Týden v číslech

Foto: Archiv Škoda Auto

Škodě Auto klesl zisk o tři čtvrtiny, největší propad HDP v historii samostatné ČR.

Každý článek publikovaný Rádiem Praha obsahuje procento, věk, částku peněz nebo nějakou jinou hodnotu. Podívejte se na uplynulý týden očima čísel.

Hrob z období Velké Moravy, foto: ČT

Pondělí

23

hrobů z pozdní doby kamenné našli archeologové při záchranném výzkumu v Holubicích na Vyškovsku. Na stejném místě objevili i pozůstatky pozdějšího osídlení z mladší doby bronzové i z období Velké Moravy.

Úterý

13 100 000 000

korun získali podnikatelé z programů COVID II, III, Praha a plus podle údajů ČNB k 17. červenci. Za týden se čerpání zvýšilo zhruba o miliardu korun. Banky schválily ke stejnému datu žádosti přibližně za 15,6 miliardy korun.

Zubři, ilustrační foto: František Stýblo / NATURE TV

Středa

6

zubřích mláďat se letos narodilo v rezervaci velkých kopytníků u Milovic na Nymbursku. Jde o největší přírůstky zubrů od založení rezervace v roce 2015. V rezervaci nyní žije včetně letošních přírůstků stádo 27 zubrů.

Čtvrtek

228 000 000

eur činí provozní zisk automobilky Škoda Auto v letošním prvním pololetí. Jde o propad o tři čtvrtiny) z 824 milionů eur z předchozího roku. Škoda Auto prodala za půl roku 372 tisíc aut, což je pokles o 33,6 procenta. Výpadek byl způsoben šestitýdenní koronavirovou odstávkou.

Foto: archiv Škoda Auto

Pátek

- 10,7%

činí meziroční pokles české ekonomiky. Vyplývá to z předběžného odhadu hrubého domácího produktu. Ten se podle Českého statistického úřadu propadl nejvíce v historii samostatné České republiky.

Sobota

73

běžně nepřístupných budov a prostorů si mohou příští měsíc prohlédnout lidé v rámci programu festivalu Open House Praha. Mottem letošního festivalu je "Architektura pro všechny". Na své si přijdou především fanoušci technických či rezidenčních staveb. Program představí rekonstrukce i oceňované novostavby, které jsou navrženy s ohledem na estetiku, ale také na kvalitu vnitřního prostředí.

Invalidovna, foto: Bohumil Šimčík

Neděle

75

let od vydání dekretu č.33/1945, jímž se upravovalo československé státní občanství osob národnosti německé a maďarské. Dekret se stal podkladem pro odsun Němců a Maďarů.