Tenisté zvítězili v Davis Cupu nad Srbskem, čeká je Argentina

Radek Štěpánek, foto: ČTK

Čeští tenisté postoupili po dvou letech do semifinále Davis Cupu. V Praze porazili Srbsko 4:1. Rozhodující třetí bod získal Tomáš Berdych, který porazil Janka Tipsareviče 3:0 na sety.

Radek Štěpánek,  foto: ČTK
V utkání s Tipsarevičem nejdřív Tomáš Berdych naladil halu svými vítěznými bekhendy. Pak se ale strhla vyrovnaná bitva. Úvodní dva sety trvaly dohromady dvě a půl hodiny a oba nakonec získal český hráč třikrát 7:6. V třetím setu Berdych odvrátil pět setbolů soupeře a zvítězil. A co podle něj vedlo k vítězství nad Tipsarevičem?

Tomáš Berdych,  foto: ČTK
"Že jsem ukázal víc zkušeností a asi i lepší psychiku než on. I v těch zápasech, co jsme s ním hrál předtím, třeba v Londýně, tak tam to bylo dost podobné."

V prvním sobotním zápase dokázal Berdych porazit Viktora Troického, Radek Štěpánek ale poté v neděli v pětisetové bitvě nestačil na Tipsareviče. Jednoznačné vítězství ve čtyřhře ale poté posunulo naděje na českou stranu. Po třísetovém vítězství Berdycha nad Tipsarevičem vítězství Česka už jen potvrdil Lukáš Rosol. Na Čechy teď čeká tým Argentiny. Čtvrtfinále zhodnotil nehrající kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil.

"Viděli jsme, že to byly strašně těžké zápasy. Jsme velice rádi, že jsme navázali na roky 2009 a 2010 a jsme opět v semifinále. Světová skupina je těžká a vyrovnaná. Budeme se těšit na zářijový zápas v Argentině."

Autor: Jan Charvát
klíčové slovo:
spustit audio