Vydřený bod potěšil

Foto: ČTK
0:00
/
0:00

Dva týdny po sedmibrankovém debaklu v Londýně uhráli fotbalisté Slavie Praha ve čtvrtém kole Ligy mistrů doma s Arsenalem cennou bezbrankovou remízu. Získaný bod je výrazně přiblížil ke třetímu místu ve skupině H, které znamená účast v jarní části Poháru UEFA. Teoreticky by dokonce mohli dosáhnout i na druhé místo a pokračovat v Lize mistrů. Spokojeni byli i hosté, kteří si přijeli pro postup do osmifinále a k tomu jim remíza stačila.

Foto: ČTK
Na Strahově panoval chlad a vytrvalý déšť, který se po přestávce změnil na prudký liják. Slavisté oproti prvnímu zápasu vsadili na defenzivu, protože v Londýně postavil trenér ofenzivní tým a Slavia utržila debakl 7:0. Kouč Arsenalu Arséne Wenger nepřivezl do Prahy takové opory, jako jsou Fábregas, Hleb, Rosický či Touré, a na lavičku posadil i některé další hráče ze základní jedenáctky. Zatímco v Londýně slavisté začali nervózně a s přehnaným respektem, v Praze byl zápas od začátku vyrovnaný. Domácí nepustili soupeře do gólových šancí, sami si během utkání dvě velmi nadějné vypracovali, ale ani jednu neproměnili. Jednu z nich měl útočník Zdeněk Šenkeřík:

"Mohli jsme i strhnout vítězství na naši stranu, bohužel gól jsme nedali, ten jeden vytoužený, ale ten zápas byl odpracovaný poctivě, každý z nás podal stoprocentní výkon. Arsenal neměl žádnou vyloženou šanci. my naopak jsme měli dvě. Určitě je to důležitý krok k tomu, abychom do Poháru UEFA postoupili."

Foto: ČTK
K tomu musí Pražané obsadit ve čtyřčlenné skupině třetí místo.

Pro psychickou pohodu slavistických hráčů bylo důležité, že hodinu byl na hřišti i zkušený záložník Vladimír Šmicer, který se vrátil po dlouhodobém zranění. S remizou byl nad míru spokojen:

"Jsme rádi za tento bod, protože ve vývoji naší skupiny vidíme, že Sevilla vyhrála venku a pro nás tento bod může znamenat hodně. To třetí místo bychom mohli mít skoro nadosah. Potom uvidíme dál, jak se nám povede utkání se Steauou v Bukurešti, jestli by se to ještě více zkomplikovalo nebo ne. Kdyby se nám podařilo v Bukurešti vyhrát, tak uvidíme, zda by v posledním utkání bylo ještě co hrát."

Foto: ČTK
Domácí trenér Karel Jarolím si pochvaloval dobrou organizaci hry, o kterou se v zadních řadách staral Erich Brabec:

"Ten zápas byl úplně o něčem jiném než v Anglii. Myslím, že jsme na to byli dobře přichystaní. Už jsme hrál i těžší zápasy, ale musím říct, že jsme dnes odvedli velmi dobrou týmovou práci a myslím, že jsme si určitě zasloužili ten bod. Měli jsme tam už v první polovině určité náznaky po centrech ze stran a ve druhé půli Šenkeřík šel sám na gólmana. Myslím si ale, že ten zápas skončil spravedlivou remizou."

A co si o utkání myslí trenér Karel Jarolím?

"Počasí bylo nepříznivé, ale jsem samozřejmě rád, že i s touto překážkou jsme se dokázali vyrovnat. Arsenal nepřijel kompletní, ale my jsme kompletní také nebyli. Jim zřejmě ti hráči chyběli víc. Jsem rád, že pro ten další vývoj máme šanci na třetí místo. Myslím, že tento bod s Arsenalem určitě bude mít svoji hodnotu, zvláště po tom prvním utkání v Anglii, které se nám nepovedlo. Arsenal jsme nepustili do nějaké vyloženější šance, ale u těchto hráčů nikdy nevíte. Podceníte okamžik a už vás trestají. Jsem řád, že jsme to po této stránce zvládli, ale zase na druhou stranu možná ten přímý kop Dana Pudila... Nebýt té nešťastné teče, tak to asi v brance skončilo."

Další utkání sehrají slavisté 27. listopadu v Bukurešti.

klíčové slovo:
spustit audio