Zprávy

0:00
/
0:00

Výbuch domu v centru Prahy zranil 40 lidí, bylo mezi nimi i šest cizinců

Při pondělním výbuchu v centru Prahy bylo zraněno 40 lidí, většina z nich lehce. Dva pacienti jsou zraněni vážně. Záchranáři pod troskami zatím žádnou oběť nenašli. Pátrání bude pokračovat, nasazeni jsou policejní psi, řekl novinářům primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Příčinou exploze, která poškodila i okolní domy, byl pravděpodobně únik plynu. Co do počtu zraněných jde o nejničivější explozi v České republice za poslední roky. Výbuch nastal podle hasičů v čtyřpodlažním domě poblíž Smetanova nábřeží. První informace mluvily o dvou pohřešovaných lidech. Ti byli ale později nalezeni.

Ředitel záchranné služby Zdeněk Schwarz na tiskové konferenci řekl, že mezi zraněnými je šest cizinců, především z Kazachstánu, Portugalska, Německa a Slovenska. Jeden muž narozený v roce 1948 má těžká zranění, mladší žena má od výbuchu poškozené ucho. Doprava v širším centru celý den kvůli uzavírkám vázla, tvořily se dlouhé kolony tramvají. Evakuováno bylo 230 lidí, mimo jiné z budov Národního divadla, Akademie věd ČR či fakulty sociálních věd a filmové fakulty. Kdy se budou moci vrátit, ale není jasné. Pokud to bude třeba, nabídne jim magistrát náhradní ubytování. Praha kvůli neštěstí zřídila krizovou linku 800 100 991, na které jsou lidem k dispozici všechny potřebné informace.

Nosná stěna domu, která je rovnoběžná s Divadelní ulicí, je podle statika vychýlená asi o pět centimetrů. Pracovníci firmy Metrostav ji podepřou pomocí teleskopických vzpěr. Nosné konstrukce okolních domů podle statika poškozeny nejsou. Mnohé domy v okolí mají jen rozbité skleněné výplně oken. Policie odpoledne zaznamenala u kavárny Slávia v centru Prahy další únik plynu. Musela být odkloněna doprava, večer už ale fungovala normálně.

Nečas: Výbuch domu v centru Prahy nebyl teroristickým činem

Podle premiéra Petra Nečase ukazují všechny dosavadní informace, že výbuch domu nebyl teroristickým činem. Potvrdil mu ředitel Bezpečností informační služby Jiří Lang. Nečas pevně doufá, že se potvrdí dosavadní informace, že nejsou oběti na životech. Nečas také velmi ocenil práci integrovaného záchranného systému. "Práce hasičů, lékařů, záchranářů i policistů tady byla naprosto perfektní. Koordinace velmi kvalitní. Rychlé dojezdové doby. Hasiči do pěti minut, policisté do sedmi minut, podobně i sanitky," řekl Nečas.

Výbuch v Praze se stal hlavní zprávou světových médií

Výbuch v centru Prahy se načas stal hlavní zprávou mnohých světových médií. Informovaly o něm mimo jiné zpravodajské televize CNN, BBC nebo Sky News, servery předních zahraničních deníků i tiskové agentury. Zpráva o neštěstí se šířila rovněž na internetových sociálních sítích a o události se debatovalo na internetových diskuzních fórech. Na webových stránkách CNN a Sky News se zpráva o výbuchu záhy objevila jako žhavá aktualita. "Pražská exploze za sebou nechala desítky zraněných," hlásal barevně zvýrazněný titulek na britském zpravodajském kanále. Kromě údajů o počtu zraněných se servery listů jako Daily Mail, Bild, Le Parisien či La Stampa věnovaly hlavně popisu devastujících účinků exploze, kterou označovaly jako mohutnou nebo silnou. Všechny zdůrazňovaly, že vybuchl pravděpodobně unikající plyn. Mimořádnou pozornost výbuchu v Praze věnovala ruská média. Všechny ruské tiskové agentury s odvoláním na ruské velvyslanectví oznámily, že mezi zraněnými nejsou žádní turisté z Ruska.

