Týden v číslech

Pozůstatky středověké hradby v Břeclavi, foto: ČTK / Igor Zehl

Unikátní nález středověké hradby, neuvěřitelná tenisová jízda Barbory Strýcové ve Wimbledonu a nejnižší nezaměstnanost za posledních 12 let. Každý článek publikovaný Rádiem Praha obsahuje procento, věk, částku peněz nebo nějakou jinou hodnotu. Podívejte se na uplynulý týden očima čísel.

Pozůstatky středověké hradby v Břeclavi, foto: ČTK / Igor Zehl

Pondělí

1000

Úřad práce, foto: František Tichý, archiv ČRo
let stará může být středověká hradba, jejíž pozůstatky objevili archeologové v Břeclavi. Původní dřevěný val mohl být až osm metrů vysoký. Podle archeologů jde o mimořádný nález.

Úterý

2,6%

lidí bylo v červnu bez práce. Počet uchazečů o zaměstnání klesl proti květnu o 4952 a je nejnižší od května 1997, informoval v úterý Úřad práce. Meziročně se zvýšil počet volných pracovních míst. Zaměstnavatelé jich v červnu prostřednictvím úřadů práce nabízeli 342 510.

Středa

900

Barbora Strýcová, foto: ČTK / Pool Photo via AP / Hannah McKay
korun v průměru je částka, o kterou si od příštího roku přilepší starobní důchodci. Navýšení by tak mělo přesáhnout zákonný růst.

Čtvrtek

1:6, 2:6

prohrála Barbora Strýcová v semifinále Wimbledonu s Američankou Serenou Williamsovou. Navzdory tomu jde o nejlepší výsledek v kariéře třiatřicetileté tenistky z Plzně.

Pátek

6

Petr Parléř, foto: Packare, CC0 1.0
týdnů si fanoušci počkali na zahájení nového ročníku fotbalové ligy. Titul obhajuje pražská Slavie.

Sobota

620

let uplynulo od smrti sochaře a stavitele Petra Parléře, jednoho z nejvýznamnějších umělců vrcholné gotiky. Mimo jiné se podílel na stavbě chrámu svatého Víta v Praze, kostela svatého Bartoloměje v Kolíně nebo kostela svaté Barbory v Kutné hoře.

Neděle

50

slaví Jaroslav Sakala, vítěz Světového poháru v letech na lyžích v sezóně 1992/1993, mistr světa v letech na lyžích v roce 1994 a olympijský medailista ve skocích na lyžích.