Radio Praha již i "...obrazem"

0:00
/
0:00

Radio Praha se dva týdny před svým 70. výročím snaží rozšířit okruh svých příznivců. Vedle těch nejtradičnějších - totiž posluchačů, a pak také čtenářů, které jsme s internetem získali v průběhu posledních dvou desetiletí, se poprvé pokusíme získat také své diváky.

Připravili jsme pro vás desetiminutovou obrazovou reportáž z letošního XIV. Všesokolského sletu v Praze. Shlédnout ji můžete prostřednictvím naší internetové stránky www.radio.cz/cz/html/vsesokolsky_slet06_obrazem.html nebo webu krajane.net v několika formátech pro běžné přehrávače, jakými jsou RealPlayer, Windows Media Player nebo Winamp.

I když iniciativa přišla od ředitele Radia Praha Miroslava Krupičky a autorsky se na ní podílela zejména naše redaktorka Milena Štráfeldová, hlavní kus práce na reportáži odvedli naši kolegové ze stanice Český rozhlas - Online. Jejího technika Jiřího Maliny jsme se v té souvislosti zeptali, zda obrazové reportáže už logicky patří současnému rádiu?

"Asi je důležité si říct, kam směřují média. Internet je spojením jak zvuku, tak textu a obrazu. Každý ví, že kvůli tomu je vlastně internet tak populární Takže co se týče reportáží na internetu, tam ten obraz, si myslím, k nim patří, a vznikají takzvané multimediální reportáže, kdy ten člověk nejenom že ji může slyšet, ale může si k ní najít obraz i třeba video."

A ještě dodejme, že dokument "Všesokolský slet obrazem" je prvním, ale nikoliv jediným projektem z cyklu "...obrazem". Už totiž začínáme pracovat na další obrazové reportáži, tentokrát z letošních krajanských kurzů češtiny v Dobrušce.