Zprávy

r_2100x1400_radio_praha.png
0:00
/
0:00

Václav Klaus přijal demisi ministra Kocourka

Prezident Václav Klaus přijal demisi ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS), sdělil po dnešní schůzce s hlavou státu premiér Petr Nečas (ODS). Jméno Kocourkova nástupce zatím premiér neoznámil. Nového ministra chce vybrat nejpozději příští týden. Kocourek se rozhodl odejít z vlády ve středu kvůli aféře kolem podezřelého obchodu s 16 miliony korun, které skončily na účtu jeho matky. "Samozřejmě jsme se bavili i o tom, co dále s tímto ministerstvem, ale žádná konkrétní jména v tuto chvíli nejsou na stole, respektive není důvod o nich blíže spekulovat. Svou představu samozřejmě mám, ale nevidím důvod ji nyní říkat. Jsem přesvědčený, že není důvod to nějak zbytečně protahovat, čili já bych to řešení viděl nejpozději příští týden," řekl Petr Nečas po setkání s Václavem Klausem na Hradě. Premiér dodal, že rozhodnutí o novém ministrovi je jeho odpovědnost, přirozenou součástí jmenovacího procesu ale podle něho je i to, že věc konzultuje se spolustraníky z ODS. O vládním angažmá jednal s poslancem ODS a ekonomickým expertem strany Michalem Doktorem. Média zmiňovala mezi možnými nástupci Kocourka také šéfa poslanců ODS Zbyňka Stanjuru, předsedu ústecké ODS Jana Kubatu či někdejšího ministra průmyslu Martina Římana.

Premiér Nečas: ČR je pro snížení výdajů na zemědělskou politiku EU

Česká republika bude prosazovat v unijním rozpočtu pro roky 2014 až 2020 snížení výdajů na společnou zemědělskou politiku EU. Peníze by měly směřovat na posílení konkurenceschopnosti EU, a ne na zakonzervování současného stavu, řekl na dnešní konferenci k unijnímu rozpočtu premiér Petr Nečas. "Evropa postupně zaostává za dalšími globálními ekonomickými hráči a pokud nenasměrujeme rozpočet tímto směrem, tak se ztráta bude prohlubovat. Z hlediska dlouhodobého rozvoje se tak musíme zaměřit hlavně na konkurenceschopnost," uvedl premiér. Prostředky vynaložené na společnou zemědělskou politiku jsou vynaloženy pouze na zachování status quo, dodal. Země, které dnes nejvíce čelí krizi v EU, jsou zároveň největšími příjemci zemědělských dotací, upozornil premiér. Celkově podle něj rozpočet není třeba redukovat ani navyšovat. "Podpora konkurenceschopnosti by se měla stát perspektivou, ze které bychom se měli dívat na rozpočet. Smysl mají jen takové výdaje, které ji podpoří," dodal premiér Nečas. Podle ministra financí Miroslava Kalouska se vláda nedomnívá, že by měl být rozpočet EU vyšší než jedno procento hrubého domácího produktu EU. Podle něj by to bylo primárně na úkor méně vyspělých členských stát.

MF odmítá vinu za nepřipojení se Česka k řízení ve Švýcarsku

Ministerstvo financí (MF) odmítá nést odpovědnost za to, že se Česká republika nestihla připojit jako poškozená strana k trestnímu řízení ve Švýcarsku v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS). Úřad se prý o dotazu Švýcarů dozvěděl na přelomu března a dubna. Od té doby se ministerstvu přes opakované pokusy nepodařilo od Vrchního státního zastupitelství v Praze získat podklady nebo informace, z nichž by bylo možné dovodit, že Česku vznikla v souvislosti s privatizací MUS škoda, případně jaká, sdělil ČTK mluvčí úřadu Ondřej Jakob. Švýcaři se Česka v minulosti dotázali, zda se chce k trestnímu řízení připojit jako poškozená strana. České úřady nereagovaly. Švýcarsko přitom v rámci vyšetřování zablokovalo v přepočtu přes 12 miliard korun. Podle Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) se Česko mohlo k trestnímu řízení ve Švýcarsku připojit do konce přípravného řízení, které již skončilo. Švýcarská prokuratura koncem října informovala o tom, že případ předala k soudu. Česká republika tak nyní může o náhradu škody usilovat pouze v civilním řízení. Podle místopředsedkyně vlády Karolíny Peake (VV) jde o "proces poněkud komplikovanější".

