V Táboře skončil festival Love Planet

0:00
/
0:00

O víkendu proběhl v jihočeském Táboře možná největší letošní festival Love Planet. Podle odhadu pořadatelů na něj dorazilo okolo 18.000 účastníků. Páteční večer otevřeli legendární Sisters of Mercy. V sobotu vystoupily další české i světové hvězdy: australský rocker Nick Cave, britská hip-hopová legenda Stereo MC´s a finská houslová smršť Apocalyptica.

Na dvou hlavních a několika menších podiích a stanech vystoupila celkem tisícovka účinkujících. Festival Love Planet není ale jen hudebním festivalem. Pokračuje Martina Reková.

"Festival se liší tím, že máme v areálu i divadelní podia, kino stan a je zde i sportovní areál, kde jsou nejrůznější extrémní sporty nejen k vidění, ale zájemci je mohou i vyzkoušet."

Ten areál je skutečně velký...nakolik je to obtížné zorganizovat tak velký projekt pro tolik lidí?

"Až to tady všechno skončí, myslím, že si organizátoři tak týden dva oddechnou a potom začnou připravovat ročník Love Planet 2006. Je to práce tak na rok."

Můžete zmínit některé interprety, kteří zde vystoupili?

"Je to vždycky obtížné. Nechtěla bych na nikoho zapomenout, vždyť tady vystoupilo na 1000 účinkujících, ale zmíním jen např. Nicka Cavea, Stereo MC´s, Kosheen, Apocalypticu, Skinny Puppy a z taneční scény tady byl Jeff Mills."

A z českých interpretů?

"Z těch bych zmínila především skupinu Sunshine, která pochází shodou náhod právě odtud z Tábora. Mnoho ji lidí ji nezná, svoji kariéru nastartovala v zahraničí, ale jde o největší českou hvězdu."

Festival skončil v neděli v devět hodin ráno a z plochy letiště začaly mizet první stavby. Po nezbytném úklidu bude letiště v provozu opět v úterý.