Zprávy

0:00
/
0:00

Premiér Nečas se před summitem EU sejde s britským premiérem Cameronem

Premiér Petr Nečas (ODS) navštíví 29. února a 1. března Velkou Británii. S britským protějškem Davidem Cameronem tak bude jednat jen krátce před summitem EU ke smlouvě o rozpočtové odpovědnosti. Česká republika a Británie se jako jediné země z evropské sedmadvacítky rozhodly k dokumentu zatím nepřipojovat. S Cameronem se Nečas sejde ve čtvrtek 1. března a pak se přesune do Bruselu, kde odpoledne začíná jednání Evropské rady. Už o den dříve se Nečas v Londýně zúčastní vzpomínkového večera na počest nedávno zesnulého českého prezidenta Václava Havla.

Nečas: Nizozemská vláda nesdílí názory tamní krajní pravice

Premiér Petr Nečas (ODS) míní, že nizozemská vláda nesdílí názory tamní krajní pravice, která na webu shromažďuje informace o "nepravostech" lidí ze střední a východní Evropy. Předseda vlády to řekl novinářům den před svou čtvrteční návštěvou Haagu, kde se má mimo jiné setkat s nizozemským premiérem Markem Ruttem. Nizozemská parlamentní krajně pravicová Strana pro svobodu (PVV), kterou vede známý radikál a kritik islámu a přistěhovalectví Geert Wilders, vyzvala v minulých dnech na svém webu, aby Nizozemci udávali údajné špatné chování občanů východoevropských zemí. V Haagu proti tomu už v úterý oficiálně protestovali velvyslanci zemí z východu EU, včetně českého. "Jsem přesvědčený, že názory, které zazněly v souvislosti s touto webovou stránkou, jsou názory, které nesdílí vláda Nizozemského království," řekl Nečas. Podobně jako předseda vlády se už v úterý vyjádřilo i ministerstvo zahraničí. Nečas také poznamenal, že není zvykem vzkazovat dopředu zahraničním partnerům prostřednictvím médií, co na blížících se jednáních probíráno.

Vláda schválila teze zákona, který má depolitizovat státní správu

Depolitizace státní správy, její profesionalizace a vyšší kvalita jsou cíle chystaného zákona o úřednících veřejné správy, jehož teze schválila vláda. Novinářům to po jednání kabinetu řekl premiér Petr Nečas (ODS). Zdůraznil, že ministerstvo vnitra začne neprodleně pracovat na konkrétní podobě zákona, která má být hotova do konce září. Odpolitizování státní správy už nebude podle premiéra zajišťováno existencí funkce ředitele úřadu ministerstva jako hranice mezi kariérními úředníky a politicky jmenovanými lidmi. Nečas se místo toho zmínil o modelu, kdy vždy polovina křesel náměstků na určitém ministerstvu je funkce politická a polovina je vyhrazena pro kariérní úředníky. Podobné rozdělení podle něj funguje například v Německu či ve Velké Británii. Sobotka onačil počty náměstků na ministerstvech za věc technické povahy. Klíčové podle něj je, aby personální ředitel úřadu byl chráněn podobně jako šéfové kontrolních odborů, aby nemohl být ministrem tak jednoduše jako nyní vyměněn. Chystaný zákon o úřednících by měl nahradit zákon o státní službě z roku 2002, jehož účinnost byla na konci loňského roku už popáté a zřejmě definitivně odložena. Pracovní poměry státních úředníků se tak nyní řídí zákoníkem práce, ze zákona o státní službě platí jen několik jeho ustanovení.

