Zprávy

Hladiny řek v ČR většinou klesají

Hladiny řek v Česku většinou klesají, včetně Labe, které v Ústí nad Labem a Děčíně kulminovalo na úrovni 10,7 metru v noci na čtvrtek. Úseků českých řek na nejvyšším povodňovém stupni od středy ubylo a extrémní ohrožení zůstává jen na Kamenici v Hřensku. Podle hasičů povodně zasáhly 700 obcí, z nichž některé už začaly s úklidem a sčítáním škod. Pojišťovny zatím evidují na 10.000 pojistných událostí. Výstraha před povodněmi nyní platí už jen pro Jihočeský, Středočeský a Ústecký kraj a Prahu. Nejvíce úseků na stupni ohrožení je v severních a jižních Čechách, a to po sedmi. Labe je na stupni ohrožení v Děčíně, Ústí nad Labem a Mělníku. Dále je tento stupeň hlášen na Bílině v Trmicích, na Blanici, Nežárce, Lužnici, Nové řece či Vltavě v Českém Krumlově, Praze - Chuchli, Vraném a ve Vraňanech. Třetího stupně dosahuje i Cidlina v Sánech. Řeka Ohře je v Lounech stále na třetím povodňovém stupni. Ve městě zaplavila výstaviště, zahrádkářskou kolonii a sportoviště. Větší škody ale nezpůsobila.

Hladina Blanice klesá, v zaplavené Putimi začal úklid po povodni

Klesající hladina řeky Blanice umožnila obyvatelům Putimi na Písecku začít likvidovat následky povodně. Zhruba polovina ze tří desítek zatopených domů, které museli lidé narychlo opustit, je přístupných a jejich majitelé nyní vynášejí poškozené věci a sčítají škody. Putim se stala jednou z nejvíce zasaženou obcí letošní povodně v Jihočeském kraji. Hladina v Blanici klesla v porovnání s pondělní kulminací zhruba o metr. Některá před pár dny zatopená místa jsou zcela bez vody, jinde ještě několik desítek centimetrů stojí. Lidé tak mohli s pomocí hasičů a pracovníků Adry vynášet poškozený nábytek a osobní věci.

Obce na Berounsku odstraňují povodňové škody

Letošní povodeň byla v obcích v okolí Berounky a Litavky v jihozápadní části Středočeského kraje mírnější než v roce 2002. Hladiny řek totiž dosáhly menší výšky a na řadě míst zafungovala protipovodňová opatření nebo to, že byla vyčištěna koryta řek. Extrémní byla naopak v tom, že se nečekaně rozvodňovaly malé potoky, které pak zvyšovaly průtoky větších řek. Obce v současnosti následky povodní odstraňují nebo se na úklid chystají. Podle ministra zemědělství Petra Bendla budou povodňové škody v jižní části povodí Vltavy v řádech stovek milionů korun. S většími způsobenými škodami ministr počítá u povodí Ohře a Labe. Povodňové škody začíná sčítat Beroun, kde rozvodněná řeka poničila třeba kemp, cyklostezky nebo hřbitovní zeď. Technické služby už začaly město uklízet.

Z Lipna a Rožmberku musí vypustit miliony kubíků vody

Hladiny řek na jihu Čech dál klesají. Nejvyšší stupeň platí stále na pěti tocích, a to v místech, kde vodohospodáři regulují odtok vody z vodních děl. Třeba z Lipna je třeba upustit 17 milionů metrů kubických vody, z Rožmberka devět milionů. Třetí povodňový stupeň platí na Vltavě pod Lipnem, Blanici pod Husincem, Nové řece, Nežárce a Lužnici u Rožmberka. Třeba Malše pod Českými Budějovicemi klesla na dvojku, stejně jako Stropnice u Borovan. Rychleji klesají hladiny na malých tocích. Průtoky budou pod přehradami zvýšené ještě delší dobu. Záplavy na jihu Čech postihly přes 90 obcí. Ve čtvrtek v nich pokračoval úklid. Neziskové organizace začaly s rozvozem humanitární pomoci a rozdělují se peníze z krajského povodňového konta. Hasiči pátým dnem čerpají vodu, do postižených obcí vyslali tým psychologů. Vojáci pomáhali s úklidem v Bechyni.