Diplomacie by mohla kvůli zadrženým vyslat do Zambie emisara

Česká diplomacie je připravena vyslat zvláštního emisara do Zambie, aby se přímo na místě zabýval případem zadržování tří Čechů obviněných z údajné špionáže. Čeští občané do africké země přijeli jako turisté a žádají propuštění. O odletu emisara ale dosud nebylo rozhodnuto. "Diplomacie je připravena vyslat speciálního emisara v případě, že by se věc dále komplikovala," řekl ČTK mluvčí ministerstva zahraničí Vít Kolář. Nejprve chce ale šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg hovořit se svým zambijským kolegou. Zatím neúspěšně se o to snaží již několik dní. Podle dřívějšího vyjádření české diplomacie se kauza českých turistů od začátku jeví jako manipulativní. Trojice Čechů byla v zambijském hlavním městě Lusace zadržena v polovině října. Místní úřady je obvinily ze špionáže, a to kvůli tomu, že v zemi pořídili snímky, které policie označila za rizikové. Češi to popírají a obvinění, za něž hrozí až 25 let vězení, považují za nesmyslná.

Exprezident Havel bude na venkově i 17.listopadu, cítí se o něco hůř

Exprezident Václav Havel nebude na letošních oslavách 17. listopadu v Praze. Protože se cítil o něco hůř, na radu lékařů zůstane i ve čtvrtek na chalupě. Na dotaz ČTK to uvedla Havlova kancelář. V Hrádečku na Trutnovsku tráví v poslední době Havel většinu času. Letos po zánětu dýchacích cest zeslábl a obtížně se zotavoval, nicméně čerstvý vzduch a venkovský klid mu prospívají. Proto se tam minulý týden vrátil po kratším pobytu v Praze a měl by tam být asi jeden měsíc. Havel je symbolem polistopadového vývoje a obvykle se oslav státního svátku účastnil. Přicházel například zapálit svíčku na Národní třídu, kde se v roce 1989 konala studentská protikomunistická demonstrace, proti níž zasáhla policie. Na různých akcích připomínajících 17. listopad byl například i loni, předloni i v roce 2008. Před čtyřmi roky pobýval v zahraničí. V roce 2006 jel do New Yorku, kde si výročí připomněl na veřejné divadelní akci.

Protikorupční komise souhlasí s návrhem regulace anonymních akcií

Poradní sbor vicepremiérky Karolíny Peake (VV) pro koordinaci boje proti korupci souhlasí s návrhem ministerstva spravedlnosti na regulaci anonymních akcií. Místopředsedkyně vlády ČTK řekla, že anonymní akcie bude nutné zapsat do centrálního depozitáře, nebo uložit v listinné podobě u bank. Další možností bude přepsat akcie na jméno. Mezi původními možnostmi řešení byla i varianta úplného zákazu listinných akcií na majitele. Dalším nástrojem v boji proti korupci by mělo být podle Peake rozšíření současných testů spolehlivosti na další osoby působící v orgánech veřejné moci.

MF: Zákon zrušil poplatky za hrací automaty i videoterminály

Daňová reforma v podobě, v jaké ji schválila minulý týden sněmovna, ruší místní poplatky za výherní hrací přístroje i za interaktivní videoterminály. Ruší také odvody z loterií. Stát ani obce tak nemusí v příštím roce dostat z hazardu ani korunu. Na dotaz ČTK to potvrdilo ministerstvo financí. Podle ministerstva vše zavinil pozměňovací návrh poslance VV Michala Babáka. Babák to ale odmítá. Předseda sněmovního rozpočtového výboru Pavel Suchánek (ODS) řekl, že ustanovení upravující poplatky z automatů se pokusí poslanci vložit do novely zákona o místních poplatcích. Touto novelou se bude výbor zabývat ve středu. Řekl také, že problém se zrušením poplatků vznikl v okamžiku, kdy sněmovna kvůli chybě v hlasovací proceduře nehlasovala o jednom z bodů. Šlo o to, že původní vládní návrh rušil poplatek a převáděl ho do odvodů z loterií, a to právě podle něj poslanci kvůli chybě neschválili. Hlasování o loteriích v rámci schvalování daňové reformy, která zejména zavádí jedno inkasní místo, vyvolalo spor mezi stranami vládní koalice. Koaliční poslanci odhlasovali něco jiného, než na čem se původně dohodli. Odvod z loterií nakonec rozdělili na třetiny a z toho o jedné třetině mají rozhodovat samy loterijní firmy. Většinově pro byly ODS a ČSSD, připojili se i jednotlivci z VV. TOP 09 poslanecký návrh odmítala.

