Zprávy Radia Praha

r_2100x1400_radio_praha.png

Premiér Zeman ukončil pracovní návštěvu Petrohradu

Třídenní pracovní návštěvu Petrohradu ukončil ve čtvrtek premiér Miloš Zeman. Ten se zde zúčastnil 6. mezinárodního ekonomického fóra a jednal s předními ruskými představiteli. Šlo o jeho první cestu do zahraničí po parlamentních volbách v České republice.

Rusko navštívil již počtvrté za dobu svého působení ve funkci. Na oficiální návštěvě Ruska byl v dubnu v Moskvě, kdy se setkal mimo jiné s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Český předseda vlády nepředpokládá, že by se ruský prezident Vladimir Putin v nejbližší době setkal s českým prezidentem Václavem Havlem. Ruský prezident na summit NATO v Praze podle něj zcela určitě nepřijede. Český premiér zároveň sdělil, že při jeho dubnovém setkání v Kremlu mu prezident Putin řekl, že pozve prezidenta Havla do Ruské federace. "Protokolárně je teď na řadě prezident Havel," dodal.

Na fóru Miloš Zeman promluvil o rusko-českých vztazích, které označil za výtečné. Budoucí vládě pak doporučil, aby pokračovala ve strategii vztahů s Ruskem, kterou on zahájil. "Moje vláda se celé čtyři roky snažila zlepšit vztahy s Ruskem na rovnoprávném základě a překonat ideologické bariéry předchozích pravicových vlád, jež tvrdily, že ruský trh pro nás není perspektivní. Přitom na ruský trh pronikaly německé, americké, či britské firmy. Nadšeně uvítaly, že my jsme jej vyklidili," řekl Zeman.

Premiér Zeman také navštívil v Petrohradu loděnice Severnaja věrf, kde se vyrábějí lodě, jež by Česká republika měla obdržet v rámci splátek ruského dluhu. Letos by měly být podle Zemana do České republiky dodány tři lodě. Celkem se počítá s dodávkou 28 kusů.

ČSSD bude mít v pátek hrubou představu programu vlády s Koalicí

Vedoucí představitelé sociální demokracie v pátek posvětí návrh vládního prohlášení, který slíbili do konce týdne dodat stranám Koalice: KDU-ČSL a Unii svobody-DEU, s nimiž vyjednávají o nové vládě. "Bude to hrubý náčrt, takže v něm budou hrubé představy," řekl ve čtvrtek Vladimír Špidla, šéf strany, která zvítězila ve volbách. Unionisté a lidovci se o víkendu seznámí s obsahem návrhu ČSSD, ale k prvnímu jednání o něm zasednou až v pondělí.

Václav Klaus a s ním celé vedení ODS rezignuje na prosincovém kongresu

Volební porážka ODS bude mít zřejmě citelnou dohru ve složení nejvyššího stranického vedení. Předseda občanských demokratů Václav Klaus ve čtvrtek svolal na prosinec mimořádný kongres, na kterém dosavadní vedení rezignuje a delegáti rozhodnou o tom, kdo povede stranu dál. Václav Klaus i jeho místopředsedové Ivan Langer, Miroslav Beneš a Jan Zahradil zvažují, zda budou znovu kandidovat. Další místopředseda Petr Nečas svůj mandát asi již obhajovat nebude.

Zda se vedení obmění jen částečně, nebo nejsilnější pravicovou stranu v zemi čeká personální třesk, není jisté. Klaus, který neodmyslitelně patří k ODS od jejího vzniku před 11 lety, si obhajobu předsednické funkce rozmýšlí. Jeho místopředseda Zahradil již přišel s nápadem, jak postupovat - doporučil napodobit postup ČSSD. Její někdejší předseda Miloš Zeman s předstihem oznámil, že ve funkci končí, a později ho nahradil Zemanem doporučený Vladimír Špidla.

KSČM chce nejdříve prosadit kontrasignaci prezidentských milostí

Komunistická strana chce v Poslanecké sněmovně nejdříve prosadit kontrasignaci prezidentských milostí. Hned nato bude usilovat o daňovou reformu. Naopak iniciativu vedoucí ke zrušení lustračního zákona očekává od vlády, která za něj sklízí kritiku Evropské komise. "Evropské unii tento zákon vadí," řekl na čtvrteční tiskové konferenci předseda klubu komunistických poslanců Vojtěch Filip. Komunisté patří k nejostřejším kritikům prezidenta Václava Havla mimo jiné i za udělování velkého množství milostí v problematických případech. Navrhnou proto podle Filipa drobnou novelu ústavy, podle které by je spolu s ním podepisoval premiér.

