Týden v číslech

Foto: Ladislav Bába, archiv ČRo

Milionové ztráty potravinářů, EU se v Česku nejnižší podpoře v rámci Unie. Každý článek publikovaný Rádiem Praha obsahuje procento, věk, částku peněz nebo nějakou jinou hodnotu. Podívejte se na uplynulý týden očima čísel.

Pondělí

100

Foto: Jiří Fröhlich, Pixabay / CC0

korun za kilogram kapra výběrového doporučuje velkoobchodním odběratelům při vánočním prodeji u stánků Rybářství Třeboň.  Je to stejná cena jako v loňském roce.

Úterý

-57 000 000 000

ztratil během roku majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner. I tak s majetkem 293 miliard korun zůstává nejbohatším Čechem. Důvodem je špatné první pololetí jeho finanční skupiny Home Credit. Druhé místo obhájil realitní magnát Radovan Vítek, na třetí pozici se dostal majitel Energetického a průmyslového holdingu Daniel Křetínský a čtvrtý zůstal premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Středa

1:0

Utkání Skotska s Českem, foto: ČTK / AP Photo / Andrew Milligan

prohráli čeští fotbalisté se Skotskem v zápase Ligy národů a vzdálilo se jim prvenství ve skupině. Duel v Glasgow rozhodl v šesté minutě Ryan Fraser.

Čtvrtek

750 000 000

Kč ztratí pivovary v důsledku uzavření gastronomických provozů na tři týdny. Čepované pivo má totiž omezenou dobu trvanlivosti.  Pivovary budou žádat od státu kompenzace.

Pátek  

750 000 000

Foto: Anna Duchková, archiv ČRo

týdně tratí potravináři kvůli zavření restaurací a školních jídelen. Podle Potravinářské komory jsou postižené velké, střední i malé firmy.

Sobota

34%

věří Evropské unii. To je nejméně z celé Unie. Například v sousedním Polsku jde o 52 %, nejvyšších hodnot dosahuje Litva s 74 %. Unijní průměr představuje 47 %. Vyplývá to z průzkumu společnosti Kantar pro poradní orgán EU. Poměrně výrazně pod průměrem jsou Češi také v důvěře své národní vládě (34 %). Průměr EU dosahuje 43 %.

Neděle

500 000 000

Klára Dostálová, foto: archiv Úřadu vlády ČR

Kč by měla činit podpora pro cestovní ruch. Podle ministryně Dostálové (za ANO) by měly být vyčleněny z dosud nevyužitých peněz, které má k dispozici ministerstvo pro místní rozvoj ve svém rozpočtu. Pomoc by měla směřovat cestovním kancelářím, agenturám a průvodcům. Na začátku roku fungovalo v Česku