Průměrné pražské derby

Foto: ČTK
0:00
/
0:00

Fotbalisté Slavie minulou sobotu zvítězili v 278. pražském derby nad Spartou 1:0. Svého tradičního rivala porazili v lize poprvé po čtyřech letech a sedmi zápasech. Výhru "sešívaných" v 9. kole první lidy zařídil sedmnáct minut před koncem hlavičkou stoper Martin Latka, který se trefil i v předešlém vzájemném souboji na jaře.

Foto: ČTK
Zápas to byl zejména v prvním poločase velmi opatrný. Zdálo se, že hosté z Letné mají trochu navrch, ale nevedlo to k brankovému vyústění. O rozruch se tak postarali rádoby fanoušci Sparty, kteří při rohovém kopu slavistů zasypali hřiště kelímky s pivem, různými předměty a dokonce světlicí. Ve druhém poločase je napodobili na druhé straně tribun slavisté. Obecně byla druhá polovina utkání záživnější, ale že by to byl fotbalový koncert, to se říct nedá. Oba celky za celé utkání vystřelily sedmkrát každý, z toho na branku Sparta jednou, Slavia dvakrát. Ujala se jen hlavička Martina Latky, který tak oslavil své páteční osmadvacáté narozeniny. Chválou na jeho adresu nešetřil ani trenér Slavie Petr Rada:

"Hráči sami říkali, že nechtějí situace, kdy by to mělo chodit na zadní tyč. Proto zahráli doprostřed velice nepříjemný balón. Myslím, že Martin Latka má ten instinkt, že ví, kde mám stát. Pořád je to asi jeden z těch stoperů, který má u nás v lize největší 'čuch' na branky."

Trenér Sparty Vítězslav Lavička byl po utkání poněkud rozladěn:

Foto: ČTK
"Znovu jsme neuhlídali jednoho z klíčových hráčů Slavie při standardní situaci. To byl náš problém i v minulých zápasech, že jsme nezvládli obrannou standardku, a ta v dnešním zápase rozhodla. Postrádali jsme vyšší kvalitu. Myslím, že celkově tento zápas byl v prvním poločase opatrný, druhý poločas se to jakoby odbrzdilo, ale nám chybí větší kvalita na posledních třiceti metrech, a samozřejmě i větší efekt. S tím teď bojujeme, to je náš největší problém."

Slávisté se dočkali první ligové výhry nad Spartou po otevření nového hřiště v pražském Edenu. Po pátém utkání bez porážky se Spartě v tabulce přiblížili na rozdíl dvou bodů.

klíčové slovo:
spustit audio