Villa pro Baroše

r_2100x1400_radio_praha.png
0:00
/
0:00

Král střelců evropského šampionátu 2004 v Portugalsku, fotbalový útočník Milan Baroš podepsal čtyřletou smlouvu s Aston Villou, kam přišel z Liverpoolu. Přestupová částka za třiadvacetiletého reprezentanta podle britských médií činí 9 milionů 600 tisíc eur, tedy zhruba 284 milionů korun. Milan Baroš se tak stal sedmým nejdražším hráčem v historii českého fotbalu. Podrobnosti má Josef Kubeczka.

Za Liverpool, v jehož dresu na jaře Milan Baroš korunoval téměř čtyřleté působení triumfem v Lize mistrů, odehrál v lize 68 zápasů, v nichž nastřílel 19 branek. Získal si také srdce fanoušků tohoto přístavního klubu i sympatie ostrovních sportovních komentátorů.

O Barošově odchodu z Liverpoolu se šuškalo už od předminulé sezony, kdy jej nestavěl Francouz Gérard Houllier. Nepomohla mu ani změna trenéra. Španěl Rafael Benítez dal několikrát jasně najevo, že s českým útočníkem v budoucnu nepočítá. Ještě po vítězství v Lize mistrů se ale zdál být Milan Baroš klidný.

"Vlastně mě, jak se říká, bota netlačí, protože mám ještě v Liverpoolu dva roky smlouvu, jsem tam spokojený, atmosféra po tomto finále je tam výborná, zázemí i všechno ostatní je super. Já jsem spokojený a pokud nepřestoupím, tak se budu snažit dostat do základní sestavy Liverpoolu. Udělám pro to maximum v letní přípravě a uvidíme, jak to dopadne."

Dopadlo to tak, že nakonec asi sám toužil po přestupu. Ze všech možných nabídek si vybral birminghamskou Aston Villu.

"Já jsem se mohl rozhodnou pro evropské poháry a mohl jsem odejít do Lyonu, kde je Liga mistrů. Preferoval jsem ale Anglii nebo odchod do Španělska. Měl jsem i z Anglie nabídky z klubů, s nimiž jsem mohl hrát evropské poháry, ale vybral jsem si Aston Villu, protože si myslím, že to je velký klub. Určitě to není krok zpátky. Rozhodlo také to, že jsem mohl hovořit s manažérem tohoto klubu. To určitě byl jeden z hlavních faktorů, kvůli nimž jsem se rozhodl pro Villu."

V Birminghamu se Milan Baroš sejde s krajanem Patrikem Bergrem, s nímž nastupoval už v Liverpoolu. Debut by si měl odbýt v sobotním domácím duelu s Blackburnem.