Nečas: Dobeš vyvine úsilí pro řešení problémů s čerpáním peněz EU

Ministr školství Josef Dobeš (VV) a jeho tým jsou si vědomi naléhavosti situace s čerpáním evropských fondů pro rozvoj vzdělání a vyvinou "maximální úsilí", aby se problémy odstranily, řekl po jednání vlády premiér Petr Nečas (ODS). Kabinet se zabýval informacemi ministerstva školství o pokroku v operačním programu Vzdělání pro konkurenceschopnost, který se kvůli problematickému čerpání stal terčem kritiky Evropské komise. Podle stínového ministra školství ČSSD Marcela Chládka si vláda zřejmě neuvědomuje vážnost situace, protože zpráva byla ministrům dána pouze k informaci. ČSSD ministru Dobešovi a jeho týmu nevěří a soudí, že si s čerpáním evropských prostředků neví rady, proto připravuje vlastní alternativu čerpání. Představí ji příští týden v pátek po jednání stínové vlády, která ji podrobně projedná. Návrhy ČSSD budou reagovat nejen na výtky EK, ale i na kritickou zprávu OECD, dodal. Podle premiéra jsou potíže s čerpáním evropských dotací na školství a vzdělávání závažné a vyžadují "poměrně razantní a jasně čitelné kroky". Uvedl nicméně, že se kolem evropských fondů vytváří hysterie, která je postavena na nesprávných předpokladech. Premiér odmítl informace, že by měl být pozastaven přísunu peněz z dalších dotačních programů EU do České republiky.

Vláda podpořila zákon posilující práva obětí trestných činů

Vláda schválila návrh zákona, který má v budoucnu zajistit různé formy pomoci obětem trestných činů a posílit ochranu poškozených, informoval novináře premiér Petr Nečas (ODS). Materiál, který kabinetu předložil ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS), si za cíl klade také sjednocení nyní roztříštěné právní úpravy, aby byla pro oběti srozumitelnější a jednodušší. "Jedná se o úplně nový zákon. Dosud byla otázka obětí trestných činů neúplně upravena v několika právních předpisech," připomněl Pospíšil. Samostatný zákon podle něj ČR přibližuje ostatním státům západní Evropy, kde v trestním řízení je "vždy oběť preferována, výrazně chráněna". Oběti trestných činů budou mít právo získat odbornou právní pomoc, požádat o citlivé zacházení, dostat krátkodobou ochranu či peněžitou pomoc. Normu musí ještě projednat a schválit parlament a podepsat prezident.

Vláda pro vznik registru přestupků, pomůže s drobnou kriminalitou

Vznik účinného nástroje pro boj s drobnou majetkovou kriminalitou má představovat zřízení registru těch přestupků, které se po třech opakováních stanou trestným činem, míní vláda. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) novinářům řekl, že kabinet souhlasil s jím předloženou analýzou této problematiky. Ještě na jaře proto navrhne konkrétní podobu zákona o takovém registru. "Jsem rád, že vláda tu věc dotahuje do konce na rozdíl od registru bankovních účtů, který měla rovněž v programu," reagoval šéf opoziční ČSSD Bohuslav Sobotka. Podotkl, že je to také požadavek měst a obcí ve Šluknovském výběžku. Sobotka vyjádřil politování nad tím, že vláda nesouhlasí s návrhem ČSSD prodloužit promlčecí lhůty u přestupků z nynějšího jednoho na dva roky. Navzdory odmítavému postoji kabinetu se ČSSD pokusí návrh prosadit ve sněmovně, dodal.

Drábek: Předdůchody by mohla čerpat až třetina lidí

Takzvané předdůchody, které mají umožnit odchod do předčasné penze za lepších podmínek než nyní, by mohla pobírat v budoucnu až třetina lidí. Zavedeny by mohly být již příští rok, stát i penzijní fondy se na to stačí včas připravit. V rozhovoru s ČTK to řekl ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09). Mimo jiné také odmítl možnost posunout zavedení nového, druhého spořícího pilíře penzijního systému na pozdější dobu. Předdůchody mají být výhodnější než klasické předčasné důchody. Do nich mohou lidé odejít už nyní. Mají však penzi vypočítanou z menší procentní výměry, a tudíž nižší, než kdyby se nechali penzionovat v řádném termínu. To u předdůchodů nebude. Požádat o takzvaný předdůchod budou moci podle plánů vlády lidé, kteří budou mít v rámci doplňkového penzijního spoření, tedy transformovaného současného penzijního připojištění, naspořené prostředky. Ty by jim měli naspořit zaměstnavatelé. Odejít do nich budou lidé moci až pět let před dovršením zákonem daného věku. Vláda počítá s tím, že by předdůchody mohly být zavedeny již příští rok. Toto datum však přednedávnem zpochybnil předseda Asociace penzijních fondů Jiří Rusnok, podle kterého by se na to fondy nemusely stačit připravit. O zavedení předdůchodů bude jednat vláda s odbory a zaměstnavateli na zasedání tripartity 23. února. Jednotlivé strany jsou přitom rozštěpeny v názoru na to, kdo by na ně měl mít nárok. Vláda a část odborů je chce zpřístupnit pro všechny lidi, zaměstnavatelé a druhá část odborů pouze pro rizikové profese.