Daňovou reformu slíbili komunisté voličům před volbami do sněmovny. Předseda KSČM Miroslav Grebeníček vyjádřil představu své strany o daních z příjmů staronovým heslem: "Ať platí i bohatí." KSČM však počítá i s reformou nepřímých daní. Nynější daňový systém podle nich dostatečně nepodněcuje růst ekonomiky. KSČM by ráda prosadila nový ještě do přijetí zákona o státním rozpočtu na rok 2003.

Růst HDP se v 1. čtvrtletí zpomalil na 2,5 z 2,7 procenta

Hrubý domácí produkt České republiky se za letošní první čtvrtletí meziročně reálně zvýšil o 2,5 procenta ve stálých cenách, což znamenalo zpomalení tempa růstu ve srovnání s 2,7 procenta za poslední čtvrtletí loňského roku. Šlo přitom o nejnižší meziroční přírůstek HDP za čtvrtletí od konce roku 1999. Předběžné údaje o vývoji ekonomiky za první tři měsíce letošního roku zveřejnil Český statistický úřad. Podle odhadu ekonomů se měl hospodářský růst v prvním čtvrtletí pohybovat v rozmezí od 2,8 do čtyř procent, podle ČSÚ bylo zpomalení meziročního přírůstku ovlivněno vysokým loňským základem. Loni v prvním čtvrtletí vzrostl HDP podle revidovaných údajů o 3,6 procenta. Proti předchozímu čtvrtletí po očištění o sezónní vliv HDP vzrostl o 0,6 procenta. V běžných cenách byl v prvním čtvrtletí vytvořen hrubý domácí produkt za 531,379 miliardy Kč, což představuje meziroční růst o 7,7 procenta.

Česká republika zaostala ekonomickým růstem v 1. čtvrtletí za Maďarskem i Slovenskem. Na druhou stranu domácí ekonomika stále roste rychleji než země západní Evropy. K tomu, aby ČR dohnala ekonomickou úroveň Evropské unie, však bude podle ekonomů potřeba ještě několik desetiletí. Ani dostižení Portugalska nebo Řecka, tedy zemí s nejnižší úrovní hrubého domácího produktu na hlavu v EU, není otázkou nejbližších let. Zatímco domácí HDP v letošním 1. čtvrtletí vzrostl o 2,5 procenta, slovenský se zvýšil o 3,9 procenta a maďarský o 2,9 procenta. Ekonomika Polska v uvedeném období podle odhadu analytiků rostla tempem 0,5 procenta, výsledky budou zveřejněny v pátek. Ekonomika unie se v 1. čtvrtletí zvýšila o pouhých 0,2 procenta. V ekonomické úrovni měřené hladinou hrubého domácího produktu na obyvatele ale Česká republika silně zaostává za západoevropským průměrem, přitom patří k ekonomicky nejvyvinutějším zemím regionu střední a východní Evropy.

Podle Vladimíra Špidly stoupne letos HDP v souladu s odhady ministerstva financí

Vicepremiér Vladimír Špidla je přesvědčen, že letošní růst hrubého domácího produktu bude odpovídat odhadu ministerstva financí. "Nejsou důvody si myslet, že se to odehraje jinak, než byl náš odhad," řekl ve čtvrtek Špidla.

Ministr Gross vyznamenal 24 účastníků mírové mise v Iráku medailí OSN

Medailí OSN Za službu pro mír ve čtvrtek ministr vnitra Stanislav Gross vyznamenal 24 policistů a civilních pracovníků, kteří se zúčastnili mírové mise v Iráku. Převzal ji například Lubomír Jozefčiak, zvolený "policistou roku 2001" za práci v policejní jednotce v Kosovu. Vyznamenání dostali i Miroslav Šilhan a Jiří Zemánek, kteří byli v Iráku postřeleni.