STEM:Do sněmovny by se dostaly čtyři strany, vítězem by byla ČSSD

Sociální demokracie by ve sněmovně nyní získala 81 mandátů a občanští demokraté 49. Po 35 křeslech by pak měly k dispozici TOP 09 a KSČM. Jiná politická strana by se do dolní parlamentní komory už nedostala. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu agentury STEM, podle níž si ale ODS od předchozího měsíce pohoršila, naopak TOP 09 polepšila. Podpora ČSSD a KSČM je stabilní. Podle modelu stranických preferencí by ČSSD nyní volilo 25,7 procenta lidí a její postavení je tak téměř stabilní. Strana by ale zvětšila svůj náskok před ODS, které podpora klesla. Nyní ji preferuje 14,7 procenta občanů, v říjnu to bylo o procentní bod lidí více. Komunisté a TOP 09 skončili na jedenáctiprocentní úrovni preferencí. Přitom KSČM se od předchozího měsíce podpora téměř nezměnila, naopak TOP 09 narostla o 1,7 bodu.

Muži hrozí za rasistické výroky v Novém Bydžově až dva roky vězení

Policisté podezírají dvaadvacetiletého mladíka z Nymburska, který se zúčastnil březnové demonstrace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Novém Bydžově na Hradecku, z pronášení výroků s rasistickým podtextem. V případě prokázání viny mu hrozí až dva roky vězení. Policie muže podezírá z podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, celý případ již předala státnímu zastupitelství. Policie již dříve v souvislostí s bydžovskou demonstrací obvinila 14 mužů, kteří jsou podezřelí, že po skončení demonstrace napadli trojici místních Romů a jednoho z nich zranili. Na muže, kterým hrozí až tři roky vězení, již státní zástupce podal obžalobu. Do Nového Bydžova na shromáždění a pochod svolaný DSSS přijelo na 500 pravicových extremistů a zhruba 200 jejich odpůrců. V sedmitisícovém Novém Bydžově se situace vyhrotila loni v listopadu po několika přepadeních a znásilnění mladé ženy. Petici žádající zajištění bezpečnosti podepsalo 3257 lidí. Starosta Pavel Louda tehdy následně vydal prohlášení ostře kritizující Romy a vyhlásil sérii opatření proti problémovým obyvatelům.

Facky Kalouska řeší Praha 1, podle policie spáchal přestupek

Facky, které ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) v září uštědřil před sněmovnou mladému muži, řeší jako přestupek správní úřad Prahy 1. Verdikt by úředníci měli podle ní vynést asi do měsíce. Kalouskovi hrozí pokuta až 20.000 korun, nebo napomenutí. Incident se stal 21. září. Kalousek mladíka zfackoval kvůli urážlivým výrokům. Na ministra údajně pokřikoval, že je zloděj a bude viset. Záležitostí se zabývala pražská policie, podle mluvčí Evy Stulíkové událost policisté vyhodnotili jako přestupek. "Pan ministr nevyužil právo na poslaneckou imunitu," poznamenala. Věc proto předali na správní úřad Prahy 1, na jejímž území se incident stal. Přestupku se podle policie dopustil i zfackovaný mladík, který incident vyprovokoval. Podle Stulíkové se ale policistům nepodařilo vypátrat jeho identitu, a to i přesto, že s ním média přinesla rozhovor. Pokud jeho totožnost zjistí, bude se také z přestupku zpovídat, dodala mluvčí.