Na severu Čech je 7500 odběratelů bez elektřiny a 1920 bez plynu

I když už má Labe kulminaci za sebou, stále je v Ústeckém kraji na 7500 domácností bez elektřiny a zhruba 1920 odběratelů je bez dodávek plynu. Voda už ale ustupuje a na některých místech mohly být dodávky obnoveny. Jsou to ale zatím jen jednotlivé objekty, řekla severočeská mluvčí skupiny ČEZ Soňa Holingerová. Nyní je podle ní stále ve zhruba 60 městech a obcích vypnutá část vedení nízkého napětí a bez proudu je 126 distribučních stanic. Zatímco odpojení domů od dodávek elektřiny bylo jednoduché a rychlé, jejich obnovení bude podle Holingerové časově náročnější.

Pojišťovny odhadují po velké vodě 96.000 škod za 7,5 miliardy Kč

Pojišťovny v Česku nyní v souvislosti s velkou vodou evidují téměř 10.000 nahlášených pojistných událostí. Podle předběžného odhadu ale naroste počet škod na 96.000 za celkem 7,5 miliardy korun. ČTK to řekla mluvčí České asociace pojišťoven Jolana Ackermannová. Hlášeny jsou podle pojišťoven zatím spíše menší škody, ale postupně přibývají i ty velké. Pojišťovny již část případů vyřešily. Česká pojišťovna má hlášeno 6491 škod za celkem 426 milionů korun. Roste rovněž počet případů zatopených automobilů. Povodňový účet klientů Generali se zastavil na 800 škodách za 47 milionů korun. Škody skokově rostou. Allianz už lidé oznámili 1318 záplavových škod za celkem 250 milionů korun.

Kalousek chce odpustit postiženým povodněmi platbu daně z příjmu

Lidé a firmy, kterých se dotkly letošní záplavy, nebudou muset vůbec či z části platit daň z příjmu. Informoval o tom ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Na detailech nyní pracuje jeho ministerstvo, které podrobnosti hodlá zveřejnit v úterý. Má podle svých slov v úmyslu využít všech svých pravomocí, aby ulehčil podnikatelům postiženým povodněmi. Úřad vlády oznámil, že je odložena povinnost zaplatit do 15. června letošního roku doplatky na daň z příjmu za rok 2012. Zároveň se podle webových stránek vlády od 30. června do odvolání ruší povinnost platit zálohy na daň z příjmu na rok 2013 bez rizika sankcí a penále. Postiženým může být ulehčeno i v jiných daňových otázkách. Česká finanční správa například už ve středu oznámila, že v případě nutnosti prodlouží postiženým povodní lhůtu k podání daňového přiznání a může posečkat s výběrem daně z příjmu. Firmy i fyzické osoby postižené povodněmi budou osvobozeny od správních poplatků souvisejících s daňovým řízením.

Ekonom Bureš: Škody z povodní budou asi do 20 mld. Kč

Škody z letošních jarních záplav by měly podle hlavního ekonoma Ery Jana Bureše dosáhnout 10 až 20 miliard korun. Dopad na státní rozpočet by tak podle předchozích zkušeností měl být v řádech miliard korun, což není nic, s čím by si státní kasa neporadila, uvedl na setkání s novináři Bureš. Ekonom upozornil, že jeho výpočet se opírá o zkušenosti a vývoj situace během povodní v roce 2002, kdy byly škody vyčísleny na více než 70 miliard korun. V úvahu je ovšem podle něj vzít i fakt, že od roku 2002 se například výrazně zlepšily protipovodňová opatření.

Škody z povodní v hradeckém kraji by mohly dosáhnout až miliardy

Škody z nedělních a pondělních povodní v Královéhradeckém kraji by mohly dosáhnout půl až jedné miliardy korun. Po zasedání krajského krizového štábu to uvedl hejtman Lubomír Franc (ČSSD). Přesnější odhad škod by podle něj mohl být k dispozici zhruba do týdne. Velká voda nejvíce poničila Krkonoše a Podkrkonoší, a to Svobodu nad Úpou, Hostinné a Rudník. Celkem povodeň v kraji zasáhla 63 obcí. Povodeň si v kraji vyžádala dva lidské životy, jeden vodák se pohřešuje. Aktuální situaci v kraji označil za stabilizovanou. V postižených obcích a městech naplno běží likvidace škod.