Humanitární strážní mise OSN v Iráku (UNGCI) byla zřízena v červnu 1991. V severním Kurdistánu nahradila vojenské jednotky NATO zapojené do protiirácké koalice v operaci Pouštní bouře. Účastníci mise měli chránit pracovníky humanitárních organizací poskytujících pomoc národnostním menšinám - Kurdům na severu země a Šíitům na jihu. Posláním mise také bylo vytvořit pocit bezpečí u příslušníků těchto národnostních menšin.

Podle ministerstva vnitra nyní působí 29 českých policistů v misi na Balkáně, 23 na území Kosova, šest v Bosně a Hercegovině.

Analytici: Vláda by měla prodej Telecomu odložit

Vláda by měla vzhledem ke špatné situaci na telekomunikačních trzích prodej majority v Českém Telecomu odložit. Vyplývá to ze čtvrtečních vyjádření analytiků pro ČTK. Odborníci zároveň nepovažují oba uchazeče, se kterými se kabinet rozhodl vyjednávat, za příliš kvalitní. Analytici zároveň předpokládají, že vláda by mohla požadovaných 60 miliard Kč získat, ale s jejím navýšením nad tuto hranici nemůže počítat.

Vláda ve středu překvapivě rozhodla, že vyzve konsorcium Deutsche Bank, Blackstone Group a TDC a skupinu CVC Capital Partners, Spectrum Equity Partners a Swisscom, aby do 19. července znovu předložily nabídky na koupi Telecomu zvýšené nejméně o deset procent proti ceně okolo 55 miliard Kč nabízené v dubnu. Původní nabídky kvůli nízké ceně v dubnu neschválila.

Senátoři chtějí trestně postihovat domácí násilí

Půlroční až osmileté vězení by mělo hrozit násilníkům, kteří fyzicky, psychicky nebo sexuálně týrají své partnery či děti. Navrhuje to osm senátorek a senátorů všech stran vyjma KDU-ČSL v novele trestního zákona, kterou má horní komora posoudit do září. Autoři předlohy tak chtějí omezit počet případů domácího násilí, s nímž dosud trestní zákon nepočítá.

Alexander Vondra: Češi chtějí se Slováky na summitu NATO slavit úspěch

O české podpoře Slovensku na cestě do Severoatlantické aliance ujistil ve čtvrtek v Bratislavě vládní zmocněnec pro přípravu pražského summitu Alexander Vondra. V metropoli SR je hlavním hostem porady slovenských velvyslanců. "Pro nás jako Čechy je velmi důležité, abyste integrační proces úspěšně zvládli. Strašně vám to přejeme. Ale je to na vás," prohlásil Vondra v reakci na poslední prohlášení amerického velvyslance u NATO Nicholase Burnse, že případná účast expremiéra Vladimíra Mečiara a jeho hnutí v nové vládě po zářijových volbách by byla "základní překážkou" pro pozvání Slovenska do aliance. Jak dále Vondra připomněl, přijetí SR je nejen v českém národním zájmu, ale přeje si ho i skoro 90 procent českých občanů.

Obyvatelé EU mají velký zájem o českou a slovenskou kulturu

Kultura, turistické zajímavosti a historie jsou oblasti, o které občané zemí Evropské unie mají největší zájem, pokud jde o Českou republiku a Slovensko. Především v těchto oblastech by toho chtěli občané EU vědět víc i u většiny ostatních kandidátských zemí, konstatuje zpráva Eurobarometre, kterou ve čtvrtek v Bruselu zveřejnila Evropská unie. Obyvatelé "patnáctky" se u kandidátských zemí nejméně zajímají o jejich sport, politiku a ekonomiku. Poměrně velký zájem (v průměru 33 procent) projevují o gastronomii v 13 kandidátských státech - včetně Turecka. Nejlépe informováni o připravovaném rozšíření a kandidátech se cítí Finové a Rakušani, nejméně Britové a Italové, uvedla zpráva.

Průměrná podpora rozšíření EU ze strany jejích obyvatel, která loni na podzim vzrostla o osm procentních bodů, se nyní stabilizovala na asi 50 procentech, uvedli autoři ankety, jejíž konečné výsledky EK zveřejní letos na podzim. Více než 50 procent respondentů podporuje rozšíření v 11 zemích EU, méně jak 50 procent to je naopak v Rakousku, Francii, Británii a Německu. Jen 21 procent obyvatel EU je pro to, aby do EU vstoupily všechny země, které o to projeví zájem.