Ministr Jankovský: Katastrofické scénáře se po deregulaci činží nenaplnily

Po ukončení deregulace nájemného v části tuzemských regionů nenastalo zahlcení soudů spory o určení výše činží, jak předpovídaly některé katastrofické scénáře. Řekl to ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský na společné tiskové konferenci se Sdružením nájemníků ČR a společností RPG Byty. Posledním dnem loňského roku skončila regulace nájemného přibližně pro 400.000 bytů v Česku. "Jsem rád, že se nepotvrdily předpoklady o stovkách tisíc soudních sporů," uvedl ministr. Nepředpokládá, že by se něco mělo na této situaci ještě změnit. Ve většině krajských měst, velkých městech Středočeského kraje a v Praze regulace nájemného skončí k 31. prosinci 2012. Celkem se v Česku regulace týkala přibližně 700.000 bytů.

Počet lidí pracujících v zemědělství klesl od roku 1948 desetkrát

Počet lidí pracujících v zemědělství klesl od roku 1948 do loňska na desetinu. Zatímco v roce 1948 pracovalo na území Česka, Moravy a Slezska v oboru 1,3 milionu obyvatel, loni to bylo již jen 132.000. Vyplývá to z údajů uvedených v Historické ročence českého zemědělství 1918 - 2010, kterou představil Český statistický úřad (ČSÚ). V uvedeném období také výrazně klesl podíl žen na zaměstnanosti v oboru. Zatímco před šedesáti lety tvořily ženy nadpoloviční většinu pracovníků v zemědělství, v roce 2010 to byla již jen jedna třetina. Podle ředitele zemědělské společnosti Agro Jesenice Josefa Kubiše změny v zaměstnanosti kromě celkového poklesu zemědělské výroby souvisí především s procesem její automatizace, kdy lidské ruce při polních pracích nahrazuje stále dokonalejší technika. Dalším ze statistiky patrným trendem posledních let je stárnutí zemědělské populace. Zatímco před deseti lety bylo starších 65 let jen jedno procento zaměstnanců v zemědělství, loni to bylo již takřka šest procent. Podle předsedkyně ČSÚ Ivy Ritschelové tento trend souvisí s celkovým stárnutím české populace.

Lesy České republiky zalesnily holiny po kalamitách z let 2007 a 2008

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) dokončil zalesnění rozsáhlých holin, které vznikly při velkých větrných kalamitách v letech 2007 a 2008. Letos podnik vysadil téměř 60 milionů sazenic nových stromků na ploše skoro 10.000 hektarů. Náklady na pěstební činnost by měly letos dosáhnout téměř dvou miliard korun, což by bylo nejvíc za posledních deset let. Lesy v letech 2007 a 2008 nejvíce poničily vichřice Kyrill, Emma a Ivan. Kalamita Kyrill pokácela u LČR přes šest milionů metrů krychlových dříví, což bylo nejvíce v novodobé historii LČR. Škody po vichřici Emma dosáhly přibližně třetiny Kyrilla. Kalamita Ivan byla sice rozsahem menší, přesto v epicentru na pomezí Středočeského kraje, Pardubického kraje a Kraje Vysočina svým rozsahem předchozí kalamity překonala.

Na předávkování nelegální drogou zemřelo loni v ČR 55 lidí

Na předávkování nelegální drogou zemřelo loni v Česku 55 lidí, předloni 49 a rok předtím 39. Poprvé byla hlášena i dvě smrtelná předávkování u fentanylu, kterému se také říká umělý heroin. Uvádí to výroční zpráva o stavu ve věcech drog v ČR v roce 2010, kterou ve středu projedná vláda. Výskyt smrtelných předávkování alkoholem byl podle zprávy přibližně desetinásobný než už nelegálních drog. Oproti předloňsku vzrostl na dvojnásobek počet smrtelných předávkování těkavými látkami, zemřelo 16 lidí. Počty smrtelných předávkování opiáty a pervitinem byly zhruba stejné, 19 a 18. Počet problémových uživatelů drog dosáhl loni podle odhadu 39.200, na nárůstu se podíleli zejména uživatelé pervitinu, kterých bylo 28.200, u opiátů byl pokles oproti roku předchozímu na 11.000 uživatelů. Stoupl však počet injekčních uživatelů drog na zhruba 37.200. Problémové užívání drog je u zhruba půl procenta populace. Zkušenosti s nelegální drogou v běžné populaci se podle zprávy pro vládu udržují na zhruba stejné úrovni. Užití konopných látek v posledním roce uvedlo deset až 15 procent lidí, užití jiných nelegálních drog méně než čtyři procenta. Nejvíce zkušeností s drogami mají lidé ve věku 15 až 34 let. Alespoň jednou v životě vyzkoušelo konopné látky 30,5 procenta žáků devátých tříd.

