Tenisové Prague open ovládla rakouská obranářka

Lucie Hradecká, foto: ČTK

Tenisové ECM Prague open skončilo triumfem Sybille Bammerové. Rakušanka se stala osudem dvou českých tenistek - ve čtvrtfinále Lucie Hradecké a o kolo dále Ivety Benešové. Ve finále poté matka sedmileté Tiny zdolala turnajovou jedničku, Italku Schiavoneovou.

Lucie Hradecká,  foto: ČTK
Bammerová se přitom hned v úvodním kole ocitla nad propastí, když proti Bulharce Pironkové odvracela dva mečboly. Nejtěžší i nejdelší duel celého turnaje poté sehrála s Lucií Hradeckou. Naopak Iveta Benešová jí nědělala vážnější problémy. Samotná česká 1 po prohraném semifinále uznala, že jí vůbec neseděl herní styl rakouské tenistky, která prakticky všechno doběhne a jen minimálně kazí.

Sybille Bammerová,  foto: ČTK
"Určitě jsem se tím špatně vyrovnala. Je strašně těžké začít zápas za stavu 0:3 ve druhém setu. Od začátku jsem dělala hrozně chyb, vše, o co jsem se pokoušela, m nevycházelo - prostě špatný den."

Celkově s turnajem - semifinále dvouhry, finále čtyřhry - jste spokojená?

"Před turnajem bych byla spokojená, ale doufám, že a příště přijde taková šance, tak to semifinále zvládnu lépe."

Iveta Benešová,  foto: ČTK
Ve finále dvě nejvýše nasazené hráčky, v pavouku spousta českých tenistek - ředitel turnaje Vladislav Šavrda byl s antukovým kláním na pražské Štvanici spokojen.

"Turnaj má vyšší dotaci a postoupil o kategorii do International series. Předpokládali jsme, že se to odrazí na kvalitě startovního pole. To pole bylo vyrovnané, kvalitní a mě nejvíce potěšila česká účast, protože 7 našich hráček v hlavní soutěži je hezké penzum. Nastaly také komplikace, tou první bylo odhlášení Slovenky Cibulkové na poslední chvíli. Pak Nicole Vaidišová, která byla tváří turnaje. Vůbec se nesetkává s formou a to nejen s tenisovou, ale i duševní. Samozřejmě to pro mě bylo zklamání, ale takový je život."

Prague open změnil termín, červenec vyměnil za květen. Není sice konkurence žádného milionového turnaje, ale většina nejlepších hráček v tomto období odpočívá a nabírá síly na betonovou část sezóny. Není to hlavní úskalí tohoto turnaje?

"Je to trochu pravda, ale my neměli na výběr. Jednou byl třetí týden v dubnu. To ovšem není z hlediska počasí v ČR i stavu kurtů po halové sezóně akceptovatelné. Druhou možností byl halový turnaj v říjnu nebo listopadu, což v našich poměrech vůbec nepadá v úvahu. A třetí byl tento týden. Je otázka pro příští roky, zda pořádat exhibici nebo raději zaplatit jednu hvězdu z první světové desítky, na což v tomto turnaji máme právo."

Autor: Jan Hloch
klíčové slovo:
spustit audio