Ministerstvo zdravotnictví vydalo nezávazné stanovisko k vadným implantátům PIP

Ženám s vadným prsním implantátem PIP, které ho dostaly kvůli rakovině nebo vrozené vadě prsu, by nový implantát mohly uhradit zdravotní pojišťovny. Ženám, které ho mají z kosmetických důvodů, takový nárok nevznikne. Vynětí implantátu, který působí problém, by pojišťovny ale měly zaplatit všem. Uvádí to ministerstvo zdravotnictví v právní analýze, kterou vydalo k úhradě vynětí zdravotně nevhodných implantátů a výměny za implantát jiný. Ministerstvo upozornilo, že jde o právně nezávazný názor. Pokud se zdravotnická zařízení, zdravotní pojišťovny a pacientky nedokážou na úhradě dohodnout smírně, nezbude jim, než se obrátit na soud. Ministerstvo v analýze připomíná, že podle občanského zákoníku zodpovídá zdravotnické zařízení za to, že implantáty jsou v pořádku a zdraví nezávadné. A to i tehdy, kdy nezanedbá žádnou povinnost, například ověřit si certifikáty implantátů a správně s implantáty manipulovat.

Inspekce: Lessy vyplacením vysokých odměn trestný čin nespáchal

Policejní prezident Petr Lessy překročením limitů při udělování odměn policejním šéfům podle Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) trestný čin nespáchal. ČTK to řekla mluvčí inspekce Radka Sandorová s tím, že spis v úterý putoval na ministerstvo vnitra "k dalšímu opatření". Udělené odměny překročily limity stanovené v dřívějším závazném pokynu ministra. Podle médií byly v řadě případů vyšší o desítky tisíc korun. Policejní prezident již dříve uvedl, že si není vědom žádného protiprávního jednání. Mluvčí ministerstva vnitra Pavel Novák řekl, že Kubice nyní zřídí poradní skupinu, která se bude jednáním policejního prezidenta zabývat a navrhne ministrovi další postup. Skupina by měla podle Nováka například posoudit, zda se Lessy kázeňsky neprovinil.

Předseda Strany zelených Liška podal trestní oznámení kvůli údajně antisemitskému článku

Předseda Strany zelených (SZ) Ondřej Liška zaslal Městskému státnímu zastupitelství v Praze trestní oznámení na publicistu Adama B. Bartoše kvůli údajně antisemitskému článku o časopisu Kraus. Text je podle Lišky hluboce antisemitský, rasistický a nenávistný a Bartoš se tím dopustil šíření nenávisti vůči skupině obyvatel pro jejich původ. Text trestního oznámení Liška zveřejnil na Facebooku, jeho podání ČTK potvrdil. Bartoš v článku označil časopis za "plný židovské nenávisti, pravdoláskařské propagandy, výsměchu a urážek". Na článek Kraus tento týden zareagoval například komentátor Lidových novin Luboš Palata, který Bartoše v titulku svého textu označil za "pohanu české novinařiny". Bartoš si v minulosti vysloužil pozornost i kvůli tomu, že vytvořil takzvaný seznam "pravdoláskařů". Nechybí na něm Liška ani Palata, poslední verze čítá na 400 jmen nejrůznějších osobností. Komentátor Hospodářských novin Jindřich Šídlo na to nedávno reagoval tím, že Bartoše na stránkách listu vyzval, aby na seznam doplnil i jeho jméno. Publicista poté na svém blogu napsal, že šlo o "politováníhodné opomenutí". Novináři se již dříve pozastavovali i nad tím, jak Bartošovu tvorbu přijímá prezident Klaus. V rozhovoru pro Lidové noviny, který byl zveřejněn v prosinci 2010, prezident označil jeden z Bartošových textů za geniální.

