Bragard: Dobře prostřený stůl lidi spojuje

0:00
/
0:00

Třicet kuchařů, kteří se starají o spokojenost žaludků králů, prezidentů a premiérů z celého světa, se sjelo do Prahy na své každoroční setkání. Od pátku do úterka poznávají zajímavá místa spojená s gastronomií i zdejší historie a kultury. S některými z nich hovořil VF.

Prestižní kuchaři se sdružují ve společenství nazvaném Club des Chefs des Chefs, který založil v roce 1977 francouzský výrobce luxusního gastronomického oblečení Gilles Bragard. Nechybí mezi nimi šéfkuchaři britské královny, thajského a norského krále, amerického prezidenta nebo německého kancléře. Kuchaři se scházejí každý rok, letos je hostitelskou zemí Česká republika. Náš zástupce v Club des Chefs des Chefs, Jiří Pávek z organizace zajišťující recepce na Pražském hradě říká, že setkání se nezaměřuje jen na výměnu kuchařských zkušeností:

"Samozřejmě je to hodně o tom jídle, ale pochopitelně chceme účastníkům ukázat i nějaké historické věci a zajímavosti."

Na hradě Křivoklát absolvovali například ukázky středověké kuchyně.

"Tam byla hostina, historický šerm, středověká hudba a tance, aby se doplnila atmosféra hradu tím, co tam patří."

A co představujete jako historickou středověkou českou kuchyni?

"Víte, něco sice o té středověké kuchyni víme, ale k té skutečnosti se blížíme jen velmi velmi na okraj, protože to si asi nikdo neumí úplně představit, jak to probíhalo."

Vrchní kuchařka z Irska Rosaleen Mc Bride se setkání účastní od založení klubu. Jaký pro ni má význam takto se scházet s kolegy z oboru?

"Především, víte, když dostaneme nějakou cizí státní návštěvu a připravujeme pro ně menu, mohu zvednout telefon a zavolat kuchaři toho kterého prezidenta, krále či královny a zeptat se, co mají nebo nemají rádi. A taky tu vznikají přátelství. Je skvělé, když máte někoho, kdo přemýšlí podobně jako vy."

Jak se liší prezidentská kuchyně od jídel například v běžné restauraci?

"Prezidentský každodenní život je jako náš každodenní život. Hledáme jídla, která je možné jíst každý den, aby se člověk ve vypjaté pozici cítil dobře a měl dostatek sil a energie. My pro ně nevaříme stále nějaké skvělé gurmánské pokrmy, to jen když přijede zahraniční návštěva, pak ukážeme to nejlepší, co umíme, ale jinak oni jedí to, co vy nebo já každý den."

Podobně mluví i čínský kuchař:

"Pokrm pro prezidenta nebo premiéra není zase tak těžké připravit. My musíme především vařit taková jídla, která lahodí jejich chuti. Nebývají příliš mastná nebo slaná."

řekl Wang Lianfa, jeden ze dvou zástupců skupiny nejvyšších kuchařů Číny a na adresu české kuchyně doplnil:

"Česká kuchyně je výborná, obzvláště nás zaujaly dezerty."

Zakladatel klubu Gilles Bragard v pondělí v Praze připomněl, jak velký má kuchyně kulturní význam a zároveň jak výradnou roli hraje královská a prezidentská kuchyně v diplomacii.

"Chvíle strávené u společného stolu jsou velmi důležité pro vytvoření přátelské atmosféry. Talleirand, Napoleonův ministr zahraničí jednou Napoleonovi řekl: Dej mi dobrého kuchaře a já dojednám dobré smlouvy. A tak to je. Tihle kuchaři se de facto starají o naše každodenní záležitosti, tím, že udržují politiky v dobrém rozpoložení. A my máme v klubu takové heslo: Politika velmi často rozděluje muže. Dobře prostřený stůl je zase spojuje."