MFD: Fico by uvítal případné jmenování Klausové

Slovenský premiér Robert Fico by uvítal případné jmenování Livie Klausové na post českého velvyslance na Slovensku. Uvedl to deník MfDnes s odvoláním na svůj rozhovor s šéfem slovenského kabinetu. "Livia Klausová by byla přijata velmi dobře, ta myšlenka se mi líbí," citoval list MfDnes slovenského předsedu vlády Fica. Podle deníku se spor kolem velvyslance ČR na Slovensku "se nevede ani tak o obsazení méně významné ambasády, ale spíše o vymezení pozic. Přímo zvolený prezident Miloš Zeman by si rád rozšířil své pravomoci, ministerstvo zahraničí mu to nechce dovolit". Jmenování Klausové velvyslankyní na Slovensku si přeje Zeman, jeho neúspěšný protikandidát v prezidentské volbě a šéf diplomacie Karel Schwarzenberg je naopak proti. Důvodem je podle něj kromě jiného skutečnost, že Klausová, která v kampani před volbou hlavy státu podporovala Zemana, není kariérní diplomatkou.

Rakouský Nejvyšší soud potvrdil konec řízení kvůli Diag Human

Rakouský Nejvyšší soud definitivně zastavil exekuční řízení vedené proti České republice kvůli sporu se společností Diag Human. Nevyhověl reviznímu odvolání firmy, sdělil mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Robert Hurt. Firma Diag Human se kvůli svým požadavkům na odškodnění začala obracet od počátku roku 2011 na zahraniční soudy. Její nárok hned zpočátku nepravomocně uznaly pařížský a vídeňský soud. Odvolací senáty ve Francii i v Rakousku ale prvoinstanční verdikty změnily. Diag Human si nárokuje mnohamiliardové odškodnění. Podle dřívějšího vyjádření právního zástupce společnosti Jana Kalvody pak přesáhla částka s úroky již deset miliard. Strany se však doposud přou o to, zda bylo toto rozhodnutí pravomocné.

Ministerstvo spravedlnosti zruší tendr na náramky pro vězně

Ministerstvo spravedlnosti se rozhodlo zrušit vypsaný tendr na elektronické náramky pro domácí vězně a do června vypsat nový. Úřad přitom ještě před měsícem uváděl, že ostrý provoz náramků začne v polovině letošního roku. Mluvčí resortu Štěpánka Čechová sdělila, že současná zakázka by mohla působit jako předimenzovaná, protože počet odsouzených k domácímu vězení se snížil v důsledku amnestie. Alternativní trest domácího vězení se v českém prostředí ujímá jen pomalu. Řada soudců se jej zdráhá ukládat právě proto, že stát ještě nedořešil otázku monitoringu. Ačkoliv tento trest existuje v českém trestním právu od ledna 2010, vězně zatím nekontroluje nepřetržitě elektronika, ale namátkově pracovníci Probační a mediační služby.

Forbes: Mezi Čechy je šest dolarových miliardářů

Šest nejbohatších Čechů se řadí mezi dolarové miliardáře. Uvádí to žebříček, který zveřejnil časopis Forbes. V zatím posledním celosvětovém žebříčku dolarových miliardářů zveřejněným Forbesem v březnu byli čeští zástupci čtyři. Česká odnož časopisu zařadila mezi Čechy s majetkem v hodnotě přesahující miliardu dolarů (zhruba 20 miliard korun) nově také majitele skupiny CPI Radovana Vítka a majitele těžební skupiny Czech Coal Pavla Tykače. Nejbohatším Čechem podle Forbesu zůstává majitel finanční skupiny PPF Petr Kellner. Hodnotu jeho majetku časopis vyčíslil na 208 miliard korun. Na druhé místo v Česku řadí Forbes majitele holdingu Agrofert Andreje Babiše s majetkem o hodnotě 40 miliard korun. Vítek se zařadil na třetí místo s majetkem oceněným na 38,8 miliardy korun, Tykač byl čtvrtý se jměním 33 miliard korun. Na páté místo klesl dosud třetí nejbohatší Čech Zdeněk Bakala. Jeho majetek, který Forbes vyčíslil na 26,9 miliardy korun, se snížil kvůli poklesu hodnoty akcií těžební společnosti NWR, kterou vlastní Bakalova skupina BXR.