Archeologové nesouhlasí s novelou památkového zákona

Archeologové považují chystanou novelu zákona o státní památkové péči a archeologii za nepřijatelnou. Ministryni kultury Aleně Hanákové, jejíž resort normu připravil, proto zaslali dopis s prosbou, aby novelu v současném znění nepředkládala ke schválení. Na tiskové konferenci to prohlásil šéf Archeologického ústavu Akademie věd ČR Luboš Jiráň. "Navrhovaná legislativní změna je nevyvážená, některé formální aspekty řeší nepřiměřeně detailně a jiné, odborně důležité, jen povrchně, pokud je zcela nepomíjí," prohlásil Jiráň. Dodal, že v počátcích se na přípravě zákona sice podíleli odborníci na archeologii, ale jejich názory nebyly dostatečně zohledněny. Novela podle Jiráně nebere v potaz rovinu samotného archeologického bádání, ale staví archeology do pozice, kdy je nutné artefakty ze země jen vykopat a uložit do beden, a uvolnit tak stavbařům cestu. Zástupci historiků se mají setkat s Hanákovou, které chtějí vysvětlit, proč s návrhem nesouhlasí a co v něm považují za sporné.

Sociologové kritizují řešení potíží ghett, vede se prý nesprávně

Autoři analýzy o vyloučených lokalitách kritizují postup řešení problémů ghett v Česku. Vláda se podle nich odklonila od konkrétních kroků, příslušná ministerstva jsou pasivní a také chybí politická vůle. Stovky milionů se tak prý vydávají na zvládnutí potíží, které vznikly kvůli nečinnosti, a peníze na konstruktivní opatření a pro aktivní obce a města chybí. Uvedli to sociologové Ivan Gabal a Petr Víšek. Gabal má vlastní společnost, Víšek je ze Socioklubu. Gabal s Víškem podotýkají, že Romové nejsou jednolitá skupina. Komunit je víc podle rodin, místa původu i "kastovního vymezení". To podle expertů také zhatilo snahy o vytvoření jednotné romské reprezentace. Potřeba jsou proto individuální integrační programy. Desítky opatření ke zlepšení bydlení, bezpečnosti, vzdělávání či zaměstnávání lidí z ghett popsala agentura ve strategii. Mnohé návrhy sociologů se do dokumentu promítly. Vládní zmocněnkyně pro lidská práva i mnozí experti považují materiál za průlomový. Nutná je podle nich ale i aktivita samospráv.

ŘSD rozšířilo trestní oznámení kvůli D47

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v těchto dnech rozšířilo trestní oznámení podané v souvislosti s dodávkou strusky pro stavbu dálnice D47 na Ostravsku. Pod silnicí totiž podle znaleckých posudků leží méně kvalitní ocelárenská struska. Podle projektu ale měla být dodána dražší vysokopecní. Podle šéfa ŘSD Reného Poruby se společnost stala obětí podvodu a podílet se na něm mohl i správce stavby Tomáš Mráček. Ten ale řekl, že si není žádného pochybení vědom. Původní trestní oznámení ŘSD podalo 27. prosince loňského roku. Tehdy ještě na neznámého pachatele. Podle podniku záměnou materiálu došlo k podvodu se škodou víc jak 250 milionů korun. Rozšíření moravskoslezské hospodářské kriminálce odeslalo 6. února a týká se už konkrétní osoby.

V Londýně se uskuteční vzpomínkový večer na počest zesnulého exprezidenta Havla

Poslední únorový den se v Londýně uskuteční na počest zesnulého exprezidenta Václava Havla vzpomínkový večer, který bude mimo jiné provázet čtení textů z jeho děl. Mezi třemi stovkami významných hostů bude britský korunní princ Charles, český premiér Petr Nečas a řada členů britského parlamentu. Galavečer zorganizoval velvyslanec Michael Žantovský společně se známým britským režisérem českého původu Tomem Stoppardem v prestižním institutu britských architektů. Během vzpomínkového večera Havlovi složí hold herci divadla Orange Tree, které se specializuje i na Havlovy hry. Úryvky z Havlových děl bude číst známý herec Jeremy Irons. Znít by měla v institutu i hudba - zpívat by měl hudebník Vladimír Merta.

