Fotbalová bitva o JAR vstupuje do závěrečné fáze

Naši fotbalisté musí porazit Poláky i Severní Iry a stejně to může být málo. Je třeba, aby pomocnou ruku natáhli Slováci vítězstvím proti Slovinsku. Tato konstelace by poslala svěřence trenéra Ivana Haška alespoň do barážového dvojutkání o postup na MS. Někdejší reprezentant Václav Němeček velkým optimistou není.

Jak vidíte naši situaci ve skupině před posledními zápasy kvalifikace?

"Z pohledu našich hráčů jsem optimistou, protože jsem přesvědčený, že je v našich silách vyhrát oba zápasy, ale nejsem přesvědčený, že to bude stačit."

Narážíte na zápas Slovensko - Slovinsko, na ten se díváte jak?

"Slovákům stačí k vítězství ve skupině remíza, takže rozhodně nepůjdou do zápasu s tím, že vyhrají 3:0 a Slovince přejedou."

Troufnete si tipnout, zda nakonec získáme vstupenku do baráže?

"Když to hodnotím střízlivě, tak moc optimista nejsem, ale koukám na to i jako fanda a byl bych rád, kdybychom se tam dostali."

Jak velkým trumfem je to, že můžeme počítat s Tomášem Rosickým?

"Je to rozhodně kladná věc, ale nemyslím si, že na tom vše závisí. Myslím, že tyto soupeře bychom měli doma přehrát i bez Rosického. Je to každopádně plus, že bude hrát, i když asi ne celých 90 minut."

Jak moc se bude lišit herní styl našich reprezentantů, vzhledem k tomu, že Poláci a Severní Irové praktikují úplně jinou hru?

"Irové přece jenom nejsou venku tak nebezpeční, Poláci mají své problémy, rozhodli se oželet řadu opor a mají i vnitřní rozbroje, takže ta situace je pro nás příznivá."

Autor: Jan Hloch
klíčové slovo:
spustit audio