Obyvatelé ostravského Přednádraží podepsali nové nájemní smlouvy

Obyvatelé domu číslo osm v ostravském ghettu Přednádraží podepsali nové nájemní smlouvy. Majitel objektu Oldřich Roztočil chce, aby se dům opět zaplnil nájemníky. Novinářům řekl, že obsazeno je 11 bytů ze 14, přičemž 13 z nich je podle něj obyvatelných. Do dalších domů, které jsou zdevastované, nikoho stěhovat nechce. Roztočil obnovuje smlouvy s dvouměsíční platností poté, kdy ostravský krajský soud rozhodl, že jeho společnost Domy Přednádraží nemusí zaplatit pokutu 30.000 korun za to, že nevyklidila prostory v Přednádraží. Kumar Vishwanathan, jenž s lidmi v Přednádraží spolupracuje, míní, že soud svým rozhodnutím zpochybnil způsob, jak stavební úřad podal návrh o vyklizení budov.

Pojišťovací agenti daňovými úniky připravili stát o miliony korun

Na 9400 pojišťovacích agentů podle předběžných zjištění finanční správy řádně nepodalo daňová přiznání za roky 2010 a 2011. Státu tak vznikla škoda za desítky milionů korun. Sdělila to mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Homolová. Dotyčným pojišťovacím agentům hrozí pokuty a sankce, mohou však ještě dodatečně podat daňová přiznání se správnými údaji. Finanční správa zkontrolovala příjmy 26.000 pojišťovacích agentů a zprostředkovatelů. Zjistila, že 4500 z nich nepřiznalo příjmy ze své činnosti za rok 2010 a dalších 4900 příjmy za rok 2011 nezdanilo.

Celníci zajistili padělky za osm milionů korun

Jihočeští celníci zajistili padělané zboží za osm milionů korun. Šlo o plagiáty textilního zboží, doplňků, hodinek, brýlí, obuvi i hraček. Padělky se objevily v minulých dnech v kamenných obchodech i v tržnici, řekl mluvčí celníků Vladimír Pešek. První kontrolu celníci uskutečnili v pátek 26. dubna ve Strážném na Prachaticku. V tržnici zajistili padělky téměř za milion korun. V neděli 28. dubna kontrolovali kamenné obchody ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku. Při nich objevili padělky značkových výrobků za více než sedm milionů korun. Od začátku letošního roku celníci zadrželi padělané zboží za více než 63 milionů korun. Nejčastěji šlo o textilní výrobky, doplňky a pirátské kopie CD a DVD nosičů.

České spořitelně ve čtvrtletí klesl čistý zisk

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, snížila za letošní první čtvrtletí konsolidovaný čistý zisk o 5,7 procenta na 4,2 miliardy korun. Neauditované výsledky podle mezinárodních účetních standardů oznámila banka. Důvodem poklesu je stagnace v ekonomice.

Čtvrtletní zisk automobilky Škoda Auto prudce klesl

Provozní zisk mladoboleslavské automobilky Škoda Auto se v prvním čtvrtletí propadl téměř o polovinu na 112 milionů eur (necelé tři miliardy Kč) z 209 milionů eur před rokem. Výsledky byly zasaženy nižším prodejem a vysokými náklady na uvedení nových modelů na trh. Oznámila to mateřská společnost Volkswagen. Prodej divize Škoda podle Volkswagenu klesl o více než 13 procent na 179.000 vozů. Tržby se snížily o 17 procent na 2,4 miliardy eur. Škoda Auto hodlá do roku 2018 vyrábět minimálně 1,5 milionu aut ročně. Do roku 2015 chystá kompletní obměnu všech modelů.

Automobilka TPCA chce do června přijmout 350 zaměstnanců

Automobilka TPCA v Kolíně chce do června přijmout 350 agenturních zaměstnanců. Dostala více objednávek, než předpokládala, a zrychluje linku, řekl v Kolíně tiskový mluvčí TPCA Radek Kňava. V okrese Kolín byla v březnu nejvyšší nezaměstnanost ve Středočeském kraji, a to 8,9 procenta. Automobilka loni změnila systém výroby, místo tří výrobních týmů má pouze dva a střídají se ranní a noční směna od pondělí do čtvrtka. TPCA loni meziročně klesl zisk před zdaněním o 50 milionů na 320 milionů korun. Z automobilky v roce 2012 vyjelo 215.000 aut, což bylo meziročně o pětinu méně. Tržby společnosti meziročně klesly o 14 procent na více než 34,1 miliardy korun. Největší zájem bylo loni o vůz Toyota Aygo s 517 prodanými auty, následoval Citroën C1 s 463 a Peugeot 107 s 200 auty. Většina vyrobených vozidel směřovala na zahraniční trhy.