Na záplavových kontech je 15 milionů, o miliony víc než ve středu

Na zvláštních povodňových kontech je nyní kolem 15 milionů korun, tedy nejmíň o šest milionů víc než ve středu, zjistila ČTK u humanitárních organizací. Lidem v nouzi pomáhají lidé nejen drobnými finančními příspěvky na účet nebo pomocí dárcovských SMS, ale i firmy, které darovaly úklidové prostředky, potraviny či balenou vodu. Například Člověk v tísni shromáždil od začátku sbírky 8,1 milionu korun. Zatím nejštědřejší dárce věnoval jeden milion korun, řekl mluvčí Tomáš Urban. Člověk v tísni operuje v Husinci v Praze-východ či v Lužci nad Vltavou na Mělnicku nebo v Těchlovicích na Děčínsku. Adventistická Adra eviduje finanční dary ve výši kolem 2,9 milionu korun, z toho na účtu je 2,1 milionu a přes dárcovské SMS přišlo 800.000 korun.

Kvůli záplavám je v ČR uzavřeno 127 úseků silnic

Celkem 127 úseků silnic uzavřených kvůli záplavám evidovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Nejvíce komplikují povodně dopravu v severních a středních Čechách. Právě na sever se v průběhu posledních dní posouvala povodňová vlna. Od středy se počet uzavírek výrazně nezměnil. Uzavřené jsou hlavně silnice druhé a třetí třídy a místní cesty v obcích. Velká voda ale zkomplikovala i provoz na frekventovaných silnicích. Stále je například pro nákladní auta uzavřena část dálnice D8. U Veltrus je na D8 uzavřen most přes Vltavu pro kamiony s váhou nad 12 tun. V dalších městech na severu Čech je uzavřeno několik silnic první třídy.

Podle Bendla by se mohly vyvlastňovat pozemky pro výstavbu hrází

Podle ministra zemědělství Petra Bendla (ODS) by se při výstavbě protipovodňových hrází měly vyvlastňovat pozemky, pokud se obce nemohou dohodnout na odkupu s jejich vlastníky. Protipovodňové bariéry jsou totiž podle ministra stejně prospěšné stavby jako silnice, vodovody, železnice a kanalizace. Bendl to řekl v Králově Dvoře nad Labem, kde se setkal se starosty zaplavených obcí. Někde jsou s výkupem pozemků pro výstavbu hrází problémy. Státu už možnost vyvlastňování pozemků k výstavbě protipovodňových opatření dává novela vodního zákona, která byla přijata už před pěti lety. Týká se zemědělských ploch, kam by se v případě povodní mohla volně rozlévat voda, tedy takzvaných suchých poldrů. Zemědělcům, kteří by na těchto pozemcích hospodařili, dává zároveň právo na uhrazení ušlého zisku od státu. Problémy s výkupy pozemků měl například právě Králův Dvůr, který v letech 2008 a 2009 postavil hráze za 95 milionů korun a nyní se staví druhá etapa za zhruba 120 milionů.

Policie zaznamenala rabování v Počeplicích na Litoměricku

Rabování zaznamenala policie v Počeplicích na Litoměřicku. Neznámý pachatel násilím vnikl do evakuovaného domu, hrozí mu až osm let vězení. Informovala o tom litoměřická policejní mluvčí Pavla Koftová. Další případy z minulých dnů vyšetřuje policie v Ústí nad Labem. Také v nedalekých Lovosicích zaznamenali několik případů, kdy lidé využili toho, že jsou evakuované objekty nehlídané. Ve středu večer policie přijala oznámení, že se někdo snaží po žebříku vlézt do areálu prodejny. Ve čtvrtek na ránem strážníci přistihli tři osoby, které neoprávněně vstoupili do evakuovaného objeku. ČTK to řekl lovosický strážník s tím, že je předali státní policii. Server iDnes.cz informoval o případu krádeže mobilu v evakuovaném Hřensku.Jako přestupek vyšetřuje policie úterní napadení zaměstnance restaurace ve Vítězné ulici v městské části Střekov.

