Čeští fotbalisté bez trumfů v rukou

r_2100x1400_radio_praha.png

Čeští fotbalisté vytěžili z kvalifikačního dvojutkání pouhé čtyři body. Po bratislavské remíze 2:2 rozstříleli ve středu v Uherském Hradišti slaboučké San Marino 7:0. Před závěrečnou fází jim v kvalifikační skupině patří až 4. příčka a postup na MS se jim povážlivě vzdaluje. Více už kolega Jan Hloch v rozhovoru s fotbalovou legendou Ladislavem Vízkem.

ČR - San Marino, Tomáš Rosický a Andy Selva, foto: ČTK
Po povinném vítězství se San Marinem, ale především výsledcích dalších účastníků kvalifikační skupiny, kdy Slováci vyhráli v Severním Irsku a Slovinci doma porazili Polsko už ČR nemá postup ve vlastních rukou. Věříte za těchto okolností ještě v úspěšnou cestu na šampionát?

"Tohle kolo nám situaci zhoršilo, právě proto, že nemáme postup ve svých rukou. Slováci musí porazit Slovince jinak máme cestu uzavřenou. Nesmíme si nic nalhávat, Slovinci mají k postupu daleko blíže, protože Slováci budou hrát na remízu, která bude Slovincům na baráž určitě stačit."

Když se ještě vrátíme ke klíčovému duelu podzimu na Slovensku, překvapilo vás, že český výběr ačkoliv potřeboval vyhrát, nastoupil v útoku jen s Janem Kollerem, který byl celý 1. poločas utopený mezi dvěma stopery soupeře?

ČR - Slovensko, Jan Koller a Ján Ďurica, foto: ČTK
"Ano, rozhodně. Ivan mě tou sestavou překvapil. Ale jinak jsme hráli dobře a zápas rozhodl zkrat Plašila. Včera jsem mluvil s Honzou Kollerem, kterému jsem říkal, že se s ukončením kariéry unáhlil, ale on tvrdil, že na to už nemá. Myslím, že Baroš, který hrál 2. poločas na Slovensku velmi dobře, tam místo měl mít. Mohu říct, že jeden útočník byl málo, určitě bych tam raději viděl dva."

Teď nás čekají dva velmi důležité duely v Praze, nejprve s Polskem a poté se Severním Irskem. Věříte, že se nám konečně podaří dvakrát za sebou vyhrát?

"Nám nic jiného nezbývá, než ty dva zápasy vyhrát. Ale přesto bude nejdůležitější zápas Slovensko - Slovinsko a tady jsem pesimistický - myslím, že ten zápas pro nás nedopadne dobře."

Autor: Jan Hloch
klíčové slovo:
spustit audio