Dalajláma bude v ČR šest dní, s prezidentem Havlem bude meditovat

Tibetský duchovní vůdce dalajláma bude v České republice pobývat šest dní. Přijede v sobotu 29. června a do 1. července bude mít soukromý program. Jak řekli zástupci Nadace Fórum 2000, která návštěvu zajišťuje, oficiální část jeho návštěvy začne o den později. Prezident Václav Havel se chce s dalajlámou sejít ke společné soukromé meditaci, dodal prezidentův mluvčí Ladislav Špaček. Do Prahy buddhistického myslitele a nositele Nobelovy ceny za mír pozval Václav Havel. Oba se 3. července v Míčovně Pražského hradu zúčastní setkání zástupců světových náboženství, které bude mít podobu kulatého diskusního stolu.

Tibetský duchovní vůdce, 14. dalajláma, ČR navštívil již několikrát a býval osobním prezidentovým hostem. V Praze byl soukromě v roce 1990, v letech 1997 a 2000 se zúčastnil Fóra 2000. Jeho přítomnost v zemi vyvolávala vždy rozporuplné reakce. Kromě názorů, které vyzývaly Čínu k dodržování lidských práv na území Tibetu a Tchaj-wanu, se objevovaly i hlasy, že podobný postoj vůči dalajlámovi může poškodit česko-čínské obchodní vztahy. Peking totiž nese nelibě kontakty českých představitelů se zástupci Tibetu a Tchaj-wanu.

Japonský císařský pár v rámci cesty do střední Evropy navštíví ČR

Japonský císař Akihito ve čtvrtek řekl, že si přeje více se seznámit s bojem národů střední a východní Evropy za svobodu a demokracii, který přinesl pád železné opony. Císařský pár se chystá v červenci na čtrnáctidenní cestu po České republice, Polsku, Rakousku a Maďarsku. Jde o vůbec první návštěvu císařského páru v oblasti. V ČR bude od 6. do 9. července.

Průzkum CVVM: Češi viní z izraelsko-palestinského konfliktu obě strany

Většina Čechů rozděluje odpovědnost za současný konflikt mezi Izraelem a Palestinci rovnoměrně oběma znesvářeným stranám. Nesouhlasí však s aktivitami izraelských jednotek na palestinském území. Většina lidí také míní, že blízkovýchodní krize se v budoucnu ještě více prohloubí. Vyplývá to z květnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Oběma táborům přikládá stejný díl viny přes 41 procent dotázaných. Pouze Palestince obviňuje 22 procent a jen Izrael pět procent respondentů. Necelá tři procenta Čechů přisuzují odpovědnost někomu jinému. Zbytek buď na otázku nedokázal odpovědět, nebo se o problém nezajímá.

Spor v CET 21 během několika dnů dospěje k dohodě

Dohoda kolem sporu ve společnosti CET 21 držící licenci na vysílání televize Nova by mohla být uzavřena do několika dní. Novinářům to řekl jednatel CET 21 a bývalý právník Vladimíra Železného Aleš Rozehnal. Obě znesvářené skupiny ve čtvrtek vysvětlovaly svá stanoviska Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta bude o situaci jednat příští úterý. Rozehnal v pátek oznámil, že Železný je odvolán z funkcí jednatele i ředitele CET 21, ten to odmítá. Sám Železný budovu rady opustil bez jediného slova.

České vysoké učení technické slaví 295 let od svého vzniku

Pražské České vysoké učení technické (ČVUT) zahájilo ve čtvrtek v Betlémské kapli oslavy 295. výročí svého vzniku. Na slavnostním zasedání vědecké rady ocenila škola i její fakulty medailemi pedagogy, vědce a vynálezce, kteří se zasloužili o rozvoj pražské techniky. Své diplomy převzali také čerství kandidáti věd, docenti i doktoři. V programu čtvrtečních oslav bylo také udělení čestného doktorátu, setkání s představiteli domácích i zahraničních vysokých škol a institucí a koncert. Letošní oslavy vyvrcholí 18. prosince v Betlémské kapli vánočním koncertem a křestem knihy o ČVUT. Od 4. listopadu do konce roku potrvá v lapidáriu kaple výstava o historii i současnosti pražské techniky.

