Týden v číslech

Foto: Archiv Škoda Auto

Roste zájem o chaty a chalupy; na dani z příjmu státu nejvíce odvedla opět Škoda Auto. Každý článek publikovaný Rádiem Praha obsahuje procento, věk, částku peněz nebo nějakou jinou hodnotu. Podívejte se na uplynulý týden očima čísel.

Pondělí

7 583

Foto: kaboompics, Pixabay / CC0

žádostí o příspěvek zaměstnancům pracujícím na dohodu, kteří byli postižení dopady pandemie koronaviru, eviduje Finanční správa. K 21. září vyřídila 7515 žádostí a vyplatila 103,1 milionu korun. Pracovníci na dohodu mohou žádat o 350 korun na den za období od 12. března do 8. června, pokud poslední půlrok před začátkem koronavirové epidemie pracovali aspoň čtyři měsíce a odváděli nemocenské pojištění.

Úterý

0:0

Slavia Praha - FC Midtjylland, foto: ČTK / AP / Petr David Josek

skončil úvodní zápas 4. předkola Ligy mistrů mezi pražskou Slavií a dánským šampionem Midtjyllandem. Zápas v Edenu nabídl vyrovnanou hru, gólové šance ale měli jen hosté. Červenobílé po pauze dvakrát podržel brankář Ondřej Kolář.

Středa

145

První pražská tramvaj, foto: Alois Beer, CC0

let od zahájení provozu první pražské tramvaje – koňky. Za jezdila na trase od Národního divadla do Karlína. Toto datum je považováno za vznik pozdější pražské městské hromadné dopravy. Naposledy vyjela v roce 1905.

Čtvrtek

3 646 299 555

Foto: Miroslav Porochnavy, Pixabay / CC0

korun odvedla na dani z příjmu právnických osob Škoda Auto. Stát tak získal od této společnosti nejvíce peněz už počtvrté v řadě. Na druhém místě žebříčku, který sestavuje ministerstvo financí, zůstala skupina České spořitelny. Třetí se stejně jako o rok dříve umístila skupina ČSOB.

Pátek

2 000 000

Koně v Milovicích, foto: Michal Trnka, archiv ČRo

korun darovali lidé na dokončení rezervace divokých koní v bývalém vojenském prostoru Milovice. Na návratu a ochraně kopytníků do české krajiny spolupracují společnost Česká krajina s Akademií věd ČR a některými univerzitami. Kromě divokých koní přivezli před pěti lety do této lokality zubry a zpětně šlechtěné pratury.

 Sobota

+ 67%

činí nárůst prodeje rekreačních objektů ve srovnání s loňskem. A prodej veškerých nemovitostí za prázdninové měsíce v hodnotě 1,093 miliardy korun, tedy o 27 procent víc než za předchozí rok.

 Neděle

10 000

Sněžka, foto: Guillaume Narguet

lidí za den zdolalo podle Správy KRNAP nejvyšší vrchol Česka - Sněžku. Krkonošský národní park v letních měsících zaznamenal v meziročním srovnání nadprůměrnou a místy až rekordní návštěvnost. Největší zájem o hlavní turistické cíle byl od začátku července do poloviny září. I v Krkonoších se potvrdil celostátní trend, kdy Češi dali letos kvůli koronaviru přednost dovolené v tuzemsku.