Kreuziger udivuje cyklistický svět a chystá se překvapit i na olympiádě

Roman Kreuziger, foto: ČTK

Jednou z našich nečekaných medailových nadějí bude na OH v Pekingu cyklista Roman Kreuziger. 22letý borec se totiž v posledních týdnech dostal do obdivuhodné formy, což potvrdil i svým vítězstvím na čtvrtém nejprestižnějším etapovém závodě planety - Kolem Švýcarska. Olympiáda je však jednorázovým závodem a jelikož na ní nestartují domestici, takmůže na medaili pomýšlet prakticky polovina pelotonu.

Roman Kreuziger, foto: ČTK
Roman Kreuziger je v nezáviděnihodné pozici. OH totiž bezprostředně předchází nejslavnější závod světa - Tour de France, a tak náš reprezentan bude mít prakticky nulový čas na finální přípravu. Proto se jeho ambice budou hodně odvíjet od výsledku na samotné Tour, která je pro drtivou většinu cyklistů daleko významnějším kláním než olympiáda.

"Olympijský závod je speciální,ale záleží jak pojedu Tour. Pokud pojedu nadoraz a budu v první patnáctce, tak budu na OH unavený, ale pokud bych jezdil volně v takovém jak říkají cyklisti tabáku, tak bych přijel na olympiádu perfektně připravený."

Konkrétní medailové plány jezdec italské stáje Liquicas sice nespřádá, ale do olympijského závodu půjde s otevřeným hledím.

"Netroufnu si mluvit o medaili, ale šance na přední umístění je, protože okruh je hodně těžký. Je třeba si však uvědomit, že ti co nepojedou Tour de France, jako třeba Contador, tak budou mít o měsíc více na přípravu a budou se specializovat jenom na OH. Bude těžké s nimi závodit, protože to jsou borci velkých kvalit."

Znáte okruh? Měl by vám profilově vyhovovat?

"Je to prakticky vrchařský okruh, pořádně zvlněný s velkými stoupáními. Proto jsem zmiňoval hvězdy jako Contador, Klöden, kteří tam budou určitě figurovat na předních pozicích."

Vyhovuje to i vám?

"Ano, je to tak. okud budu zdravý a v kondici, tak z toho okruhu nemusím mí strach."

Autor: Jan Hloch
klíčové slovo:
spustit audio