Přehled tisku

Foto: Evropská komise
0:00
/
0:00

Komentátor Pavel Verner se v deníku Právo vyjadřuje k problémům s kamionovou dopravou na českých silnicích. Autor připomíná návrhy politických stran na řešení nepříjemné situace. Komunisté a zelení by přesunuli dopravu na koleje, lidovci chtějí modernizovat železnice i silnice, ODS žádá zpružení železniční sítě a konečně sociální demokraté chtějí věnovat 100 miliard na další silnice a k tomu samozřejmě podporovat vlakovou dopravu.

Mladá fronta Dnes informuje o fatální chybě českých zákonodárců. Podle novely silničního zákona, kterou podepsal i prezident Václav Klaus, se nyní stává nejhorším prohřeškem na českých silnicích jízda na dálnici bez platné dálniční známky. Aspoň podle výše pokuty. Za takové počínání totiž řidiči hrozí až půlmilionová sankce. Statisícikorunová pokuta hrozí řidiči, který zapomene ze svého předního skla odstranit neplatnou známku nebo u sebe nebude mít kontrolní ústřižek od známky platné. Za horentní pokuty mohou především poslanci, kteří svou pozornost věnovali jiné části zákona. Během poslední doby to není jediný zákon, který je třeba kvůli zbytečným chybám novelizovat. Stejný osud potkal i zákon, který zavádí bodový systém za dopravní přestupky, píše Mladá fronta Dnes.


Foto: Evropská komise
Komentátor Pavel Verner se v deníku Právo vyjadřuje k problémům s kamionovou dopravou na českých silnicích. Autor připomíná návrhy politických stran na řešení nepříjemné situace. Komunisté a zelení by přesunuli dopravu na koleje, lidovci chtějí modernizovat železnice i silnice, ODS žádá zpružení železniční sítě a konečně sociální demokraté chtějí věnovat 100 miliard na další silnice a k tomu samozřejmě podporovat vlakovou dopravu. Komentátor Práva označuje velký výskyt nákladních aut na našich cestách jako daň z rozmařilosti. Pokud budeme chtít mít po celý rok i nadále exotické ovoce ze všech zemí světa a jezdit v automobilech zahraničních značek, budeme se muset s nadměrnou koncentrací velkých nákladních aut smířit.


Hospodářské noviny se v rubrice Agenda věnují vztahům odborů k politickým stranám. Odboráři se nejvíce obávají vlády občanských demokratů. Do odborářské představy silného sociálního státu nepatří rovná daň či snižování daní, které ze zisků odvádějí podniky. Připravované reformy ODS nazývají experimenty. Naopak velmi vlídní jsou zástupci zaměstnanců k sociálním demokratům. Mnozí nejvyšší funkcionáři odborových svazů, jako Cyril Zapletal či Milan Štěch, jsou dokonce členy ČSSD. Hospodářské noviny připomínají i český unikát v podobě demonstrace odborů na podporu vlády z konce loňského listopadu.


Fejetonem se k povodním vrací Karel Steigerwald v Mladé frontě Dnes. Za přírodní katastrofu mohou politické strany. KDU-ČSL je hlavním viníkem, jelikož nedokázali využít svého přímého spojení s bohem. Otazník visí nad občanskými demokraty. Ve své Modré šanci nemají o povodních ani zmínku, a tak se nemůžeme dozvědět, zda za případné vlády ODS bude povodní více, či méně. Komunisté opět nedokázali poroučet větru ani dešti a unionisté měli místo hesla "normální je nelhat" zvolit slogan "normální je povodeň." Tak by vedli občany na březích řek k opatrnosti. A sociální demokracie? Ta by nejraději prodala záplavy do Polska někomu, kdo dá pět v českých.