Týden v číslech

Matějská pouť, foto: Klára Stejskalová

Už po 57. začíná na pražském Výstavišti první jarní pouť v Evropě. Nemocnicím chybí stovky lékařů. Každý článek publikovaný Rádiem Praha obsahuje procento, věk, částku peněz nebo nějakou jinou hodnotu. Podívejte se na uplynulý týden očima čísel.

Matějská pouť, foto: Klára Stejskalová

Pondělí

1433

Ilustrační foto: Patrick Sommer, Pixabay / CC0
firem přibylo v ČR v lednu. To je nejvíce za poslední rok. Díky tomu bylo v lednu registrováno nejvíce nových podnikatelů od března 2017. Vyplývá to z analýzy dat společnosti CRIF.

Úterý

25 500 000 000

korun činil přebytek obcí za loňský rok. Kraje hospodařily s přebytkem 5,8 miliardy korun.

Středa

421

Ilustrační foto: Mabel Amber, Pixabay / CC0
tun plechovek vytřídili během loňska obyvatelé hlavního města. To je o 159 tun více než v předešlém roce. Třídění plechovek začalo v Praze před třemi roky. PSAS loni v Praze svezly celkem 266.000 tun komunálního odpadu a dalších více než 60.000 tun tříděného odpadu.

Čtvrtek

-40,55 %

podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, ke konci loňského roku klesl na 40,55 procenta z předloňských 41,81 procenta. Celkové zadlužení ČR prostřednictvím dluhopisů činilo 1,59 bilionu korun.

Pátek

1373

Foto: Ondřej Manda, archiv ČRo
sester, 750 lékařů chybí v nemocnicích, které v období od poloviny ledna do půlky února oslovil Radiožurnál. Mezi oslovenými bylo více než 80 nemocnic, většinou státních a krajských, ale i některé soukromé. Ty, které odpověděly, musely kvůli nedostatku personálu uzavřít 602 lůžek. Největší problémy mají na interních a chirurgických odděleních.

Sobota

57.

ročník Matějské pouti opět hostí pražské Výstaviště. Ta letošní potrvá do 13. dubna. Centrifugy, kolotoče, střelnice i nemodernější atrakce jako už tradičně dorazily nejen z Česka, ale i z Holandska, Německa nebo Polska.

Neděle

-18,0

stupňů Celsia naměřili na meteorologické stanici v roce 1814. Vzhledem k letošní extrémně teplé zimě zůstal mrazivý rekord z počátku 19. století neohrožen.