Sebevraždy u dětí jsou v ČR častější, než je průměr EU

Sebevraždy u dětí jsou v Česku častější, než je průměr EU, jsou na třetím místě příčin úmrtí v dětském věku. Na prvním místě stojí úrazy, u těch se ale daří snižovat úmrtnost, klesá i jejich množství a závažnost, řekl ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Vysoký počet sebevražd u dětí označil za alarmující. Z dat statistiků za posledních deset let vyplývá, že mírně ubylo případů sebepoškozování, to se ale netýká dětí, které zemřely při sebevraždě. Zde je trend neměnný, doplnil primář dětské psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice Motol Jiří Koutek. "Ročně spáchá sebevraždu pět až deset dětí do 15 let věku a asi 40 ve věku 15 až 19 let. Nedokonaných pokusů je mnohonásobně víc," řekl Jiří Koutek. Nejčastější příčinou jsou konflikty v rodině, školní problémy a počínající partnerské problémy. Rizikovým faktorem je i užívání drog. U sebepoškozování jsou ve většině dívky, u sebevražd chlapci. Jako mechanismus u dívek převažují otravy, u chlapců je to oběšení, upřesnil Jiří Kotek.

Jaké bylo pražské rokoko, nastíní výstava v Clam-Gallasově paláci

Jak se žilo v české metropoli v dobách rokoka, napoví rozsáhlá expozice v Clam-Gallasově paláci, která nabídne originální archiválie, módu i umění. Výstavu Pražské rokoko - Kulturní a společenský život v Praze 1740 - 1791 společnými silami připravily Muzeum hlavního města Prahy a Archiv hlavního města Prahy. V prvním patře barokního paláce bude 600 exponátů k vidění do 22. ledna. Vystavené předměty, které jsou rozděleny do několika "kapitol", pocházejí nejen od městských institucí, ale i ze soukromých sbírek. Návštěvníkům poodkryjí atmosféru života před více než 250 lety, kdy se česká metropole potýkala nejen s přírodními katastrofami, ale také se striktními reformami a konflikty s vrchností. Pražské rokoko se zabývá například tehdejší architekturou, postavením pražských cechů či životním stylem měšťanů, kteří si neklidnou dobu ve které žili, kompenzovali dekorativní výzdobou svých domovů, právě ve stylu hravého rokoka. Součástí výstavy tak je například i instalace dobového pánského a dámského pokoje, řada grafických listů, nábytku, plastik, knih a osobních předmětů.

Hudební cenu Antonína Dvořáka čekají v příštím roce změny

Cena Antonína Dvořáka, která je udělována za celoživotní dílo či mimořádný umělecký počin v oblasti české klasické hudby, dozná od příštího roku několika změn. Vyhlašovat se bude nově již na jaře v prestižních prostorách Španělského sálu Pražského hradu. Vznikne rovněž Rada akademiků, která bude mezi kandidáty vybírat. Slavnostní předávací večer se uskuteční 31. března 2012 a jeho součástí bude klavírní recitál světoznámého čínského pianisty Lang Langa. Večer je pojatý jako donátorská akce ve prospěch mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha. Vstupenky se začnou prodávat od 15. listopadu, jedna stojí 10.000 korun. Uvolněno do předprodeje jich bude 500. První polovinu koncertu bude přenášet Česká televize a z akce vznikne také záznam. Dvořákova cena se doposud předávala v předvečer mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha, jenž se pořádá počátkem září. Doposud ji získali houslista Josef Suk, pianista Ivan Moravec a letos dirigent Kout.

