Fotbalisté "slavili"

Tomáš Ujfaluši, foto: ČTK
0:00
/
0:00

Reprezentační tým českých fotbalistů dostal od vedení svazu pokutu milion korun. Důvodem není špatný výkon v sobotním utkání s Německem, ale bouřlivá oslava 29. narozenin Tomáše Ujfalušiho, která se odehrála v noci po zápase v hotelu Praha.

Tomáš Ujfaluši, foto: ČTK
O pokutě informoval tiskový mluvčí reprezentace Lukáš Tuček:

"Slavili narozeniny Tomáše Ujfalušiho po zápase s Německem, a takto se to neslučuje s chováním reprezentanta České republiky. Proto dostali pokutu od vedení Českomoravského fotbalového svazu. Oznámilo se to kapitánovi a jeho zástupcům. Vědí, že udělali chybu a nedá se nic dělat. Byla to akce celého týmu a cely tým je potrestán."

Vedení reprezentace potrestalo reprezentační tým na základě informací v deníku Šíp, který uvedl, že se hráči po prohraném utkání s Německem opíjeli v hotelu Praha, kde během reprezentačních soustředění bydlí, a v časných ranních hodinách přijali návštěvu několika prostitutek. Podle deníku Šíp se mejdanu měli zúčastnit Tomáš Rosický, Tomáš Ujfaluši, Martin Jiránek, Jan Polák a Marek Čech.

Tomáš Rosický, foto: ČTK
"Oslava sice proběhla nevhodným způsobem, ale tyto informace se vůbec neslučují s realitou," prohlásil Tuček. Samotní fotbalisté přiznali, že skutečně Ujfalušiho narozeniny slavili, ale důrazně odmítli dámskou návštěvu. Hráči připustili, že se nechovali vhodně, a také se za to omluvili. "Jsme potrestaní správně," uvedl na tiskové konferenci v hotelu Praha kapitán Tomáš Rosický. "Omlouváme se, mrzí nás to i kvůli celému realizačnímu týmu i trenérovi," dodal záložník londýnského Arsenalu.

Trenér Karel Brückner připustil, že kvůli rozčarování z celé události zvažoval rezignaci, ať už byla pravda jakákoliv:

"Původně jsem přemýšlel o sobě. Stejně přemýšlím o sobě, jako když třeba chlapci dostanou góly z rohu. No tak, jsem odpovědný za to. Verze hráčů je jedna věc, pak jsou tady další verze. Nevím, které verzi mám věřit a jaký to všechno mělo průběh. Opravdu nevím. Každopádně je to hrubé porušení režimu, těžko omluvitelné. Já se s tím musím srovnat nějaký den a mám tady ve středu Kypr."

Hráči celou kauzu, která notně otřásla celým týmem i fotbalovou veřejností, vysvětlili tak, že na jednom z pokojů pouze společně rozebírali nezvládnutý zápas s Německem. Podle nich ale nedošlo k žádným nepřístojnostem. "Po neúspěšných zápasech je důležité si hodně věcí vyříkat, právě tohle byl ten případ," řekl Rosický. Podle brankáře Petra Čecha, který je druhým zástupcem reprezentačního kapitána, fotbalisté společně rozebírají zápas pokaždé. "Každý hráč k tomu má své poznatky, je dobré si to vyříkat. Ale tady jsme porušili nějaký režim a dostali pokutu, což akceptujeme a jako celý mančaft za to poneseme následky. Mrzí nás to i kvůli trenérovi, celému realizačnímu týmu i vedení reprezentace," dodal brankář z Chelsea.

Milionová pokuta poputuje do fondu Nadace pro rozvoj mládežnického fotbalu, který loni reprezentanti se svazovým vedením založili.

klíčové slovo:
spustit audio