matoucí etiketa. Píše se na ní, že půl litru náhražky může obsahovat až 0,5 procenta alkoholu. Podle Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského ale řidič po dvou, třech nealkoholických pivech nemůže nic nadýchat. "Tak minimální množství alkoholu je odbouráváno už během samotné konzumace," uvedl ředitel ústavu pro Mladou frontu Dnes.


Deník Právo upozorňuje na gigantické sochy, které jsou od středy k vidění na pražském Václavském náměstí. Obyvatelé hlavního města jsou už zvyklí, že se začátkem července mohou pokochat tímto originálním uměním. Umělecká díla čtvrtého ročníku Sculpture Grande povedou obdivovatele od Muzea až k Prašné bráně. Pořadatelé slibovali, že tentokrát bude podívaná skutečně velkolepá a sochy dosáhnou rekordních rozměrů. Ale to největší překvapení se nakonec konat nebude, uvádí Právo. Největší sochou totiž měla být samotná budova Národního muzea, ale kvůli špatnému stavu fasády budovy z tohoto plánu sešlo. Nejvyšší sochou tak bude jedenáctimetrová katedrála Lubomíra Mikleho. Autor již tradičně pracuje na vzkříšení vyřazených strojů - tentokrát se třemi autobusy.


Elektronické mýto začnou nákladní automobily platit na vybraných silnicích první třídy nejprve od července příštího roku. O půlročním zpoždění, kvůli němuž přijde stát asi o tři čtvrtě miliardy korun, informují Hospodářské noviny. Poplatky na téměř tisícovce kilometrů dálnic by měly být zavedeny v původně plánovaném termínu, tedy od začátku příštího roku. "Zpoždění vzniklo kvůli pozdnímu podepsání smlouvy s dodavatelem mýtného systému a proti původním předpokladům si vyžádalo posunutí termínu zpoplatnění," vysvětluje mluvčí Ministerstva dopravy pro Hospodářské noviny.


Za dva roky už nebudou pražské ulice brázdit vraky na čtyřech kolech s nápisem Taxi, uvádí středeční Mladá fronta Dnes. Alespoň to slibují radní, kteří připravili změny v provozním řádu taxistanovišť. Vozy budou muset být žluté, vybavené klimatizací, budou muset odpovídat minimálně nižší střední třídě a jejich rok výroby nebude starší osmi let. "Nejstarší auto, které vozí zákazníky po Praze, je z roku 1966. A každý další rok má mezi taxíky zastoupení od jednoho do dvaceti kusů," uvedl pro Mladou frontu Dnes radní Rudolf Blažek důvody omlazení vozového parku. Nové podmínky se však taxikářům nelíbí. "Je to nesmysl. Někdy je auto po pěti letech na odpis. A naopak auto, které bylo vyrobené před deseti lety, ale v taxislužbě funguje rok dva, má o hodně lepší jízdní vlastnosti a celkový komfort. Rozhodovat by měla především Státní technická kontrola," reagoval David Franc z Taxi Praha.


Nová třímetrová socha sv. Vojtěcha nahradila pískovcový barokní originál na kostele sv. Havla, všímají si na svých stránkách Lidové noviny. Sv. Vojtěch je ústřední z devíti soch tohoto kostela na Starém Městě pražském. Ostatních osm soch se obnovovalo už dříve, nyní se ještě upravuje patina. Pro českého sochaře Františka Häckela, který sochu restauroval, se osazením skulptury na kostel sv. Havla završila tříletá práce. Zkušený sochař hovoří o sv. Vojtěchovi jako o "labutí písni". Na svém restaurátorském kontě má velmi prestižní zakázky - jen v Praze restauroval třeba Vinohradskou tržnici, Gilbertův dům, secesní domy na Národní třídě, celý klášter sv. Voršily v Praze, ale také zámek v jihomoravských Valticích či císařský zámek v Židlochovicích, vypočítávají Lidové noviny.