Týden v ČR

Foto: ČTK
0:00
/
0:00

Ministerstvo financí reaguje na světovou finanční krizi. Snížení výroby ve Škodě Auto pocítí celé automobilové odvětví v Česku. Neznámí útočníci vystřelili v noci na úterý rakety na základnu českého provinčního rekonstrukčního týmu v Afghánistánu. Ředitel Národní protidrogové centrály Jiří Komorous odejde od policie do civilu k 1. únoru příštího roku. Do Prahy letos naposledy přijel legendární vlak Orient Expres.

Foto: ČTK
Ministerstvo financí reaguje na světovou finanční krizi. Ve středu sdělilo, že příští týden navrhne vládě zvýšení garancí bankovních vkladů. Nyní vláda garantuje 90 procent vkladů, nově by to mělo být 100 procent až do výše 50 tisíc eur. Ministerstvo tak reaguje na kroky okolních zemí, které se chystají zaručit za všechny vklady v bankách. Ministr financí Miroslav Kalousek soudí, že by se Češi mohli začít o své vklady obávat a přesouvat je do zahraničí:

"Jestliže řada zemí kolem nás dělá nějaká opatření, tak, byť je český bankovní systém stabilní, chceme ujistit klienty českých bank, že nemusí přemýšlet o přemístění depozit do jiných zemí. A chci navrhnout toto opatření nikoliv po přechodnou dobu, jak doporučila Evropská komise, ale navždy."

Klienti bank působících v tuzemsku se nemusejí bát o své vklady. Banky jsou ve velmi dobré finanční situaci a celé odvětví je stabilní a bez problémů, prohlásil výkonný ředitel České bankovní asociace Petr Špaček.

Šéf opoziční ČSSD Jiří Paroubek stabilitu českých bank nezpochybnil, ale vyzval vládu, aby vklady také plně garantovala. Podle ministra Kalouska však může právě takový populismus přispět k šíření paniky. Podporu Kalouskovu návrhu na zvýšení garancí na 50 tisíc eur vyjádřil premiér Mirek Topolánek. Hlavní ekonom Raiffeisen Bank Pavel Mertlík soudí, že by se tato částka mohla navyšovat průběžně:

"Žijeme ve světě, kde probíhá inflace, mění se hospodářská čísla. Samozřejmě před deseti lety bylo 20 tisíc eur něco jiného než dnes. Smysl by měla třeba i pravidelná valorizace této částky. Dnes v době zjitřeného vzrušení vkladatelů, kdy jde vládám bezesporu o to, aby předešly nějaké panice, tak i tento smysl zvýšení té hranice může mít."


Snížení výroby ve Škodě Auto pocítí celé automobilové odvětví v Česku. Myslí si to analytička Markéta Šichtařová. Důvodem pozastavení výroby je podle ní zpomalující spotřebitelská poptávka zejména v eurozóně. Ve škodovce se poslední říjnový týden zastaví výrobní linky všech tří závodů, tedy v Mladé Boleslavi, ve Vrchlabí i v Kvasinách. Původně se přitom počítalo jen s dvoudenním omezením. Mluvčí Škody Auto Jaroslav Černý v pondělí potvrdil, že je to kvůli menšímu zájmu o auta v západní Evropě:

"Plán výroby jsme museli snížit o tyto vozy a uvidíme, jak se to vyvine na těchto západoevropských trzích a vůbec celkově na trzích, a podle toho uzpůsobíme plán na příští rok. Letos máme v plánu vyrobit více jak 700 tisíc vozů, což si myslím, že splníme."

Kvůli týdenní odstávce vyrobí škodovka o 13 tisíc vozů méně než plánovala. Výrobu musí kvůli světové finanční krizi omezit také kopřivnická automobilka Tatra.


Neznámí útočníci vystřelili v noci na úterý rakety na základnu českého provinčního rekonstrukčního týmu v Afghánistánu. Střely nikoho z vojáků nezranily. Potvrdila to Jana Růžičková z generálního štábu armády:

"Na základnu Shank bylo vypáleno celkem 6 raket, pět z nich dopadlo do bezprostřední blízkosti základny a jedna přímo do prostoru příslušníků Afghánské národní armády. V průběhu incidentu bylo identifikováno místo odpalu raket a do prostoru byla vedena odvetná palba. Na místě potom zadrželi celkem čtyři osoby, které předali Afghánské národní policii."

Bezpečnostní situace v afghánském Lógaru se zhoršila. Naši vojáci byli za poslední dva týdny napadeni už počtvrté. Vláda chce kontingent příští rok posílit na 330 mužů. Podle průzkumu agentury STEM pro Českou televizi si však více než dvě třetiny Čechů myslí, že by se počet našich vojáků v Afghánistánu neměl zvyšovat. Jak uvedlo ministerstvo obrany, příští rok by mělo v cizině působit 1386 českých vojáků.


Jiří Komorous, foto: ČTK
Ředitel Národní protidrogové centrály Jiří Komorous odejde od policie do civilu k 1. únoru příštího roku. Jak v úterý řekl, ve funkci je 17 let a o předání žezla někomu mladšímu přemýšlel už dva roky. S ministerstvem vnitra chce ale dál spolupracovat, například v rámci předsednictví Evropské unii:

"Tam už jsme domluveni předběžně třeba na spolupráci v této oblasti. A celé ta oblast publikační, konzultační, přednášková, primární prevence a pomoci."

Osmačtyřicetiletý Komorous odchází z čela útvaru na vlastní žádost jako nejdéle sloužící šéf celostátního policejního útvaru. Národní protidrogová centrála uskutečnila za jeho vedení téměř 1400 operací, při nichž zadržela přes 2700 pachatelů.


Do Prahy letos naposledy přijel legendární vlak Orient Expres. Luxusní souprava přijela z Benátek a Vídně, v Praze se zdržela dva dny a dále pokračovala do Paříže. Kvůli rekonstrukci Hlavního nádraží vlak oproti tradici dorazil ve čtvrtek před půl pátou odpoledne na nádraží Smíchovské. Součástí soupravy jsou i jídelní vozy, ve kterých vaří francouzský šéfkuchař a servírují italští číšníci. Stejně jako před sto lety i nyní vlak vozí evropskou smetánku, říká mluvčí Českých drah Ondřej Kubala:

"Je to opravdu luxusní zážitek, protože cestujete v sedmnácti nádherných původních vozech z 20., 30. let minulého století, kde se o vás stará 40 členů personálu včetně ředitele vlaku. Ale za to také patřičně zaplatíte. Třeba jízdenka z Prahy do Paříže stojí 1.680 euro. Nicméně ten zážitek prý stojí zato. Dámy si dokonce na to kupují speciální historické róby a výjimkou nejsou ani stylové účesy z dvacátých a třicátých let."