Týden v číslech

Foto: fantasista / freedigitalphotos

Téměř každý článek publikovaný Rádiem Praha obsahuje procento, věk, částku peněz nebo nějakou jinou hodnotu. Podívejte se na uplynulý týden očima čísel.

Foto: fantasista / freedigitalphotos
Pondělí 7.leden

13 103

bylo vyhlášeno osobních bankrotů za loňský rok. Jde o nejnižší počet za posledních osm let. Vyplývá to ze statistik společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.


Úterý 8.leden

322

překážkových trumfů slavil během své čtrnáctileté kariéry Josef Váňa mladší, který ukončil po minulé sezoně žokejskou kariéru. Čtyřnásobný šampion českých překážkových jezdců a syn osminásobného vítěze Velké pardubické Josefa Váni staršího je od prosince trenérem. O proměně Váni mladšího z žokeje v trenéra informovaly tuzemské dostihové servery.


Středa 9.leden

18 500

Foto: ČTK/Hájek Ondřej
odběratelů se ve středu v poledne ocitlo bez proudu. Důvodem byla kalamitní sněhová situace, kdy těžký sníh lámal stromy a větve. Nejvíce postiženou oblastí byl Liberecký kraj a Vysočina.


Čtvrtek 10.leden

2,1

O tolik procent vzrostly spotřebitelské ceny za loňský rok. Byla to třetí nejvyšší průměrná roční míra inflace za posledních deset let. Nejvíce ji ovlivnil růst cen bydlení a pohonných hmot a vyšší ceny potravin, nealkoholických i alkoholických nápojů a tabáku. Brambory zdražily oproti předchozímu roku o 42 procent, vajíčka o 28 procent zlevnila.


Pátek 11.leden

145 600 000 000

poslala do Česka Evropská komise. Proplatila tak už čtvrtinu dotací na období 2014 až 2020. Podle údajů EK je Česko v rychlosti proplácení sedmé až osmé od konce.


Foto: David Lapetina, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0
Sobota 12 .leden

75

slaví jeden z nejlepších šachistů československé historie Vlastimil Hort. První partii sehrál v šesti letech a v jednadvaceti už byl mezinárodním velmistrem. V sedmdesátých letech dokázal svými tahy rozbíjet i dominanci sovětské školy. Od roku 1985, kdy emigroval z tehdejšího komunistického Československa, žije v Německu.


Neděle 13.leden

-24,8

stupně Celsia je nejnižší teplota naměřená 13. ledna v pražském Klementinu v roce 1799.