Masopustní rekordy

r_2100x1400_radio_praha.png
0:00
/
0:00

Nespoutané masopustní veselí ovládlo v minulých dnech většinu obcí a měst. Vzduch byl prosycený vůní jitrniček, kobližků a slivovice. V masopustních průvodech šly od domu k domu tradiční masky a to vše zakončilo pochování basy. Přálo i počasí, protože předchozí deštivé dny vystřídal víkend bez jediného mráčku. Masopustní atmosféra lákala i k rekordům, ale o nich už více Zdeňka Kuchyňová.

Foto: ČTK
Některé vesničky si svůj masopust opravdu užívají. Například severomoravské Větřkovice, které mají 750 obyvatel, daly dohromady dokonce dva průvody masek. Z vybraných peněz a darovaných vajec se pak v hospodě udělala pořádná smaženice. Unikátní tradici, která sahá až do pohanských dob, mají v Doudlebech na Českobudějovicku. Tady si dvanáct mládenců s vysokými klobouky, na kterých je 365 růžiček, zatančí kolečko před každým domem. Podle tradice musí nejprve hejtman koledníků požádat starostu o svolení v obci koledovat. Starosta kromě souhlasu nabodne na halapartnu kus uzeného, aby při koledě netrpěli hlady.

O tom, že je masopust stále živý, svědčí i masky. Kromě tradičních jako je kobyla, nevěsta se ženichem, či medvěd, se tu objevují i masky, které kopírují politickou situaci. A tak někde nechyběl ani pojízdný parlament nebo parodie na mýtný systém. Na pražském Žižkově zase vyrazili do průvodu nejznámější zločinci a vrahové z českých i světových dějin.

Masopust už tradičně provází i zabíjačkové hody, říká Miroslav Marek z pelhřimovské agentury Dobrý den. I rekordy, o které se v těchto dnech mnozí pokusili, vychází z dávné tradice masopustu.

"Těsně před vyvrcholením masopustních svátků býval 'tučný čtvrtek', což byl poslední čtvrtek před masopustním průvodem. A to byl den, kdy se zabíjelo a konaly se všelijaké hodokvasy spojené hlavně s masem. Toho využili v Příčovech u Sedlčan, kde pan řezník Dvořák přesvědčil dalších asi 30 lidí, kteří mu pomáhali vytvořit rekordní tlačenku. Tradiční zabíjačková pochoutka měla 27 metrů a 11 centimetrů. Zapsala se do české knihy rekordů. Díky množství připraveného materiálu by mohla být i delší, ale oni ji chtěli vystavit při slavnosti na návsi a tam je jenom taková vzdálenost. Pak už by neprojely automobily, protože skrz vesnici vede jen jedna silnice a zatarasili by dopravu. Tak prostě jen 27 metrů a 11 centimetrů."

Podle křesťanských tradic se má o masopustu sníst co nejvíce masných pokrmů, které zajistí sílu a hojnost po celý rok. K masopustu však patří i koblihy.

Kamil Hamerský, foto: ČTK
"Býval kdysi zvyk, kterému se říkalo 'jalové pondělí' a to bylo v těch obcích, kde nedali dohromady k masopustnímu průvodu muzikanty. Bylo jich prostě málo a tak se lidi ze vsi třeba s jedním harmonikářem bez průvodu sešli v restauraci a tam popíjeli, klábosili a dali si něco dobrého k snědku. Na základě tohoto 'jalového pondělí' vznikla tradice v Putimově, kde se konala soutěž v pojídání koblihů. Kamil Hamerský, což je jedlík všehokoliv a v jakémkoliv množství, mnohokrát zapsaný v české knize rekordů, tady dokázal sníst deset kohlih, téměř tři čtvrtě kila za pouhopouhých 128 vteřin. Pikantní na tom je, že když si ho novináři odváděli do zákulisí, aby ještě nafotili nějakou fotku, tak si nechal naložit dalších deset koblih, a při tom pózování úplně mimoděk, aniž by si toho i sám všiml, je snědl."

Odpovídá jeho postava jeho apetitu?

"To vůbec ne. Je to velice štíhlý člověk. My u nás na Vysočině říkáme 'vidličák'. Opravdu na první pohled spíš sportovec. Když jde na oběd, tak si dá maximálně čtyři knedlíky a nic víc. Ale roztáhnout žaludek umí pořádně."

Kamil Hamerský je opravu jedlík k pohledání. Tři kila krupičné kaše slupne za dvě a půl minuty a smaženici si dá ze 60 vajíček. Ale konec hodování, po masopustu přichází předvelikonoční čtyřicetidenní půst.