Student Agency chce vybudovat největší taxislužbu v Praze

Student Agency se chystá vstoupit na trh pražských taxislužeb a do roka v hlavním městě vybudovat největší společnost v oboru. Řekl to majitel společnosti Radim Jančura. Ten je jednatelem nově vzniklé společnosti Tick Tack Taxi, v níž má Student Agency 80procentní podíl. Jančura slibuje tisíc nových vozů. Taxislužba je po autobusech a vlacích třetí segment veřejné dopravy, do kterého se Jančura se svou Student Agency pouští. Podle Jančury by taxíky v průměru neměly být starší než jeden rok.

Plzeňská Škoda Transportation má nového partnera v Rusku

Petrohradská společnost Kirovskij zavod se stala novým partnerem české firmy Škoda Transportation při výrobě kolejové techniky pro ruský trh. Oznámil to ruský tisk s odvoláním na vedení firmy. Kirovskij zavod ve společné firmě s plzeňským výrobcem převzal roli partnera po jiné ruské společnosti Vagonmaš. Ta se podle ruského listu dostala do finančních potíží. Vagonmaš měl ve společném podniku 49 procent akcií. Kirovskij zavod jeho podíl převzal a další procento odkoupil. O hodnotě kontraktu média neinformují. S novým partnerem chce Škoda Transporation podle agentury ITAR-TASS rozšířit vozový park dopravních podniků v Petrohradě, Moskvě a dalších velkých ruských městech. Do konce roku 2015 mají tržby dosáhnout částky nejméně čtyři miliardy rublů (2,5 miliardy korun).

Astma trápí 800.000 Češek a Čechů

Astma trápí 800.000 Češek a Čechů, jen asi půl milionu se s ním léčí, ostatní lékaře nevyhledají. Na akutní těžké astma zemře v ČR ročně asi 95 lidí. Tři až pět procent nemocných má obtížně léčitelné astma, starají se o ně lékaři ve specializovaných centrech. Zvýšené riziko onemocnění je v rodinách, kde už astma nebo jiná alergická onemocnění jsou, řekl ředitel České iniciativy pro astma (ČIPA) profesor Petr Pohunek. Cílem v ČR i ve světě je podle něj snížit v příštích pěti letech nejméně o polovinu počet případů, kdy musí být astmatik přijat s komplikacemi do nemocnice. V ČR se situace v tomto směru rok od roku zlepšuje. V roce 2000 muselo kvůli astmatu do nemocnice přes 8000 lidí, v roce 2009 necelých 5500.

Na Masarykově univerzitě začnou díky fondu bádat izraelští vědci

Na Masarykově univerzitě v Brně začnou bádat a přednášet izraelští vědci. Umožní jim to nový nadační fond Theodor Herzl Chair, jehož vznik v brněnské vile Tugendhat stvrdili svým podpisem český ministr školství Petr Fiala a izraelský velvyslanec Jaakov Levy. Fond umožní badatelům a učitelům, zejména z oblasti humanitních věd, strávit v Brně dva týdny až šest měsíců. Financování zajistí Izrael, tamní vláda na příštích pět let uvolnila 416.000 dolarů (přibližně 8,24 milionu korun). První izraelští odborníci se mohou o místa v Brně ucházet už letos do 1. července, později pak vždy jednou ročně do 31. prosince. O tom, kolik z nich se do Česka skutečně vydá, rozhodne odborná komise. Spolupráce mezi českými a izraelskými vědci funguje také v opačném směru. Díky desetimilionovému daru české vlády loni vznikl při vysoké škole v Herzliji nadační program nazvaný Masaryk Distinguished Chair, který umožňuje českým vědcům pobývat, přednášet a bádat v tamním Interdisciplinárním centru.

Polansky v Praze otevřel téma holocaustu českých Romů

Americký spisovatel Paul Polansky, který v 90. letech otevřel téma holocaustu českých Romů, v neděli v pražském klubu Pilot opět hovořil o neochotě tuzemských politiků připustit podíl Čechů na likvidaci Romů v nacistickém pracovním táboře v Letech u Písku a dalších místech. Kontroverzní historik ve své přednášce s názvem Holocaust po česku hovořil také o svých zkušenostech z práce pro Romy v Kosovu, kde již 14 let působí. Setkání uspořádala organizace Antifa. Letský tábor byl v období 1942 až 1943 vězením pro Cikány, cikánské míšence a osoby žijící po cikánsku. V nelidských podmínkách zde čekala smrt na 326 mužů, žen a dětí. Dalších 540 vězňů bylo posláno do vyhlazovacího tábora Auschwitz - Birkenau. Památník těchto událostí byl v roce 1998 prohlášen kulturní památkou, nachází se však v blízkosti vepřína. Proti tomu protestují Romové a aktivisté zaměřen na lidská práva. Premiér Petr Nečas (ODS) však loni řekl, že vláda nyní nemá peníze na to, aby vepřín odkoupila.