Klenoty, oblečení a zbraně Romanovců vidělo 50.000 lidí

Přes 50.000 lidí si už přišlo na Pražský hrad prohlédnout ceremoniální oblečení, dvorské nádobí, zbraně, jezdeckou výzbroj či cenné liturgické předměty, které používali příslušníci carského rodu Romanovců. Výstava ze sbírek Kremlu začala v Císařské konírně počátkem prosince a potrvá do 4. března, prodlužovat se nebude. Expozice Carský dvůr pod žezlem Romanovců ukazuje život zakladatelů ruského impéria. Návštěvníci zde mají možnost vidět na 130 památek, například korunovační klenoty cara Michaila Romanova, slavné ikony či osobní věci carské rodiny. Exponáty dávají nahlédnout i do života carevičů - vystavena je například i dotýkaná závěsná kolébka či stříbrné chrastítko ze 17. století. Sbírky kremelských muzeí pocházejí převážně z historického carského pokladu a patří k nejcelistvějším muzejním sbírkám na světě. Pražská expozice ve čtyřech tematických okruzích ukazuje postavení ruských panovníků, z nichž právě slavná dynastie Romanovců symbolizuje vliv a bohatství ruských vládců.

Umění z doby Jagellonců vystaví od května Kutná Hora

Přes dvě stovky děl z období středověku, deskové obrazy, iluminované rukopisy, sochy, reliéfy i předměty denního života představí výstava Europa Jagellonica. Projekt českých, polských a německých odborníků bude mít premiéru od května do září v Kutné Hoře, poté se představí ještě ve Varšavě a Postupimi. Výstava chce představit jagellonskou dynastii a umělecký rozkvět tehdejší Evropy; za vlády Jagellonců na území od dnešní Litvy po Chorvatsko působila celá řada evropsky významných umělců. Návštěvníci uvidí práce Albrechta Dürera, Lucase Cranacha či Mistra Litoměřického oltáře, mezi plastikami budou práce z dílen Mistra Pavla z Levoče, Veita Stosse či Petera Vischera. Všech exponátů je kolem 350, podle hlavního kurátora Jiřího Fajta ale nemohou všechny být vystaveny třikrát po sobě na několik měsíců, proto asi jen polovina děl bude cestovat a druhá polovina bude v každém místě výstavy různá.

V Táboře začala výstava fotografií ze sbírek Marka Jacobse

Ve Staré radnici v Táboře začala výstava Rané barevné fotografie ze sbírky Marka Jacobse - Jak svět dostal barvy. Vznikla ve spolupráci s Muzeem fotografie Šechtl a Voseček. Poprvé v České republice prezentuje šedesát kvalitních reprodukcí z Jacobsovy sbírky, jedné z nejvýznamnějších sbírek rané barevné fotografie na světě. Jacobs je sběratel autochromů a dalších materiálů vážících se ke vzniku a vývoji barevné fotografie. Jeho sbírka obsahuje díla bratrů Augusta a Louise Lumierů, Leona Gimpela, Marcela Meyse, vedoucí osobnosti fotosecese Alfreda Stieglitze a dalších fotografů. Fotografie z jeho sbírky byly zřídka vystavovány mimo USA a vždy šlo jen o několik snímků. U příležitosti výstavy bude mít Jacobs dvě přednášky. První ve čtvrtek večer na pražské FAMU, druhá v úterý 21. února v přednáškovém sále Husitského muzea v Táboře.

V Pardubicích začala výstava současného českého linorytu

Pardubická galerie otevřela výstavu současného českého linorytu. V prostorách domu U Jonáše návštěvníci uvidí tvorbu Michala Cihláře, Vojtěcha Kovaříka, Iva Křena, Pavla Piekara a Jana Vičara. Vystavené linoryty mají ambice skutečně špičkového uměleckého díla, řekl autor výstavy Vít Bouček. Výstava potrvá do 15. dubna. Největší vystavená grafika má velikost 1,4 metru na 2,85 metru. K výstavě vznikl i katalog, který si návštěvníci mohou zakoupit u pokladny. Najdou v něm data o vystavovatelích a jejich dílech. Je v něm popsána také technologie a obsahová stránka linorytu.