K pravidelnému vyučování inženýrství vyzval české stavy svým dokumentem císař Josef I. v roce 1707. O deset let později vydaly dekret o ustavení profesury a stanovily zahájení výuky na leden 1718. Od roku 1879 mohla instituce mít v názvu označení "vysoká škola technická". V roce 1920 změnila název na České vysoké učení technické. Za okupace byla od roku 1939 uzavřena. Po roce 1948 prošla personálními čistkami i organizačními změnami. Od roku 1993 má ČVUT šest fakult - stavební, strojní, dopravní, architektury, elektrotechnickou, jadernou a fyzikálně inženýrskou. Nyní ji navštěvuje 21.000 studentů.

Světový den uprchlíků otevřel veřejnosti dveře azylových zařízení

Den otevřených dveří v uprchlickém táboře Zastávka u Brna, ale i různá setkání žadatelů o azyl s občany, besedy, výstavy a semináře týkající se problematiky uprchlictví uspořádaly vládní i nevládní organizace u příležitosti čtvrtečního Světového dne uprchlíků.

Správa uprchlických zařízení ministerstva vnitra např. otevřela veřejnosti dveře dvou azylových zařízení. Lidé si mohli prohlédnout nejstarší středisko pro uprchlíky v Zastávce u Brna. Příští úterý se otevře azylový dům v Kostelci nad Orlicí v okrese Rychnov nad Kněžnou, který naopak patří mezi nejnovější pobytová střediska pro žadatele o azyl.

Od začátku roku 2002 do konce května požádalo v Česku o azyl 4108 lidí; jen v květnu to bylo 607 žadatelů. V uplynulých pěti měsících dostalo azyl 19 lidí - šest z Afghánistánu, čtyři z Běloruska a Pákistánu, dva z Kuby a po jednom z Arménie, Etiopie a Ruska.

Městská knihovna v Praze chystá projekt na posílení svých služeb

Ve znamení tří jedniček chystá Městská knihovna v Praze projekt, který má přiblížit její služby široké veřejnosti. Chce stále klást důraz na služby dětem a mládeži, stejně jako důchodcům, čtenářům sociálně slabým nebo postiženým spoluobčanům. Na čtvrteční tiskové konferenci ke 111. výročí existence knihovny to řekla odstupující ředitelka knihovny Anna Bimková. Ve funkci ji od července nahradí dosavadní náměstek pro strategický rozvoj městské knihovny Tomáš Řehák.

Městská knihovna, jejímž zřizovatelem je Hlavní město Praha, poskytuje služby nejen ve své ústřední budově na Mariánském náměstí, ale i v 54 dalších pobočkách na území hlavního města. Fond městské knihovny zahrnuje beletrii, naučnou literaturu, zvukové nosiče a hudebniny, noviny a časopisy či multimediální CD-ROMy. Knihovní fond městské knihovny tvoří dohromady přes dva milióny jednotek. Za poslední rok zaznamenali zaměstnanci knihovny přes šest miliónů výpůjček, z toho zhruba polovinu tvořila beletrie.

V Bohumíně objevili historické mince a starou bankovku

55 historických mincí a starou bankovku objevili v Bohumíně na Karvinsku. Vzácný nález vyšel na světlo při likvidaci podstavce sochy Jana Nepomuckého na náměstí Svobody. Mince ze 17. až 19. století pocházejí z celé Evropy. Jsou mezi nimi ruské, polské, italské, belgické, maďarské, pruské, saské a francouzské z doby Napoleona III. Nejstarší exemplář je z doby vlády Ferdinanda II., tedy z let 1619 až 1637. Většina mincí je měděná, některé jsou ale ze stříbra.

Chopinův festival bude v Mariánských Lázních od 17. do 24. srpna

Mezinárodní Chopinův festival se uskuteční v Mariánských Lázních od 17. do 24. srpna. Jako předpremiérový prolog ve čtvrtek uspořádala Společnost Fryderyka Chopina pražský recitál polské pianistky Natalie Sawašcianikové. Dvaadvacetiletá umělkyně je absolutní vítězkou loňské mezinárodní chopinovské soutěže v Mariánských Lázních. Na festivalu v Mariánských Lázních se vedle Západočeského symfonického orchestru a Pražské komorní filharmonie představí především téměř desítka klavíristů, letos zejména z Polska a Itálie. Na programech není zdaleka jen Chopinova klavírní hudba, ale tvorba dalších autorů a také Chopinovy písně.