Výstava připomene 60. výročí televizního vysílání

Počátky televizního vysílání v Československu připomene nová výstava v Národním technickém muzeu v Praze. Návštěvníkům představí historii televizních přijímačů i vysílací techniky, součástí je také ukázka dobových fotografií a průřez pořady Československé a později České televize. Výstavu připravenou v rámci oslav 60. výročí vysílání novinářům představili zástupci Národního technického muzea a televize. Veřejnosti se otevře ve středu a potrvá do konce roku. Výstava je součástí letošních celoročních oslav, jimiž se ČT připomíná svůj začátek. Výstava v technickém muzeu je věnována mimo jiné tehdejším televizorům československé, sovětské i americké výroby. K vidění jsou přijímače černobílé i barevné.

Slavnosti svobody v Plzni nabídnou kulturu i vojenskou techniku

Seskok parašutistů na plochu centrálního náměstí, dva dobové a jeden současný armádní kemp, kolonu vojenské historické techniky, prezentaci Armády ČR, pietní akty u pomníků a setkání s válečnými veterány nabídnou letos v Plzni Slavnosti svobody. I když letošní program je méně bohatý než při kulatých a půlkulatých výročích konce války, organizátoři připravili nabídku akcí od 3. do 6. května. Slavnosti vyvrcholí v den výročí osvobození Plzně americkými vojáky 6. května vzpomínkovým aktem u pomníku Díky, Ameriko!, řekla novinářům Hana Reitspiesová z plzeňského magistrátu. Diváci ale nepřijdou o jednu z nejoblíbenějších částí programu - nedělní jízdu zhruba stovky vojenských historických amerických vozů nazvanou Convoy of Liberty. Do programu se letos zapojila ve větší míře také česká armáda a připravila téměř dvacítku programů. Mimo jiné to budou dynamické ukázky z činnosti vojenských jednotek, současná technika a dovednostní a sportovní soutěže.

V Dolních Vilémovicích se otevře muzeum Jana Kubiše

Zrekonstruovaný rodný dům Jana Kubiše, účastníka atentátu na Reinharda Heydricha, se v Dolních Vilémovicích pro veřejnost zpřístupní 22. června. Obec tam ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem otevře výstavu osobních Kubišových věcí. Součástí akce bude pietní akt ke Kubišovým nedožitým stým narozeninám. Kubiš v roce 1942 spolu s Jozefem Gabčíkem úspěšně zaútočil v Praze na třetího muže nacistické říše Heydricha. Mezi exponáty budou i předměty a dokumenty nalezené začátkem dubna pod schody na půdu. Stálá expozice, mapující Kubišův život a okolnosti atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha, bude podle starostky otevřena později. Nevyužívaný a chátrající objekt Kubišova rodného domu získala obec od soukromého vlastníka. Rekonstrukce, která začala loni koncem roku po dokončení svépomocné opravy střechy, je z větší části hotova. Jan Kubiš se v Dolních Vilémovicích narodil 24. června 1913. Za druhé světové války se stal v Británii členem skupiny Anthropoid, která byla připravována na vysazení v protektorátu. Po atentátu na Heydricha se s dalšími atentátníky ukryl v kryptě kostela v Resslově ulici v Praze. Po útoku oddílů SS a gestapa byl 18. června 1942 zabit.

Ze sportu:

Českobudějovický brankář Jakub Kovář onemocněl hnisavou angínou a přijde o hokejové mistrovství světa ve Stockholmu. Trenér Alois Hadamczik místo něj dodatečně nominoval Pavla Francouze z Litvínova. Dalšími gólmany v týmu jsou Ondřej Pavelec z Winnipegu a Alexander Salák ze švédského Färjestadu.

