NHL se asi do Prahy vrátí

Foto: ČTK
0:00
/
0:00

Nejslavnější hokejová soutěž světa, kanadsko-americká Národní hokejová liga, poprvé zavítala do Prahy. Na víkendové souboje New York Rangers a Tampy Bay Lightning, které zahajovaly letošní ročník této soutěže, přišlo celkem 33.085 diváků. Oboustranná spokojenost s těmito utkáními dává tušit, že se k nám zámořská soutěž zase někdy vrátí.

Foto: ČTK
Výsledkově byly oba zápasy jako když je otisknete před kopírák - Jezdci z New Yorku vyhráli 2:1. Pro mnohé české milovníky ledního hokeje to ale zas až tak důležité nebylo. Hlavně že na vlastní oči viděli hned dvě utkání té nejslavnější hokejové soutěže na světě. Pro některé to byl zážitek na celý život, protože být živě u toho je mnohem více než sledovat televizní přenos. Navíc v obou celcích hrají Češi: Michal Rozsíval s Petrem Průchou u Jezdců a Václav Prospal s Radimem Vrbatou v celku Blesků. Ten třetí z Tampy, známý bitkař David Kočí, zůstal tentokrát jen na tribuně. Ani to ale divákům nevadilo, protože ho v tradičních rvačkách zastoupili jiní hokejisté.

Foto: ČTK
Spokojenost po utkáních zavládla také v táboře Jezdců z New Yorku.

"Já si myslím, že to bylo celkem slušné utkání. Samozřejmě máme ještě co zlepšovat, velké rezervy tam jsou, ale postupem času, jak se ta sezóna bude vyvíjet, spousta věci se mění a zlepšuje. My jsme ale spokojeni s našim výkonem, hlavně že jsme vyhráli a máme dva body,"řekl po utkání Michal Rozsíval.

V opačném táboře zas až tak moc veselo nebylo.

Foto: ČTK
"S jedním gólem se nedá vyhrávat, ale máme ještě asi 80 zápasů do konce a musíme najít nějaký rytmus, najít styl hry, který nám bude vyhovovat. Myslím, že máme velice ofenzivní mužstvo, ale tady jsme to moc neukázali. Ten pobyt tady byl krásný, bylo to něco speciálního a vždycky na to budu vzpomínat krásně. Je jen škoda toho, že jsme nějaký zápas nevyhráli a že se mi tady nepovedlo vstřelit gól. Anebo alespoň nějakému Čechovi," posteskl si Václav Prospal a Radim Vrbata jej doplnil:
Foto: ČTK
"Já bych řekl, že my jsme měli lepší šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Jejich střely pramenily z toho, že my jsme pořád hráli oslabení, a to byl důvod, proč jsme prohráli. Měli jsme tam pár šanci, které jsme nedali, nějaké samostatné nájezdy a tak, a potom ta oslabení. To celé ovlivnilo hru, protože se do hry nedostali útoční hráči, a ti, kteří bránili, byli zataveni těmi oslabeními, nikdo nebyl v tempu. Tím byl ten zápas poznamenaný, těmi oslabeními."

Foto: ČTK
Český fanoušek byl ale spokojen, a to je hlavní. A navíc by se nejslavnější hokejová soutěž světa mohla do Prahy brzy vrátit. Komisionář Gary Bettman byl spokojen s přijetím NHL v Česku a vyslovil přání, aby Praha byla mezi kandidáty již pro start příštího ročníku. Zřejmě tomu nic nebrání, protože akce s rozpočtem 100 milionů korun skončila podle ohlasů úspěšně. Vladimír Šafařík, ředitel firmy Česká sportovní, která celou akci pořádala, by také nebyl proti:

"Pro nás je to obrovská výzva. My jsme všichni odhodláni do toho jít znovu, a pokud se vnitřně dohodneme a společně s NHL, tak uděláme všechno pro to, abychom to sem dotáhli znova."

Majitel České sportovní Miroslav Černošek po obědě s Gary Bettman řekl, že tuto možnost vidí tak na 80 procent.

klíčové slovo:
spustit audio