Česká Společnost Fryderyka Chopina byla založena v roce 1959. Už tehdy vznikla myšlenka pořádat Chopinův festival a jako bienále také klavírní soutěž, a to v západočeských lázních, které se v 19. století těšily velkému zájmu významných osobností.

Waldemar Matuška pořádá mejdany i s pěti tisíci hosty

Dvojnásobný Zlatý slavík, hvězda domácí popové scény především 60. let a idol žen několika generací Waldemar Matuška si ke svým sedmdesátým narozeninám opravdu přeje zdraví pro sebe i své blízké. "Můj tatínek na to měl krásnej slogan. Zdravej člověk má tisíc přání, nemocnej jenom jedno. Aby byl zdravej a mohl mít tisíc přání," řekl Matuška a dodal: "A je to tak." V den narozenin, 2. července, bude mít velký koncert v pražské Lucerně. "Po koncertě se snad sejdeme s kamarády a lidmi, které máme rádi, posedíme, poklábosíme," nastínil své představy o oslavě sedmdesátin.

Zpěvák, žijící s rodinou od roku 1986 v USA, během let neztratil na popularitě. Bez rozmýšlení si vybaví píseň Suvenýr, suvenýr, kterou nazpíval jako první. "Kolik jich přišlo potom nevím, ale je jich pořádná hrst... Mám je rád všechny, ale vždycky nejraději tu, co zrovna zpívám," říká. Publikum si prý nedovede představit koncert bez starých hitů.

Novojičínské Krylonoce připomenou odkaz písničkáře Karla Kryla

Celkem 14 kapel a hudebníků se představí 5. července na třetím ročníku hudebního festivalu Krylonoce 2002 v Novém Jičíně. Akce má připomenout morální odkaz básníka, písničkáře a publicisty Karla Kryla. Diváci se mohou těšit na rozmanité žánry od folku a rocku až po blues či etnickou hudbu. Představí se například Marta Kubišová, Missa, Vladimír Mišík & ETC, Tomáš Kočko & band, Jan Vodňanský či Jan Kryl.

Karel Kryl v Novém Jičíně žil do své emigrace v roce 1969. Zemřel náhle 3. března 1994 v Německu ve věku nedožitých 50 let. Popularitu si Kryl získal hlavně v letech 1968 a 1969. Jeho písně z desky Bratříčku zavírej vrátka se staly jedním ze symbolů odporu proti okupaci země armádami Varšavské smlouvy.

Brněnská zoo se chlubí přírůstkem vzácné zebry Grévyho

V brněnské zoo se v těchto dnech narodila samička velmi vzácné zebry Gévyho. Zahrada je chová teprve od roku 1997. Narození mláděte považují chovatelé za velký úspěch, protože tento druh zeber se v zajetí příliš nerozmnožuje. Zahrada chová tříčlenné stádo zeber Grévyho. Otcem přírůstku je Homér, matkou Lulu. Mládě zatím nemá jméno. Jeho narození oslaví nejen chovatelé, ale i country skupina Kaskadéři. Její členové jsou adoptivními rodiči stáda a přispívají na jeho chov. Mláďata se v přírodě rodí v noci. Narození zebry je netradiční v tom, že přišla na svět přes den. Zebra Grévyho pochází z Afriky a je největším ze tří druhů těchto živočichů.

Mezi zvířecí mláďata brněnské zoo patří také trojice mladých velbloudů, pakůň modrý, mladá kapibara, psoun a zebra Chapmanova. Zahrada chová 800 zvířat 200 živočišných druhů.

Sport:

Dvojice českých tenistek Zuzana Ondrášková a Iveta Benešová postoupila do hlavní soutěže Wimbledonu. Ondrášková porazila ve třetím kole kvalifikace Rusku Kulikovskou a Benešová její krajanku Safinovou.

Napůl úspěšné jsou české baseballové týmy na zahraničních turnajích. Draci Brno podlehli v Poháru mistrů evropských zemí nizozemskému Cockeru 0:3 a k postupu do semifinále potřebují zvítězit v posledním střetnutí základní skupiny. Naopak hráči Krče prohráli v poháru CEB se Záhřebem 5:7, ale do semifinále postupují.

Krátce o pátečním počasí v České republice:

Převážně oblačno, místy déšť, v Čechách přechodně i polojasno. Teploty 24 až 28 stupňů Celsia.

Autor: Eva Petržílková
spustit audio