Ypsilonka připravuje na 17. listopad festival "cute dramatiky"

V pražském Studiu Ypsilon si letos připomenou výročí sametové revoluce opět tak trochu jinak - už osmým ročníkem takzvané "cute dramatiky", tentokrát z dílny bývalých i současných studentů Katedry alternativního a loutkového divadla Divadelní fakulty. Podle mluvčí Ilony Smejkalové je tato část dramatické tvorby odezvou na vlnu takzvané "coolness", která na jeviště přinesla příběhy plné násilí, drog a sexu bez lásky. Zatímco anglické slovo "cool" znamená chladný, slůvko "cute" se dá přeložit jako roztomilý, ale také bystrý. V Ypsilonce tak nejprve 17. listopadu odpoledne představí svou Hodinu lásky Alena Bazalová a Karel Kratochvíl. Dalším příspěvkem bude projekt s názvem Don Juan aneb Strašlivé hodování z produkce souboru Geisslers Hofcomoedianten v režii Petra Haška. Vpodvečer se v Ypsilonce objeví projekt Tiká tiká politika souboru Boca Loca Lab v režii a podle scénáře Jiřího Adámka. Večer bude uvedena inscenace Tmavomodrý svět (naruby) studia Studia Ypsilon v režii scenáristy Braňa Holička, která je koláží na motivy života a písní Jaroslava Ježka. Poté vystoupí ještě soubor Vosto5 a také pražská písničkářka a herečka Jana Šteflíčková, která ve svých písních uplatňuje bezprostřední komunikaci s diváky a netradiční hru na kytaru.

V 84. letech zemřel hudební skladatel Karel Mareš

Autor dodnes známých písniček Hvězda na vrbě, Oliwer Twist, Tam za vodou v rákosí či U Kokořína hudební skladatel Karel Mareš zemřel ve věku 84 let. ČTK to oznámila jeho rodina. Mareš byl zároveň i scenáristou, divadelním a televizním režisérem, příležitostným hercem, divadelním organizátorem a manažerem. Jeho jméno je spojeno se začátky řady uměleckých souborů i jednotlivců včetně skupiny Olympic, Divadla Semafor, Evy Olmerové, Yvonne Přenosilové a Karla Gotta. Tento "muž v pozadí" měl značný vliv na vývoj československé populární hudby z počátku šedesátých let 20. století. Jako herec se objevil například ve filmech Farářův konec, Hlídač, Kdyby tisíc klarinetů, Nevěsta, O slavnosti a hostech, Případ pro začínajícího kata a Vražda v šantánu. V roce 1980 získal Karel Mareš v soutěži českých a slovenských filmů v Košicích čestnou cenu za hudbu k filmu Hordubal. Jeho písně zazněly naposledy ve filmu Rebelové režiséra Filipa Renče z roku 2001.

Ze sportu:

Čeští fotbalisté budou v úterní odvetě baráže o účast na mistrovství Evropy hájit v Černé Hoře dvoubrankový náskok. Tým trenéra Michala Bílka má k účasti na finálovém turnaji v Polsku a Ukrajině výrazně blíže a jeho cílem je umocnit šance vstřeleným gólem na půdě soupeře. Sebevědomí Černohorci se ale přes složitou situaci nevzdali a od porážky 0:2 v letenském duelu prohlašují, že připraví českému týmu v odvetě fotbalové peklo. Černohorský celek nicméně už od března čeká na výhru a jeho současný kouč Branko Brnovič v roli hlavního trenéra ještě nemá na kontě ani jednu. Navíc od roku 1997 se v barážových utkáních žádnému týmu nepodařilo při dvougólové ztrátě z prvního zápasu postoupit.

Běžec na lyžích Lukáš Bauer vynechá úvodní díl Světového poháru. Kvůli nachlazení měl v závěrečné přípravě ve finském Muoniu pauzu, a proto nepojede o víkendu v norském Sjusjönu. Bauer by se měl poprvé ve stopě objevit v Kuusamu. V Muoniu jsou čeští běžci na lyžích od začátku listopadu na závěrečné přípravě před sezonou. Bauer po pauze začal koncem minulého týdne opět trénovat a měl by stihnout trojkombinaci závodů v Kuusamu od 25. do 27. listopadu.

Úterní počasí v Česku:

Očekáváme jasno až polojasno. Nejvyšší teploty 4 až 8 stupňů, při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti kolem 1 stupně, v 1000 m na horách kolem 6 stupňů C.