Pražské metro by mohlo začít kompletně jezdit do pondělí, od pátku bude fungovat trasa C

Pražské metro by mohlo být celé otevřeno do pondělí. Záleží na tempu, jakým bude klesat hladina Vltavy. Oznámil to ředitel dopravního podniku Milan Křístek. Od středečního večera je otevřen Těšnovský tunel. DPP rovněž zavedl náhradní tramvajovou linku X36, která nahrazuje trasu metra B v Praze 8, kde jsou čtyři stanice zatím stále uzavřeny. Kompletní průjezd na trase A a B začal ve čtvrtek ráno. Na trase C se ve čtvrtek jezdilo pouze v úsecích Háje-Hlavní nádraží a Kobylisy-Letňany. Kompletně trasu C město zprovozní v pátek. Stanicemi Florenc, Vltavská a Nádraží Holešovice bude metro zatím jen projíždět.

Premiéři ČR a SR: Rozdělení pomohlo ekonomice, vztahy nezkazilo

Rozdělení Československa mělo pozitivní dopad na ekonomiku, zejména slovenskou, přičemž vztahy obou národů zůstaly dobré. Shodli se na tom český premiér Petr Nečas a předseda slovenské vlády Robert Fico. Vztahy jsou možná lepší než před rozdělením, řekl Fico na setkání, které v Bratislavě uspořádaly Hospodárske noviny. Odlišné názory mají oba premiéři na vývoj v Evropské unii. Podle Fica rozdělení státu po ekonomické stránce pomohlo zejména Slovensku, které se nyní průměru Evropské unie přibližuje dynamičtěji než Česko. Na Slovensku nyní trvá hospodářský růst, zatímco Česko je v recesi. Češi ovšem stále vydělávají více než Slováci, a to přesto, že podle Fica je produktivita práce na Slovensku nyní vyšší. Nečas jako o kladech české ekonomiky hovořil o nízké míře chudoby a o nízkém zadlužení státu. Negativem rozpadu federace je podle Fica to, že se od sebe vzdalují mladé generace Čechů a Slováků.

Přebytek zahraničního obchodu ČR v dubnu vzrostl na 33 mld. Kč

Přebytek zahraničního obchodu Česka v dubnu vzrostl na 33 miliard korun, což je meziročně o 13 miliard více. Vývoz a dovoz podle předběžných údajů meziročně také rostly, vývoz o 6,4 procenta a dovoz o 1,3 procenta, informoval Český statistický úřad ."Po dlouhé sérii nepříznivých ekonomických dat přichází konečně jeden pozitivní výsledek. Obchodní bilance výrazně předčila očekávání," uvedl analytik Patria Finance David Marek.

Soud potrestal střelbu plastovými kuličkami na Klause podmínkou

Okresní soud v Liberci uložil Pavlu Vondroušovi za loňskou střelbu z airsoftové pistole na tehdejšího prezidenta Václava Klause půlroční trest podmíněně odložený na jeden rok. Soud jeho čin překvalifikoval na výtržnictví s maximální sazbou dva roky vězení. Za násilí proti úřední osobě Vondroušovi původně hrozil trest od šesti měsíců do šesti let vězení. Klaus se líčení neúčastnil, jeho předvolání by podle předsedy senátu Lukáše Korpase do případu nevneslo nic nového. Podle Korpase sice jeho čin nenaplňoval skutkovou podstatu násilí proto úřední osobě. Zároveň upozornil, že je společensky nepřípustné, aby se někdo při takových akcích pohyboval s maketou, která je těžko rozpoznatelná od skutečné zbraně. Incident se stal při otevírání nového mostu v Chrastavě na Liberecku loni 28. září. Tehdy šestadvacetiletý útočník na Klause zblízka sedmkrát vypálil z airsoftové pistole a čtyřikrát ho zasáhl. Vondrouš po útoku z místa odešel, aniž prezidentova ochranka zasáhla. Klaus podle žalobce utrpěl zhmožděniny kůže s mírným otokem.

Soud odročil jednání o Dahlgrenově propuštění na kauci

Americký soud odročil jednání o propuštění Kevina Dahlgrena na kauci. Dalhgren je podezřelý z vraždy 4 lidí v brněnských Ivanovicích. Informoval o tom český konzul ve Washingtonu František Vintr. Další termín jednání v případu není znám. Soud nijak nezdůvodnil odročení případu. Čeští kriminalisté vyšetřující případ vyvražděné rodiny v brněnských Ivanovicích tvrdí, že všechny důkazy směřují proti Dahlgrenovi. Česká policie získala od FBI věci, které měl u sebe Dahlgren, když byl koncem května při útěku z ČR a po letu z Vídně do USA zadržen na letišti ve Washingtonu. Specialisté nyní zjišťují, zda na nich nejsou biologické stopy zavražděných.

