Sázkové kanceláře počítají zisky ze SuperStar

Aneta Langerová, foto: ČTK

Česká republika už má svoji superstar. Vítězka Aneta Langerová byla favoritka i pro tuzemské sázkové kanceláře. A ty teď hodnotí zisky ze soutěže.

Aneta Langerová,  foto: ČTK
Sazka konkrétní čísla nezveřejňuje, je ale jisté, že v jejím případě šly zisky do milionů. Mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund uvedl, do jaké míry soutěž splnila očekávání společnosti:

"Myslím si, že soutěž naše očekávání určitě naplnila. Přilákala totiž řadu sázejících, včetně těch, kteří jindy nesázejí nebo si vsadili vůbec poprvé. Celková vsazená částka se pohybovala v milionech korun, což sice nedosahuje úrovně události, jako je třeba mistrovství světa v hokeji nebo evropský šampionát v kopané, ale v oblasti nesportovních sázek se SuperStar stala bezkonkurenční jedničkou."

Tipsport vybral za všechna kola 10 milionů, Chance 5,5 a Fortuna celkem 4 miliony korun. Na své si přišla i pořádající televize NOVA, finále sledovaly 3,3 miliony diváků, kteří hlasovali prostřednictvím téměř 3 milionů sms zpráv. Celkově utratili diváci při hlasování na 80 milionů korun. To je jen jedna, tedy ekonomická stránka věci. Splní soutěž to, co se od ní v první řadě očekává, tedy najde nové hvězdy českého šoubyznysu? Více publicista a kritik Vladimír Just.

"Já žasnu, jak se během několika málo měsíců dá udělat vlastně z ničeho hvězda bez minulosti. Uvidíme, jestli s budoucností nebo bez ní. Myslím si, že to, jak snadno, rychle, masově a histericky lze vyrobit idol a vůbec cokoli, je znepokojivá zpráva. Já, narozdíl od mladších posluchačů, pamatuji před několika málo lety raketový nástup skupiny Lunetic, dokonce o tom existuje i film. Kdo dneska zná Lunetic... Nadšení pro efemérní, momentální idol je něco velmi nebezpečného, zneužitelého i jinde než v pop music, třeba v politice nebo v obchodní reklamě."

A co na to mluvčí televize Nova Daniel Plovajko?

"Televize Nova je komerční televize, to jsme deklarovali. Naším zájmem je nabízet divákům takový program, který je osloví. Česko hledá Superstar je mimořádně úspěšný program, protože oslovil co nejširší diváckou obec a patřil mezi velmi oblíbené pořady."

O tom, že se soutěž Česko hledá SuperStar trefila do obecného vkusu českých diváků, svědčí nejen miliony lidí, kteří každou neděli usedaly k televizním obrazovkám, ale beznadějně vyprodané koncerty finalistů soutěže, které proběhnou tento týden v pražské Sazka aréně. Televize NOVA už teď jedná o dalším kole soutěže, které by mělo proběhnout příští rok.