Špotáková by ráda zopakovala vítězství z GL i při Světovém atletickém finále

Tomáš Dvořák a Barbora Špotáková, foto: ČTK

Oštěpařka Barbora Špotáková jede na víkendové Světové atletické finále do Stuttgartu s touhou zvítězit. Se svojí největší soupeřkou, Němkou Steffi Neriusovou má v letošní sezóně vyrovnanou bilanci 3:3. Na německé půdě s ní ovšem ještě neprohrála a tak je před jedním z letošních vrcholů plná optimismu.

Barbora Špotáková, foto: ČTK
Barbora Špotáková porazila německou mistryni Evropy Neriusovou na "jejím písečku" v Bad Köstritzu a především na mítinku prestižní Golden League v Berlíně. Hlavním trumfem pro závody na německé půdě je údajně doprovod jejího přítele.

"Skutečně se mi v Německu daří. Je to možná tím, že je blízko a tak se mnou může jet můj přítel, který je mi velkou oporou. Bude tam i teď. Budu bojovat proti Neriusové a myslím si, že jsem na to připravená. Je pravda, že si ke konci sezóny všechny mneme lokty, jak jsme unavené. Hlavně ruka už je vyházená, takže je to i souboj s bolestí na konci sezóny - uvidíme."

Na rozdíl od ostatních soupeřek se však na výkonech naší oštěpařky náročná sezóna nijak neprojevila. Ona sama si babí léto pochvaluje, vždyť i loni přehodila posledním pokusem celé sezóny hranici 65-ti metrů, tedy světové extratřídy.

"Skutečně se cítím pořád dobře, žádný úbytek energie. V Berlíně jsem technicky nevydařeným posledním pokusem hodila 64,18 m, což je poměrně daleko. Fakt se na házení těším a to je vždycky dobře, když se člověk těší."

Tomáš Dvořák a Barbora Špotáková, foto: ČTK
Česká rekordmanka se mj. těší i na německé diváky, kteří tradičně dokáží vytvořit skvělou atletickou kulisu.

"Německé publikum je výborné. Oni rozumí atletice a také na ní chodí. Navíc výborně fandí, i když teď v Berlíně fandili jenom Němce, což mi přišlo trošku zvláštní, ale moc se těším. I stadion je hezký, takže to bude výborný."

Média vidí ženské oštěpařské finále jako souboj Špotáková vers. Neriusová. Naše oštěpařka si je však vědoma, že překvapit mohou i ostatní. Nevyzpytatelné jsou především výborné Kubánky.

"Budou tam obě Kubánky, u nichž nikdy nevíte s jakou přijedou. Já se ale teď soustředím hlavně na Neriusovou, protože si myslím, že jsme hlavní favoritky, ale překvapit může kdokoliv. S tím se musí počítat."

Nabitá sezóna nedovolila Báře Špotákové její velké berlínské vítězství zatím nijak oslavit. Snad až po finále ve Stuttgartu...

"Mám málo času a tak se odměním až dovolenou v Řecku. Doufám, že budu mít čas i na kamarády. Tím se odměním nebo spíše odměním je, protože je trochu zanedbávám. Nemám absolutně čas, to mě mrzí."

Autor: Jan Hloch
klíčové slovo:
spustit audio