Tenista Lukáš Rosol je po premiérovém vítězství na turnaji ATP v Bukurešti 35. v žebříčku a je poprvé českou dvojkou za šestým Tomášem Berdychem.Čerstvá česká tenisová dvojka se po víkendovém triumfu v úterý představí domácím fanouškům. Nejvýše nasazený hráč challengeru Prosperita Open 2013 se v úterý v prvním kole na ostravské antuce utká s Adamem Pavláskem.

Deset posil z NHL zařadil trenér českých hokejistů Alois Hadamczik do pětadvacetičlenné nominace na světový šampionát ve Stockholmu. Ve výběru je celkem sedm hráčů, kteří získali loni bronz v Helsinkách, a také šest nováčků na mistrovství světa. Benjamínkem mužstva je devatenáctiletý slávistický útočník Tomáš Hertl.

Čeští hokejisté prohráli na závěr Českých her v Brně s Ruskem v přímém souboji o celkový triumf v Euro Hockey Tour 1:2 a skončili druzí o pět bodů za sbornou. Tým kouče Aloise Hadamczika vedl v generálce na mistrovství světa od páté minuty po trefě Ivana Rachůnka, ale v druhé třetině skóre otočili Jegor Averin a Kirill Petrov. V tabulce turnaje odsunuli Rusové český tým na třetí pozici.

Fotbalisté Liberce zvítězili ve 25. kole první ligy na hřišti Mladé Boleslavi 3:2. Obhájce titulu tak vyhrál popáté za sebou bez inkasovaného gólu a bodově se dotáhl na třetí Jablonec a čtvrtou Olomouc. Vítězný gól dal Štajner v první minutě nastavení chvíli poté, co domácí srovnali. Podruhé za sebou se za Liberec dvakrát trefil Rabušic.

O nejlepší český výsledek ve víkendových závodech mistrovství Evropy v bikrosu v Pardubicích se postarala Aneta Hladíková, která na domácí dráze vybojovala třetí místo. V sobotu skončila desátá žena z olympijských her v Londýně na čtvrté příčce, která jí patří v průběžném pořadí šampionátu.

Český útočník Zdeněk Ondrášek pomohl svým druhým gólem v tomto ročníku norské ligy fotbalistům Tromsö k vítězství 2:1 nad Haugesundem. Rosenborg s reprezentačním záložníkem Bořkem Dočkalem dohrával bez dvou vyloučených a Sadnesu podlehl 0:1.

Čeští tenisté budou hostit Argentinu v zářijovém semifinále Davisova poháru v pražské O2 areně. Dějiště zápasu definitivně potvrdili pořadatelé z České sportovní. Po loňském finálovém triumfu v libeňské hale nad Španělskem se tentokrát tým kapitána Jaroslava Navrátila pokusí tamtéž vybojovat postup do utkání o titul.

Petr Bartůněk a Simona Baumrtová vyhráli 20. ročník Velké ceny Ostravy v plavání. Závodník Chemičky Ústí nad Labem Bartůněk si v krytém padesátimetrovém bazénu v Porubě zajistil triumf časem 28,96 sekundy na trati 50 metrů prsa, zástupkyně dalšího severočeského klubu z Chomutova Baumrtová zvládla 200 metrů znak za 2:10,19 a předvedla nejhodnotnější čas celého víkendu.

Fotbalisté Znojma zvítězili ve 25. kole druhé ligy 3:0 nad čtvrtým Varnsdorfem a jsou novými lídry soutěže. Z první příčky odsunuli Bohemians Praha 1905, kteří sice otočili skóre domácího utkání s Táborskem, krátce před koncem ale o vedení přišli a remizovali 2:2. Karviná zdolala Ústí nad Labem 1:0.

Česká republika se o pořádání futsalového mistrovství světa v roce 2016 utká s Kolumbií, která je jediným vážným protikandidátem. To zvyšuje české šance na úspěch, neboť na evropském kontinentu se turnaj nekonal 20 let, zatímco v Jižní Americe ho v roce 2008 hostila Brazílie. Volba pořadatele se uskuteční za měsíc.

Po oblečení s motivy Františka Kupky na letní olympiádě v Londýně budou čeští sportovci na zimních hrách v Soči nosit opět oděv s uměleckým vzorem. Inspirací se stalo podle všeho dílo Alfonse Muchy.

Počasí v úterý:

Bude oblačno, na východě až polojasno. Teploty do 20 stupňů Celsia.