Z Kanady vezou vinaři deset zlatých a sedm stříbrných medailí

Deset zlatých a sedm stříbrných medailí získali moravští a čeští vinaři na světové soutěži vín Sélections Mondiales des Vins v kanadském Quebeku. Ve třicátém ročníku soutěže se utkalo 1722 vín z celého světa, z toho 48 vyslali vinaři z ČR. Národní vinařské centrum to sdělilo v tiskové zprávě. Jedním z úspěšných účastníků soutěže bylo uskupení Bohemia Sekt. Jejich Bohemia Sekt Prestige Brut 2010 získal zlatou medaili, Bohemia Sekt Prestige Brut 2011 stříbrnou. Habánské sklepy v Quebeku pozlatily svůj Tramín červený 2012 pozdní sběr, stejně jako Vinařství Pavlov Tramín červený 2012 výběr z hroznů. Další zlaté medaile patří Vinařství Vladimír Tetur s vínem Irsai Oliver 2012 kabinetní a Rulandské šedé 2012 pozdní sběr.

Chirurg Bohdan Pomahač dostal v Olomouci čestný doktorát

Celosvětově uznávaný plastický chirurg Bohdan Pomahač převzal d zástupců Univerzity Palackého v Olomouci čestný doktorát. Udělení čestné vědecké hodnosti v prostorách Arcibiskupského paláce přihlíželo 26 rektorů tuzemských i zahraničních univerzit. Doktorát dostal český chirurg žijící v USA, který jako jeden z prvních na světě provedl úspěšnou celkovou transplantaci obličeje, za významný přínos k rozvoji metod plastické chirurgie v oblasti obličejových rekonstrukcí. Pro oceněného špičkového chirurga je to první čestný doktorát, který dostal.

Paterčata zůstanou ještě aspoň týden na JIP, daří se jim dobře

První česká paterčata, která se narodila v neděli císařským řezem v pražské podolské porodnici, zůstanou ještě minimálně týden na jednotce intenzivní péče. Dětem se ale daří dobře. Dvě z nich už nepotřebují infuze a dostávají jen mateřské mléko. Novinářům to řekl primář neonatologie Zbyněk Straňák. Bez komplikací je i matka. Děti jsou v inkubátorech. Čtyři chlapci - Deniel, Michael, Martin a Alex - vážili při narození 1214, 1318, 1340 a 1050 gramů, Tereza 1250 gramů. Holčička a nejsilnější chlapec se už obejdou bez infuzí a mají jen mateřské mléko.

Český soubor Tantehorse třikrát vyprodal divadlo ve Washingtonu

Český soubor fyzického a tanečního divadla Tantehorse na přelomu května a června třikrát za sebou vyprodal divadlo Atlas Theatre ve Washingtonu a získal pochvalné recenze. Členové souboru Miřenka Čechová a Radim Vizváry tak dokázali, že ve svém oboru patří mezi světovou špičku, uvedla mluvčí souboru. Úspěch souboru Čechové a Vizváryho znamená podle mluvčí další bod pro český tanec a fyzické divadlo a jeho renomé ve světě. Tantehorse nyní mimo jiné čeká prezentace na European Dance Festival na Kypru, Mezinárodním festivalu Sztuki mimu ve Warsavě a na největším Fringe festivalu v Edinburghu. Tam v rámci Czech Dance Collection spolu se soubory Vertedance a Spitfire Company představí inscenaci S/He Is Nancy Joe.

Ze sportu:

Česká fotbalová reprezentace se rozhodla věnovat dva miliony korun klubům, jejichž hřiště v minulých dnech poničily rozvodněné řeky. Obnos věnují z vlastního Fondu národního týmu, z nějž pravidelně přispívají na různé charitativní účely. Vedení týmu o tom informovalo na tiskové konferenci před pátečním zápasem kvalifikace MS proti Itálii.

Tenisté Lucie Hradecká a František Čermák získali na Roland Garros titul ve smíšené čtyřhře. Ve finále pařížského grandslamu zdolali domácí Kristinu Mladenovicovou a Kanaďana Daniela Nestora 1:6, 6:4 a 10:6. Na French Open se česká dvojice radovala z triumfu ve smíšené čtyřhře poprvé od roku 1991, kdy soutěž ovládli sourozenci Cyril a Helena Sukovi.

České tenistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou si potřetí za sebou zahrají v semifinále čtyřhry na Roland Garros. Vítězky pařížského grandslamu z roku 2011 ve čtvrtfinále porazily Caru Blackovou ze Zimbabwe s Marinou Erakovicovou z Nového Zélandu 2:6, 7:6 a 6:4. Na postup mezi čtyři nejlepší páry naopak nedosáhla Lucie Šafářová s Anastasií Pavljučenkovovou, které podlehly rusko-slovinské dvojici Naďa Petrovová, Katarina Srebotniková dvakrát 3:6.

Trenérem fotbalistů Jablonce zůstane Roman Skuhravý, který vedl tým v závěru uplynulé sezony po odvolaném Václavu Kotalovi. S klubem podepsal smlouvu do 30. června 2015. V tiskové zprávě o tom ČTK informoval generální sekretář Baumitu Tomáš Bárta.

Hokejisté Bostonu udolali ve třetím finále Východní konference Pittsburgh až ve druhém prodloužení 2:1 a v sérii vedou 3:0 na zápasy. První gól vítězů vstřelil David Krejčí. Zápas rozhodl v čase 95:19 Patrice Bergeron, u jehož trefy si připsal asistenci Jaromír Jágr.

Čeští fotbalisté mají před sebou zápas pravdy. Proti vicemistrům Evropy z Itálie potřebují v pátek doma zvítězit, aby se vrátili do boje o účast na mistrovství světa. Pokud by ztratili další body, jejich šance na postup už by byly spíše teoretické. Vědí, že proti silné Itálii bude těžké vyhrát, na druhou stranu si věří.

Čeští fotbalisté si v žebříčku FIFA polepšili o jedno místo na 24. příčku. Pomohl jim k tomu propad Švédska a Chile, naopak se před český výběr dostalo Mali. Páteční soupeř svěřenců trenéra Michala Bílka Itálie zůstala osmá. Dál vede Španělsko, které je v čele už pět let. Brazílie, která žebříčku dlouhá léta vládla, klesla na 22. místo, což je pro ni nejhorší postavení v historii.

České basketbalistky porazily v pátém přípravném zápase před mistrovstvím Evropy Čínu 71:52. Nejlepší střelkyní domácích v úvodním duelu turnaje v Karlových Varech byla Kateřina Elhotová, která si připsala 13 bodů, s deseti body jí sekundovaly Veronika Bortelová a Michaela Zrůstová.

Tenista Radek Štěpánek postoupil do semifinále challengeru Czech Open v Prostějově. Pod zataženou střechou pátý nasazený hráč porazil španělského antukáře a turnajovou čtyřku Alberta Montaňése 6:3, 6:4.

Hvězda fotbalové ligy Jiří Štajner opouští Liberec a přestupuje do Mladé Boleslavi, kde se dohodl na roční smlouvě s následnou opcí. Řekl to hráčův manažer Jiří Müller. V minulých dnech se spekulovalo také o Štajnerově možném odchodu do Sparty, ale sedmatřicetiletý útočník nakonec zamířil do týmu jiného libereckého rivala.

České basketbalistky porazily v pátém přípravném zápase před mistrovstvím Evropy Čínu 71:52. Nejlepší střelkyní domácích v úvodním duelu turnaje v Karlových Varech byla Kateřina Elhotová, která si připsala 13 bodů, s deseti body jí sekundovaly Veronika Bortelová a Michaela Zrůstová.

Fotbalisté HFK Olomouc v dohrávaném 17. kole druhé fotbalové ligy deklasovali na svém hřišti Vlašim 4:0 a v konečné tabulce obsadili třetí místo. Už jistý vítěz soutěže Znojmo prohrál 1:3 v Pardubicích, druzí Bohemians Praha 1905 remizovali 0:0 v Sokolově, který skončil čtvrtý kvůli horším vzájemným zápasům s HFK.

Plavecký stadion v Podolí je po dvoudenním uzavření opět v provozu. Zaměstnancům největšího plaveckého areálu v České republice se podařilo odčerpat vodu prosakující do suterénních prostor a zprovoznit veškeré technické zázemí stadionu.

Počasí v pátek:

Bude polojasno až oblačno, během dne na většině území přeháňky. Nejvyšší teploty v pátek 19 až 23°C.