V roce 2005 bude mít Česko dvě královny krásy

Michaela Maláčová, foto: www.idnes.cz

Česko bude mít příští rok dvě královny krásy. Vedle už několik let probíhající soutěže Miss České republiky se objevil nový projekt nazvaný Česká Miss. Mezi protagonisty obou soutěží dokonce probíhá soudní pře. Autorkou a hnacím motorem nového projektu je nejkrásnější dívka Československa z roku 1991 Michaela Maláčová. Při mediální prezentaci České Miss s ní hovořil Josef Kubeczka.

V čem se liší projekt Česká Miss od několik let běžící soutěže Miss České republiky?

"Celým svým přístupem, jak volby, tak pojetí, dání nové šance. Na druhé straně je to běžná soutěž krásy, která se pokusila využít toho nejlepšího, o čem jsem přesvědčena, že by soutěže krásy mohly přinášet. Vkládám do toho své osobní nasazení, své know-how, své další možné kontakty. Hlavně je to o tom, dát dívkám šanci, divákům zajímavý televizní program, komerčním partnerům prostor pro zviditelnění. A o tom to myslím je."

Nebude pro organizátory světových soutěží krásy trochu matoucí, že Česká republika bude mít dvě miss?

"Vůbec ne, jsou na zvyklí. Spojené státy jich mají možná několik desítek, rozhodně pět velkých, na Slovensku existují dvě, v Německu je jich několik. Naopak, je to běžná věc. Spíše bylo atypické, že u nás vznikl monopol po tak dlouhou dobu."

Můžete alespoň krátce říct, kdy a jak bude probíhat soutěž?

"Soutěž odstartovala, přihlášky se uzavírají v pátek 17. prosince, veškeré castingy a kola budou probíhat v průběhu ledna až do začátku února a finále je 26. února 2005."

Kdo bude v porotě?

"Roman Šeberle, jako jeden z mužů, kteří podle mně jsou schopni hodnotit ženskou krásu a vnést do toho jiný pohled, Pavel Kubina, další sportovec a mladý, úspěšný a pohledný muž, který také do toho může vnést svůj pohled, já bych měla být předsedkyní poroty, dále zástupci všech mediálních partnerů, těch hlavních, kteří se o ty dívky budou starat také, protože jim budou dávat prostor a v mnohých případech možnosti jejich dalšího zviditelnění a uplatnění. Dále to bude topmodelka a dnes už také podnikatelka, maminka Tereza Maxová, která také není jen modelkou, ale rovněž osobností, Petra Němcová, Halina Pawlowská a několik dalších, které mám v záloze jako svůj sen do té poroty usadit."

Co uděláte s výtěžkem z SMS hlasování?

"Věnujeme část Nadaci Terezy Maxové s tím, že ještě je tam několik zdrojů pro charitu, o kterých jsem se zatím nerozhodla, jak je použiji."

Kterou ze svých vlastních zkušeností chcete předat finalistkám soutěže?

"O tom, že nic není zadarmo a všechno se vším souvisí."

A jaké ceny čekají na vítězky?

"Řekla bych, že jim skoro začínám závidět. Všechny tři získají osobní automobily. Zatím se ještě jedná, která značka to bude, protože soutěž vzbudila celkem velký zájem. Vítězka získá jeden milion korun, který může během prvního roku okamžitě používat, dále bydlení na první rok pro tři vítězky, pro všechny finalistky zájezd do přímořského letoviska, první tři zájezdy do Brazílie, Venezuely a na Kubu a mnoho dalších věcí. Včetně těch vzdělávacích programů, které jsem k tomu vlastně přidala."