Hromadnou srážku 40 aut, úmrtí i lavinu způsobilo nynější počasí

Hromadnou nehodu 40 aut na R35, řetězovou srážku na D1, smrtelnou havárii u Svitav i lavinu na silnici na Semilsku už způsobilo sněžení a silný vítr. Některé silnice i železniční tratě byly uzavřeny. Kvůli zavátým tratím v Česku nejezdí vlaky zhruba na sedmi úsecích. Nehody i uzavřené silnice kvůli počasí hlásí téměř všechny regiony, tvoří se sněhové jazyky i ledovka a sníh zhoršuje viditelnost. Hromadná nehoda 40 aut uzavřela v poledne rychlostní silnici R35 ve směru z Olomouce na Ostravu. Policisté tu byli i několika nehod od 283. po 299. kilometr. Nehody začínají podle policie před motorestem Čenda a pokračují až za tunel v katastrálním území Velkého Újezdu na Olomoucku. Doprava je odkloněna. Silnice bude uzavřena zhruba do večera. Kvůli hustému sněžení a nárazovému větru je úsek nesjízdný i v opačném směru. Hromadná srážka se stala i na D1 mezi 96. a 98. kilometrem ve směru na Brno. Havarovalo tu asi 30 až 50 aut. Přesnější počet prý zatím nelze určit, nejsou však hlášena žádná vážnější zranění. Dálnice je uzavřená v obou směrech, protože v úseku na Prahu na 98. kilometru narazil autobus do zásahového vozu vyprošťovací firmy. Tato nehoda se obešla bez zranění. Tragická nehoda zablokovala dopravu na silnici číslo 35 mezi Litomyšlí a Svitavami. Po střetu osobního auta a kamionu tam na namrzlé silnici zemřel jeden člověk, další dva utrpěli zranění. Čtyři lidé včetně dvou dětí se zranili při havárii auta u obce Pačlavice na Kroměřížsku. Ve Velké Bystřici na Olomoucku narazilo osobní auto do stromu a jeden člověk se zranil. V Červeném Kostelci na Náchodsku zapadl autobus do příkopu, nehoda se obešla bez zranění. Provoz často zastavovaly kamiony, které nemohly vyjet zasněžené cesty. Vzpříčené kamiony zablokovaly třeba silnici I/35 mezi Moravskou Třebovou a Mohelnicí.

Ze sportu:

Kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth jako jediný z týmu ví, jaké to je nastoupit proti Schalke. V roce 1998 byl v dresu Slavie u toho, když pražský celek doma vyhrál 1:0 a postoupil přes Schalke v Poháru UEFA na penalty. Horváth by byl rád, kdyby stejný výsledek uhrála ve čtvrtek i Plzeň v 2. kole Evropské ligy. Tým je podle něj na zápas připravený, jen se trochu obává, zda se na něm neprojeví, že jde o první soutěžní zápas jara. Spokojen bude s jakýmkoli vítězstvím bez inkasovaného gólu.

Fotbalový klub Baník Ostrava dostane od města dotaci 11 milionů korun. Město chce ekonomicky pomoci zadluženému prvoligovému celku, který změnil majitele. Majoritní podíl 95 procent od Tomáše Petery získala společnost SMK Reality Invest, kterou spoluvlastní podnikatel Libor Adámek se společností PAM market. O přidělení dotace rozhodli městští zastupitelé. Pokud klub předloží výpis z valné hromady a finanční plán, mohl by dotaci dostat v dřívějším termínu do konce března.

Česká fotbalová reprezentace si v novém vydání žebříčku FIFA polepšila o dvě příčky na 29. pozici. Výběru trenéra Michala Bílka pomohl propad Japonska o jedenáct pozic a Koreje o čtyři. Jde o nejlepší umístění českého týmu od dubna 2010, kdy mu také patřila 29. příčka.

Soupeřkami českých basketbalistek v olympijské kvalifikaci v Ankaře budou ve skupině B Argentina a Nový Zéland. Z dvanácti týmů ve čtyř tříčlenných skupinách postoupí na hry do Londýna pět nejlepších. Kvalifikace se bude hrát od 25. června do 1. července.

Pětinásobné zastoupení bude mít Česká republika na krasobruslařském mistrovství světa, které se na přelomu března a dubna uskuteční v Nice. Ve Francii se vedle Michala Březiny a Tomáše Vernera představí ještě Eliška Březinová, sportovní dvojice Alexandra Herbríková, Rudy Halmaert a taneční pár Gabriela Kubová, Dmitrij Kiseljov.

Počasí v Česku ve čtvrtek:

Oblačno až polojasno a místy, zejména na horách sněhové přeháňky. Nejvyšší teploty -2 až +2 stupně C., v 1000 m na horách kolem -6 stupňů C.